Femina.cz » Magazín » Krása » Aplikace, která z vás udělá supermodelku

Aplikace, která z vás udělá supermodelku

Aplikace, která z vás udělá supermodelku

Magazín: Krása | autor: Jana Truksová | vydáno 26. 03. 2015

Mrkají na nás z titulních stran: krásné, bez jediné vrásky a s dokonalou pletí. Zkrátka nadpozemské bytosti. Ale když je potkáte na ulici nenamalované a nevystylované, často je ani nepoznáte, protože vypadají jako každá druhá. Jak to teda dělají? Znají vychytanou aplikaci do mobilu!

Není žádným tajemstvím, že bezchybný zjev krásek z titulních stran má z velké části na svědomí šikovná ruka grafika a kouzelný photoshop. A těm ještě pomáhá armáda stylistů, vizážistů, kadeřníků, kteří jsou každému profesionálnímu focení přítomni. Pak si připočtěte čas, které tyto profesionální krásky tráví v posilovnách, kosmetických salónech a pod rukama plastických chirurgů. Krása není zadarmo. Je to pořádná, časově i finančně náročná dřina. 

Ale teď už i my „normální holky“ s mindrákem, který v nás vzbudily ony neskutečné (a to myslím doslova) krásky z titulních stran, můžeme na selfíčku vypadat jako ze žurnálu. Stačí si stáhnout do mobilu aplikaci You Cam Makeup.

Aplikace You Cam Makeup dokáže s fotkami prakticky zázraky. Představena byla vloni v létě a od té doby ji stáhlo více než 8 milionů lidí. A není divu! Z průměrné selfie za pár minut udělá mistrovské dílo, aniž byste museli strávit čas u vizážisty a kvůli správnému světlu hodiny čekat na až vyjde slunce. K dispozici je zdrama pro Android i iOS. Vyzkoušeli jsme i my v redakci a je to fakt sranda!

Jen pár tahů prstem

Kouzelné je už samotné ovládání, opravdu jednoduché a intuitivní. I když třeba neporozumíte návodům v angličtině přesně, většinou pochopíte, jak funkci správně aplikovat. Nejúžasnější jsou funkce vyhlazení pleti, aplikace pudru, zjemnění kontur tváře a odstranění lesku. S jejich použitím si úplně vystačíte a vaše selfíčka budou vypadat jak od profesionálního fotografa. V programu „Face“ si též můžete prodloužit nos, vyhladit vrásky a kruhy pod očima nebo zúžit obličej. 

S použitím některých dalších prvků je to už horší. Jestli se vám nelíbí vaše barva očí, můžete ji změnit – žádný problém. Až na to, že ve finále můžete vypadat jako upír ze Stmívání. Také s použitím doplnění řas a linek opatrně. Když už si je chcete mermomocí zvýraznit, uberte na intenzitě a zkoušejte, které vám nejlíp sedí.  Pamatujte: To, co vypadá super na modelce, nemusí vůbec odpovídat typu vaší tváře.  

Funkce „Mouth“ obsahuje úžasnou schopnost bělení zubů. Budete-li aplikovat rtěnku, chce to trošku trpělivosti, abyste trefili konturovací tečky přesně na obrys vašich rtů, jinak budete vypadat jako Joker z Batmana. 

Nutno poznamenat, že každá z mnoha funkcí, které se detailně věnují jednotlivých částem obličeje, nabízí širokou paletu barev a tvarů a to nejen u pudru či rtěnky, ale i při zdokonalování obočí či tvářenky. 

Nejdiskutabilnější je změna vlasů. K dispozici je několik účesů, každý s výběrem z mnoha odstínů, u nichž navíc můžete měnit intenzitu barvy. Účes musíte velmi pečlivě trefit na tvar obličeje, proto je lepší mít už při focení vlasy z čela. Ale ani při největší snaze se mi nikdy nepovedlo, aby moje „nové vlasy“ vypadaly přirozeně. Pokaždé jsem měla pocit, že jsem si nasadila hodně špatnou paruku. 

Toto video hezky ukazuje, jak se můžete na svém selfie vyřádit a co YouCam Makeup dokáže: 

Stáhnete-li si aplikaci YouCam Perfect získáte ještě další funkce -  můžete si obrázek opatřit rámeček, doplit selfie motýlky či kytičkami. Působí to ale hodně pouťově. Pozor, abyste nedopadly jako tyto školačky z Liberce!

 

Nadstavba ale obsahuje i některé šikovné vychytávky: můžete vymazat člověka, který se vám připletl do záběru, použít tolik módní světelné odlesky, dodělat na fotku komiksovou bublinu se vzkazem, rozostřit pozadí a mnoho dalších. Až budete se svým vzhledem spokojená, můžete si obrázek uložit, odeslat na mail nebo třeba na Facebook. 

Přijel cirkus!

WTF? Osmadvacetiletá Fiona z Velké Británie použila aplikaci YouCam Makeup na fotky svého novorozeného syna. Ty ale v rodinném albu asi neskončí. Spíš by se hodily do nějakého hodně bizardního panoptika.  

 

Fiona přiznala, že jí blbnutí s fotkami sedmitýdenního Gabriela pomohlo překonat nekonečné hodiny jeho pláče. Aspoň chvíli mohla myslet na něco jiného než na náročnou roli matky. A chvilky pro sebe si opravdu užila: miminku na fotkách zvýraznila oči pomocí modrých stínů a umělými řasami. Vyzkoušela, jak by mu slušely různé účesy a jestli vypadá lépe v blond či černé paruce. : -)

Když upravené snímky ze srandy uveřejnila na stránkách Imgur a Reddit, dočkala se laviny rozhořčených reakcí. Musela pak diskutující uklidňovat, že pleti děťátka se nedotkla žádná líčidla ani jiné kosmetické výrobky než ty, které jsou určeny pro malé děti. Nenene vážení, to je jen YouCam Makeup!

Foto: thinkstockphotos.com, pinteres.com, imgur.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
18. 04. 2015 sumka55 Aplikace, které z vás udělají supermodelky (reakcí: 0)
26. 03. 2015 Paja modelky na titulní stránky?? (reakcí: 0)
26. 03. 2015 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

28. 02. 2017 Horoskop Střelec

Návštěva, která se nečekaně objeví u tvých dveří, v tobě vyvolá mnoho rozporuplných pocitů. Nakonec strávíte velmi př... Celý horoskop

Karta dne

Svět
Máš příležitost zakončit složité životní období, dokončit karmické záležitosti a osvobodit se tak od svazujících vzorců minulosti. Dnes můžeš mít velmi šťastný a rados...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist