Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Zumba - revoluce v hubnutí díky tanci

Zumba - revoluce v hubnutí díky tanci

Zumba - revoluce v hubnutí díky tanci

Magazín: Hubnutí | autor: Libuše Burger | vydáno 23. 11. 2010

Donedávna v Čechách neznámé slovo. Najednou ovládlo Spojené Státy a šíří se jako lavina až k nám. Kdo jednou zkusil, přijde podruhé. O co vlastně jde?

Přibližme si obyčejnou hodinu aerobiku. Šlapete dopředu, dozadu, do strany... a hop, tlesk! Pokaždé jede podobná sestava. Teď si ale představte, že do klasického aerobiku přidáte pár kroků z latinsko-amerických tanců. A nedusáte do rytmu komerčních interpretů z rádia Zlatá Praha, ale rozvlníte se podle tradiční živelné hudby ohnivých tanečníků ze Střední Ameriky. Do pohybu dáváte víc života, hudba vás strhne, nutí k větší spontaneitě a nadšení.

Zumba vznikla vlastně náhodou, když si kolumbijský lektor aerobiku zapomněl přinést na hodinu cvičení cédéčko s hudbou. Z nouze tedy použil latinsko-americké písničky, které poslouchal cestou v autě, a zázrak byl na světě. Do klasického aerobního cvičení se tak dostaly prvky salsy, merengue, cumbie a reggaetonu a z rytmického poskakování se stala živá taneční party.

Hodinu zumby zvládnou i pohybově nenadaní jedinci, kteří nikdy nechodili do tanečních. Kroky jsou jednoduché a často se opakují, takže si je hravě zafixujete. Rychlé rytmy se střídají s pomalými a pohyby se soustředí především na zpevnění oblastí nohou, hýždí, paží, trupu a břicha. Zumba působí blahodárně na kardiovaskulární systém – v tom můžeme nalézt tak trochu symboliku: od srdce tančíte, a srdci tím také pomáháte.

Kde se zumba cvičí

Zumba je u nás poměrně nová, ale rychle se rozmáhá. Téměř v každém městě můžete najít studio, které ji zařadilo do své nabídky. Centrum tance pořádá lekce zumby hned na několika místech v republice. Další centra a kontakty na jednotlivé instruktory můžete najít na stránkách www.zumbaonline.cz.

Aqua Zumba

Pokud se obáváte, že tradiční fitness program ohrozí vaše klouby, a navíc nemáte ráda propocené tričko, můžete vyzkoušet zumbu ve vodě. Vodní prostředí je ze zdravotního hlediska méně zátěžové, ale přináší přitom další rozměr posilování - pracuje s odporem vody, který působí při pohybech pod hladinou ve všech směrech.

Zumba Gold

Tento program je určený pro ženy, které se ze zdravotních důvodů nemohou vrhnout do víru intenzivního cvičení. Jemná forma zumby osloví především maminky po porodu, střední a starší generace, ale i ženy trpící obezitou a po dohodě s lékařem i pacientky v rekonvalescenci.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
21. 06. 2012 avalsora super odreagování (reakcí: 0)
03. 07. 2011 andrejkac zumba (reakcí: 0)
11. 03. 2011 Reesie Zumba (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

20. 01. 2017 Horoskop Vodnář

Budeš mít pocit, že nic nestíháš, v práci ti práce vůbec nepůjde od ruky a ani doma to nebude stát za moc. Neboj se p... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Skvělý den naplněný radostnými událostmi a pocity, můžeš se těšit na skvělou spolupráci s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka nebo Štíra. Ty, která toužíš po lásce a...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist