Femina.cz » Magazín » Krása » 7 tipů na prodloužení opálení

7 tipů na prodloužení opálení

7 tipů na prodloužení opálení

Magazín: Krása | autor: Renata | vydáno 29. 07. 2014

Opalování a s ním spojené hnědé zbarvení pokožky, je příjemné. Jenže po pár dnech bez sluníčka se pokožka začne loupat a postupně zesvětlí… zamezte tomu a začněte pracovat na prodloužení opálení.

Vyhněte se vysušené a loupající se pokožce, která vůbec nevypadá hezky a na prodloužení opálení nepřidá. Následující rady přímo od dermatoložky, vám odhalí, jak o svoji pokožku pečovat, aby vydržela co nejdéle pěkně hnědá.

Hydratace

Za prvé a především vaše pokožka potřebuje hydrataci, zvláště poté, co si za horkých dnů strávených na sluníčku musela protrpět. Když se budete hydrataci poctivě každý den věnovat, vaše pokožka i pleť bude vypadat zdravě a čerstvě. Stejně jako je voda nejlepším prostředkem k uhašení žízně, skvěle pomáhá i při hydrataci zevnitř. Jen si dejte pozor na příliš sladké nápoje a přemíru kofeinu.

Peeling

Aby krémy mohly splnit svoji funkci a také aby pleť dokázala vstřebat všechny výživné látky v krémech obsažené, měla byste pravidelně pleť čistit. Pomocí mléka, tonika a také jednou či dvakrát týdně pomocí peelingu odstranit odumřelé částečky kůže.

Detox

I přesto, že léto je plné grilovaček, párty a romantických večerů s láhví vína, zkuste pro jeden týden vynechat všechen alkohol, smažená jídla a omezte kouření. Dáte tak vašemu tělu možnost pročistit se i zevnitř. Uvidíte, že se vám odmění svojí krásou a svěží pokožkou.

Letní sandálky: Trendy botky do práce, na pláž i na party

Letní sandálky: Trendy botky do práce, na pláž i na party

Léto se nám krásně rozjíždí a vy si už určitě stejně jako my užíváte všech lákadel, které má pro ...

Zázrak jménem Retinol

Nic nefunguje lépe, než velká koncentrace retinolu. Je to jediná složka, která dokáže zamezit zrychlenému stárnutí vlivem opálení. Při nákupu krému tak pozorně sledujte množství obsaženého retinolu. Dermatoložka tvrdí, že množství okolo 7% je tak akorát, ale vězte, že čím vyšší obsah retinolu v krému bude, tím vyšší máte šanci na udržení pleti bez vrásek.

Dostatek spánku

Spánek je obzvláště důležitý, pokud se v létě snažíte svoji pleť udržet zdravou a krásnou. Kvalita spánku se odvíjí od délky spánku. Snažte se každou noc vyšetřit alespoň sedm hodin hlubokého spánku. Dáte tak kůži šanci se zotavit a regenerovat. Plus, je to skvělý čas nechat působit všechny kouzla krému, co jste si večer nanesla.

Zesvětlovač zbytečného pigmentu

I po jednom dni se dokážou na tváři vytvořit pigmentové skvrnky a také pihy se znovu probudí k životu. Není nic jednoduššího než použít zesvětlující produkty, které obsahují kyselinu mléčnou a skvrnky si vyzmizíkovat. :- ) Ale opatrně! Anebo zkuste použít krémy s vitamínem C, který jak je známo zmírňuje tmavé skvrny. Ke zmírnění produkce melaninu vám zase pomůže glukosamin a přitom neuškodí pokožce.

Chraňte kůži

Nezapomínejte na nutnou ochranu, díky které předejte rychlejšímu stárnutí a v neposlední řadě zarudnutí pokožky a jejímu sloupání. V létě raději schovejte všechny krémy s nízkým nebo žádným SPF a používejte jen ty s faktorem. Všechna tato péče se vám vrátí v podobě krásné, svěží a hlavně mladistvé pleti.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
04. 08. 2014 xxkouckaxx x (reakcí: 0)
30. 07. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
30. 07. 2014 glady ... (reakcí: 0)
29. 07. 2014 giudi peeling (reakcí: 0)
29. 07. 2014 Catalina :D (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

30. 03. 2017 Horoskop Ryby

Dnes tě to bude táhnout do přírody. Udělej si příjemnou procházku, načerpáš sílu na další dny. Užívej si první sluneč... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist