Femina.cz » Magazín » Krása » Až se jaro zeptá aneb Využijte zimu ve svůj prospěch!

Až se jaro zeptá aneb Využijte zimu ve svůj prospěch!

Až se jaro zeptá aneb Využijte zimu ve svůj prospěch!

Magazín: Krása | autor: Lenka Šimková | vydáno 06. 12. 2013

Některým z nás by pravděpodobně vůbec nevadilo, kdyby byla roční období jen tři. Ačkoli můžeme mít rády zimní radovánky, tak mnoho dalšího toho studené měsíce nenabízejí. Možnosti, jak tento čas smysluplně využít, ale přeci jen existují, inspirujte se u nás!

Tříměsíční plán

Prosinec, leden, únor – to je dost dlouhá doba na to, abyste si vytvořila plán. Možná budete mít tendenci vše nechávat na leden a s ním spjatá předsevzetí, ale to by byla škoda. Chcete-li něco uskutečnit, neodkládejte to. Naopak, budete mít před ostatními náskok a vyhnou se vám deprese, až zjistíte, že se blíží jaro a vy jste zase pro sebe nic neudělala. Ale co máme vlastně na mysli? Podle rčení ve zdravém těle zdravý duch přinášíme několik tipů.

Péče o tělo

Objevte kouzlo saunování

Kdy jindy si dopřát pořádné zahřátí a relaxaci v sauně než zimních měsících? Naplánujte si třeba odpolední výlet po městě, pokochejte se krásnou adventní výzdobou a potom hurá do tepla. Nejprve si ale přečtěte zásady správného saunování, ve zkrácené podobě by neměly chybět v  žádném prostoru, kde je sauna provozována. Pokud tuto aktivitu zařadíte do svého harmonogramu pravidelně a dlouhodobě, uvidíte, že jaro přivítáte v lepší kondici.

Velký sexuální průzkum: Kolik máme za život partnerů a co už není tabu?

Velký sexuální průzkum: Kolik máme za život partnerů a co už není tabu?

Hurá! Dnešní žena si sex užívá více než před dvaceti lety. Má také dvakrát více sexuálních partne...

Vyzkoušejte půst

V zimě máme většinou tendenci obalovat se tukem, protože teplé bundy a kabáty vše schovají. Buďte výjimka! Zkuste pozměnit jídelníček anebo dokonce vyzkoušet půst. Můžeme to přirovnat k zimnímu spánku zvířat. Úplně usnout sice samozřejmě nemůžeme, ale zvolnit ano. A když člověk nevydává tolik energie, nemusí jí tolik přijímat. Až v březnu odhodíte nejteplejší svršky, budou vám ostatní jen závidět. 

Pozvěte si domů stylistku

V souvislosti s tím můžete dlouhé zimní večery využít k probrání svého šatníku. Je zábavnější se do toho pustit třeba s kamarádkou. Můžete si udělat lahodný čaj či si dát dobré víno a skvěle si čistku ve skříni užít. Pokud ale budete chtít odbornější rady a větší změny, vyplatí se pozvat si stylistku. 

Péče o ducha

Čtěte, malujte, tvořte – cokoli 

Zapomínat bychom ale neměly ani na psychickou pohodu. Zimní plískanice je nejlepší přestát v teple domova. Ve dnech, kdy se brzy stmívá, toho stejně moc venku nevymyslíme. Je lepší se tedy věnovat činnostem, na které není po zbytek roku čas. Ať už je to něco více či méně kreativního, určitě oprašte nějakou zálibu nebo si najděte zcela novou. Nestíháte mnoho číst? Přes zimu toho můžete také dost dohnat. A když už přeci jen budete muset vystrčit nos do zimy, užijte si veškeré radosti, které se nabídnou – od bruslení až po stavění sněhuláka. Milovnicím lyží nemusíme to hlavní připomínat. S veselým duchem pak věčně mokré boty a promrzlé ruce přežijeme lépe – inspirací nám mohou být děti, které si z toho také nic nedělají.

Jak hodláte přežít studené měsíce vy, milé čtenářky? Budete venku co nejméně, nebo jste naopak zimní typ? A čím se zabavíte při dlouhých večerech? Napište nám vaše tipy, těšíme se…

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
10. 12. 2013 glady ... (reakcí: 0)
07. 12. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 12. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

24. 02. 2017 Horoskop Lev

Dnes dostaneš šanci předvést svůj talent někomu velmi vlivnému, kdo by ti dokázal pomoci rozjet kariéru. Máš velkou š... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist