Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Zumba - revoluce v hubnutí díky tanci

Zumba - revoluce v hubnutí díky tanci

Zumba - revoluce v hubnutí díky tanci

Magazín: Hubnutí | autor: Libuše Burger | vydáno 23. 11. 2010

Donedávna v Čechách neznámé slovo. Najednou ovládlo Spojené Státy a šíří se jako lavina až k nám. Kdo jednou zkusil, přijde podruhé. O co vlastně jde?

Přibližme si obyčejnou hodinu aerobiku. Šlapete dopředu, dozadu, do strany... a hop, tlesk! Pokaždé jede podobná sestava. Teď si ale představte, že do klasického aerobiku přidáte pár kroků z latinsko-amerických tanců. A nedusáte do rytmu komerčních interpretů z rádia Zlatá Praha, ale rozvlníte se podle tradiční živelné hudby ohnivých tanečníků ze Střední Ameriky. Do pohybu dáváte víc života, hudba vás strhne, nutí k větší spontaneitě a nadšení.

Zumba vznikla vlastně náhodou, když si kolumbijský lektor aerobiku zapomněl přinést na hodinu cvičení cédéčko s hudbou. Z nouze tedy použil latinsko-americké písničky, které poslouchal cestou v autě, a zázrak byl na světě. Do klasického aerobního cvičení se tak dostaly prvky salsy, merengue, cumbie a reggaetonu a z rytmického poskakování se stala živá taneční party.

Hodinu zumby zvládnou i pohybově nenadaní jedinci, kteří nikdy nechodili do tanečních. Kroky jsou jednoduché a často se opakují, takže si je hravě zafixujete. Rychlé rytmy se střídají s pomalými a pohyby se soustředí především na zpevnění oblastí nohou, hýždí, paží, trupu a břicha. Zumba působí blahodárně na kardiovaskulární systém – v tom můžeme nalézt tak trochu symboliku: od srdce tančíte, a srdci tím také pomáháte.

Kde se zumba cvičí

Zumba je u nás poměrně nová, ale rychle se rozmáhá. Téměř v každém městě můžete najít studio, které ji zařadilo do své nabídky. Centrum tance pořádá lekce zumby hned na několika místech v republice. Další centra a kontakty na jednotlivé instruktory můžete najít na stránkách www.zumbaonline.cz.

Aqua Zumba

Pokud se obáváte, že tradiční fitness program ohrozí vaše klouby, a navíc nemáte ráda propocené tričko, můžete vyzkoušet zumbu ve vodě. Vodní prostředí je ze zdravotního hlediska méně zátěžové, ale přináší přitom další rozměr posilování - pracuje s odporem vody, který působí při pohybech pod hladinou ve všech směrech.

Zumba Gold

Tento program je určený pro ženy, které se ze zdravotních důvodů nemohou vrhnout do víru intenzivního cvičení. Jemná forma zumby osloví především maminky po porodu, střední a starší generace, ale i ženy trpící obezitou a po dohodě s lékařem i pacientky v rekonvalescenci.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2012 avalsora super odreagování (reakcí: 0)
03. 07. 2011 andrejkac zumba (reakcí: 0)
11. 03. 2011 Reesie Zumba (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 10. 2016 Horoskop Ryby

Slovo odpočinek snad nemáš ani ve slovníku, ale to je velká chyba. Věnuj dnešní volný den jen sama sobě. Zajdi si na ... Celý horoskop

Karta dne

Paže mečů
Informace, kterou obdržíš, v tobě probudí mnoho zmatku a nejistoty. Na zprávu jsi čekala velmi dlouho a počítala jsi se zcela jinou odpovědí. Sdělí ti ji muž, který bu...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist