Femina.cz » Magazín » Krása » Agerexie aneb Přehnaná péče o sebe se může stát posedlostí

Agerexie aneb Přehnaná péče o sebe se může stát posedlostí

Agerexie aneb Přehnaná péče o sebe se může stát posedlostí

Magazín: Krása | autor: Marie Vendelbergerová | vydáno 19. 05. 2014

Šediny, vrásky, povislá kůže, to vše patří ke stárnutí, tedy přirozenému procesu života. Dnešní doba nabízí ovšem spoustu produktů, které dokážou stárnutí oddálit. Péče o sebe je naprosto přirozená, ovšem někdy se z ní může stát i posedlost a tou je agerexie.

Tak jak nová doba přináší nové věci, styly, přináší i nové nemoci a tou je přesně agerexie definována. Ne každá žena se dokáže se svými nedokonalostmi smířit. Může si připadat ošklivá a první vrásky nebo šedý vlas pro ni znamená katastrofu. Posedlost vypadat stále mladě ji tak může přivést až do ordinace psychiatra. 

Nejznámější krasavice historie

Sice hovoříme o nemoci moderní doby, ale kdybychom si prošli historii a její nejslavnější krasavice, možná by se i ony mohly stát pacienty doktorů přes duši. Pojďme si připomenout ty nejznámější.

Kleopatra

Prameny uvádějí, že Kleopatra neoslňovala především svoji krásou, ale hlavně svojí inteligencí, přesto se o sebe tato egyptská královna dobře starala. Do koupele přidávala oslí mléko, ovesné vločky nebo výtažek z mravenčích kukel, a to vše pro vláčnou pokožku. Na své krásné havraní vlasy nanášela med, smíchaný se žloutky z křepelčích vajec. Proti vráskám používala masku z medu, kozího mléka, hroznů a granátového jablka.

Čachtická paní

Snad všechny z nás  slyšely o největší masové vražedkyni všech dob, která se koupala v krvi panen, která jí dodávala sílu, vitalitu a věčnou krásu. Jestli je to pravda nebo pouze legenda, to dodnes nikdo neví.

Škola svádění: 4 věty, které v něm probudí chtíč

Škola svádění: 4 věty, které v něm probudí chtíč

Je pravda, že my ženy občas mužům říkáme věty, kterými je dovedeme dopálit, ale na druhou stranu ...

Císařovna Sissi

Císařovna Alžběta neboli Sissi, jak jí všichni říkali, byla ve své době považovaná za nejkrásnější císařovnu na světě a bylo také proč. Na své dlouhé vlasy, které byly její chloubou, používala masku z jahod a hovězího masa a péče o její vlasy zabrala celý den. Dokonce ráda kontrolovala služebnou, která jí česala a počítala, kolik vlasů zůstalo v hřebenu. Každé ráno si stoupla nahá před otevřené okno a celé tělo si třela kartáčem. Sissi se také považuje za první anorektičku. Jedla nebo spíše pila syrová vejce se šťávou ze syrového hovězího masa nebo šťávou ze špenátu. Byla závislá na cvičení a aby zdůraznila svoji štíhlost, nechávala si šít šaty přímo na těle. A jedna malá zajímavost. Pokud se budete dívat na několik fotografií této císařovny, všimnete si, že nikde při úsměvu neodkrývá zuby, měla je totiž křivé.

A jak je to dnes?

Dnes není výjimkou, tedy hlavně v Americe, že si už osmnáctileté holky nechávají píchat botox nebo vylepšovat tělo plastikami, aby co nejdříve zamezily vzniku vrásek a vypadaly stále mlaďounce. Z každé strany na nás vykukují dokonalé modelky nebo celebrity, které jsou štíhlé, bez vrásek, prostě dokonalé. Málo z nás si ovšem uvědomí, že tyto ženy, aby vypadaly pořád skvostně, potřebují ke své kráse řadu profesionálů a hlavně počítačovou retuš. Nejen ženy se bojí stárnutí. Agerexie postihuje i muže. Pánové začali chodit na kosmetiku, nechávají si nastřelovat vlasy nebo upravovat oční víčka. 

Jak se o sebe staráte vy? Pláčete když se vám objeví vráska nebo šedý vlas nebo vše berete v klidu? Napište nám vaše názory do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
08. 08. 2014 manislava péče (reakcí: 0)
29. 05. 2014 monca tip (reakcí: 0)
21. 05. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
20. 05. 2014 glady ... (reakcí: 0)
19. 05. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist