Femina.cz » Magazín » Krása » Beauty tip: Jak vybrat správný make-up

Beauty tip: Jak vybrat správný make-up

Beauty tip: Jak vybrat správný make-up

Magazín: Krása | autor: Pavlína Brettová | vydáno 29. 11. 2010

Už je to tak. Zvolit ten správný make-up je s možností vybírat z tolika druhů výrobků naprosto nadlidský výkon. Přitom volba té pravé lahvičky s hnědavou tekutinou, bez které mnohé z nás nedají ani ránu, je naprosto zásadní.

I my v redakci jsme měly s výběrem make-upu problém a občas se nám stalo, že jsme si lahvičky pěkně prostřídaly, než jsme došly k té pravé. Na základě našich make-upových peripetií jsme daly hlavy dohromady a přišly na pár triků, které by vám měly ve výběru make-upu pomoci.

Předtím, než si půjdete maskovací zázrak koupit, měla byste si uvědomit jaký je váš typ pleti. Jistě jste už vyzkoušela kdejaké přípravky a uvědomila si, že některé z nich se pro vaši pleť naprosto nehodily a jiné byly úžasným balzámem. To je důvod, proč bychom si měly být vědomé toho, že někdy není výrobek zodpovědný za špatný výsledek, ale spíše ta skutečnost, že jsme udělaly špatnou volbu.

 

1.První a nejdůležitější věc při výběru make-upu je barva, tedy správný odstín který odpovídá vaší pleti. „Často si koupím make-up, který když nanesu, má úplně jinou barvu, než se zdálo“ svěřuje se Lenka. Pamatujte, že každý make-up je v nádobce tmavší. Po jeho aplikaci se konzistence zjemní a make-up je světlejší. Barva make-upu může výrazně změnit ráz vašeho vzhledu, proto si nepořizujte příliš tmavý nebo světlý odstín – vypadala byste jako maska. Jediný, opravdu jediný spolehlivý způsob, jak zjistit správný odstín, je nanést make-up na tvář. Ani na ruku, na předloktí, malíček, koleno, nebo co vám kdo radí, prostě na tvář.

 

2. Pokud máte šedivou nudnou kůži, potřebujete make-up se žlutými tóny, jenž pleť povzbudí a přidá jí „světlo“.  Na druhou stranu, vypadá-li vaše pokožka zdravě, zvolte make-up s meruňkovým nádechem. Pleť bude svěží a zvýrazníte tak její přirozenou krásu. Pokud si nejste barvou jistá, poproste v obchodě o vzorek, který si doma můžete v klidu vyzkoušet. Připravte se také na to, že během chladných zimních měsíců je vaše pleť světlejší, a proto musíte oproti létu volit světlejší make-up.

 

3.Všechny nenávidíme velké póry a pupínky. Jenže velmi často „vylezou“ právě v okamžik, kdy se nám to nejméně hodí, a proto je musíme dokonale maskovat.   Abyste byla schopná krýt pupínky, měl by mít make-up zmatňující efekt. Tyto zmatňující produkty se hodí na mastnou pleť, která se po nanesení tolik nemastí a ve většině případů mají i hojící efekt. Nám v redakci se líbí Matte Morphose od Loreal Paris. Pokud máte rozšířené póry, pořiďte si tuhý make-up. Doma pak nejprve aplikujte krém stahující póry a poté použijte tenkou a lehkou vrstvu make-upu. Spoustu rad pro pleť s nedokonalostmi najdete v našem speciálu Problematická pleť.

 

4.Kromě barvy je další zásadní věcí při výběru toho pravého maskovacího pomocníka jeho textura. Ta by měla být zvolena opět podle potřeb vaši pleti. Například, pokud máte mastnou, a lesklou pleť, kompaktní make-upy nebo minerální prach dokáže tento nežádoucí účinek eliminovat. Kromě toho se ujistěte, že si vybíráte make-up bez oleje.  Je-li vaše pokožka suchá, zvolte hydratační make-up, který bude přidávat na hladkosti a jemnosti kůže. Pokud máte citlivou pokožku, hledejte mezi produkty určenými na citlivou pleť, bez parfémů a jiných dráždivých látek. Opět se nebojte v obchodě zeptat, nikdo vám za to hlavu neutrhne.

 

5.Řiďte se pocitem. Aby byl make-up perfektní, musíte se i vy cítit perfektně. Make-up vás nesmí svírat, dělat z vašeho obličeje škrabošku. Prostě musí vypadat přirozeně. Jakmile ho nanesete, měl by se ztratit a zanechat jen malou stopu v podobě celistvé a jednotně vypadající pleti.

 

6.Navštivte specializované prodejny, kde vám poradí vizážistky a make-up s vámi vyzkouší. Podle mě je to nejlepší volba. Nevezete si domů žádného zajíce v pytli, ale skvěle padnoucí lahvičku plnou maskujícího nektaru.

 

 

 

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
30. 10. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
29. 10. 2012 lidka2 naštěstí (reakcí: 0)
15. 01. 2012 magic11 - (reakcí: 0)
06. 04. 2011 stepanecka Taky... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

28. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Blíží se k tobě změna. Život, který se ti v posledních dnech zdál trošku v chaosu, se uklidní a ty s ním. Dopřej si č... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist