Femina.cz » Magazín » Krása » Beauty tip: Jak na parfém v zimních měsících

Beauty tip: Jak na parfém v zimních měsících

Beauty tip: Jak na parfém v zimních měsících

Magazín: Krása | autor: Pavlína Brettová | vydáno 21. 11. 2011

O tom, že během podzimu a zimy musíme vyměnit své slabé trenčkoty za pořádný kabát a obout nejlépe boty s kožíškem, nepřemýšlíme. Bereme to naprosto automaticky. Stejné by to mělo být i s parfémem. Chladné počasí nejen, že dokáže přeměnit hladkou kůži ve vyschlý šmirgl papír, ale velmi znatelně ovlivní projev samotného parfému.

Vůně, která během jarních měsíců přímo laská smysly a je za vámi cítit jako lehký závoj plný květin, může být v listopadu naprosto plochá a nevýrazná.  Stejně tak jako parfém, který je v květnu naprostý bolehlav, dokáže v zimě podtrhnout osobnost ženy. Není to jednoduché, ale Femina.cz vám pomůže najít správnou vůni, která se hodí pro chmurné období svetrů. Chcete-li objevit taje vůní, čtěte dále.

1. Vyberte vůni s více základními tóny – správný parfém má obvykle tři úrovně. Hlavu, srdce a základ.  Každá má svůj úkol, uvolnit se v určitou chvíli. Nejdříve ucítíte vůni vysokých tonů, která je tak pomíjivá, ale stojí na ni celkový názor na parfém. Buď jej budete milovat, nebo na něj už nikdy nepohlédnete. Poté nastupuje srdce vůně, které můžete cítit okolo dvou až tří hodin. Základ tvoří látky, které se uvolňují velmi pomalu, a cítíte je nejdéle. V zimních měsících se proto vyhněte voňavým lahvičkám vykazujícím vysoký obsah složek patřících do hlavy parfému. Díky mrazu je neucítíte ani pár prvních minut. Zima je doslova ubije. Předejít tomu můžete výběrem vůně obsahující: vanilku, dřevo, pižmo, čokoládu a Patchouli. Jelikož miluji jemné citrusové vůně, nikdy jsem se touto radou neřídila, což byla má osudová chyba. V zimě jsem plácala jeden oblíbený parfém za druhým a nikdy moc cítit nebyl. Poté jsem si pořídila parfém, po němž mě v létě bolela hlava, ale v zimě je pro mě i s obsahem dřevnatých tónů naprosto svěží, ale hlavně, je cítit od rána do večera. I nyní se opíjím jeho vůní.

2. Přejděte na něco silnějšího – období chladného vzduchu není časem toaletních vod (EDT). Máte-li možnost vybírat mezi EDT, parfémovanou vodou (EDP) či samotným parfémem, sáhněte po té nejsilnější variantě.

3. Nebojte se
– vůně jako karamel, skořice či smrk mohou být během horkého počasí časovanou bombou, která je přespříliš, ale během zimy zvednou náladu a zahřejí mysl.

Naše novinkové tipy:

Diesel - Loverdose

Jesus Del Pozo - Halloween Fever

Chanel Coco - Mademoiselle

CALVIN KLEIN Euphoria

Další články z rubriky

Komentáře (14)

Datum Autor Nadpis
26. 02. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 02. 2012 Anulii ... (reakcí: 0)
23. 01. 2012 lyricalka Chanel no.5 (reakcí: 0)
04. 12. 2011 manislava vůně (reakcí: 1)
25. 11. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)
22. 11. 2011 Anulii ... (reakcí: 2)
22. 11. 2011 kralicek parfémy (reakcí: 0)
22. 11. 2011 Daniela76 Jak na parfém v zimních měsících (reakcí: 0)
21. 11. 2011 kacenka811 . (reakcí: 0)
21. 11. 2011 MARSYZ re: (reakcí: 0)
21. 11. 2011 Lydia001 Parfém (reakcí: 0)
21. 11. 2011 Jana Skvělé (reakcí: 2)
21. 11. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
21. 11. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

23. 03. 2017 Horoskop Střelec

Dnes se tě bude snažit kolega v práci vydírat. Nepřistupuj na to, ať už se mezi vámi stalo cokoliv, udělal by ti ze ž... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist