Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Zhubnout a ještě si to užít? Hubni sexem!

Zhubnout a ještě si to užít? Hubni sexem!

Zhubnout a ještě si to užít? Hubni sexem!

Magazín: Hubnutí | autor: Pavla Jelínková | vydáno 22. 07. 2016

Dát si čokoládu, nabrané kalorie hned zase spálit a ještě si přitom skvěle užít? Jde to! Stačí si vychutnávat sex a intimnosti, co k tomu patří, plnými doušky. Víme, kolik přitom spálíš kalorií.

Diety a hubnutí rešíme v podstatě neustále. Tak nějak se stalo součástí naší doby. A tak si dopřáváme nezdravá jídla z fastfoodů, pizzy a dorty, co se rozplývají na jazyku a pak se honíme v posilovně nebo na hřišti a snažíme se nabraná kila shodit. Ale ty se jednak nemusíš omezovat v jídle, ale hlavně lítat do fitka nebo na aerobic, abys měla postavu snů. Vystačíš si s pořádnou porcí sexu. Nevěříš? Přesvědčíme tě!

Spát, povídat a hubnout? Ano!

Dobře, než se pustíme do milostných hrátek, trošku si poklidíme, pokecáme a schrupneme. Vědělas, že když spíš, čteš si, nebo jen s někým komunikuješ a je jedno, jestli přes mobil nebo osobně, tak také vydáváš energii a pálíš kalorie? Potěšující nemyslíš? A dokonce vědecky bylo prokázáno, že když uklidíš celý svůj byteček, spálíš tolik kalorií, jako bys vyložila půl vagónu uhlí. Pokud máš doma haldu žehlení, jdi do něj! I žehlením lze zhubnout!

Sexem k prima tajli 

A co teprve při takovém milování! Sex je podle odborníků zaručeným způsobem, jak spálit kalorie. Kvanta kalorií! Možná jsi to netušila, ale takovou hodinkou sexu spálíš mnohem víc kalorií, než badmintonem, ping-pongem, či jógou, anebo zmíněným úklidem či žehlením. Navíc si vytvaruješ skvěle postavu a nemluvě o tom, jak krásně ti bude na duši.  

Jídlo, mňamky... a ty

Taky si nedokážeš upřít lahodnou tabulku čokolády? Úplně ji cítíš, jak se ti rozplývá na jazyku a ten slastný pocit potom... Jak my ti rozumíme. Ovšem, když se nacpeš tabulkou čokolády, dostaneš do těla více než 1000 kilojoulů. A teď máš na výběr, jak s nimi zatočit. Abys energii opět vydala, měla bys minimálně dvě hoďky cvičit, žehlit, anebo... se věnovat hodinku sexu. Co si vybereš? My máme jasno.

Líbej mě, líbej

Dala sis k obědu hambáč s hranolkama, nebo dvacet deka vlašského či podobně hutného salátu s majonézou? Vyrušíš to hodinkou sexuálních hrátek. Ale nejen tím, udělej si s miláčkem krásný líbací maratón a světe, div se, i tato příjemná činnost tě zbaví mnoha kalorií, potažmo špíčků. Už jen čtvrthodinka líbání semele přes tisícovku kilojoulů. A to už stojí za úvahu, nemyslíš?

Nahoře nebo dole?

A kdybychom chtěli být ještě důkladnější, tak tu máme pro tebe i tip na tu nej polohu – samozřejmě v souvislosti se spalováním tuků. Nejméně jich spálíš při té nejběžnější – při misionářovi, jednou tolik „na koníčka“ a dokonce dvakrát tolik u milování ve stoje. A pikantní nepřekonaná perlička je pak orál, při němž zlikviduješ mytických dva tisíce kilojoulů!

Sumasumárum

Když se to vezme kolem a kolem, tak při milování dvakrát až třikrát týdně se můžeš dostat za rok na číslovky od 60 tisíc spálených kilojoulů výše, což je odvislé do polohy i intenzity sexu. A to není zdaleka vše! Sexuální aktivita tě totiž uzdraví v mnoha směrech. Vždyť díky ní si navýšíš obranyschopnost organismu, zbavíš se depky a také si prodloužíš si život. A to už se počítá, no ne? 

A co si myslíš ty? Je sex dobrým tipem k hubnutí? Šla bys do takové „diety“? Pro inspiraci se podívej na vtipný souhrn, kolik že, kdy a při čem můžeš spálit kalorií:

Svlékání obecně

...se souhlasem - 12 kalorií

...a bez souhlasu - 187 kalorií 

Svlékání podprsenky 

...oběma rukama - 8 kalorií 

...jednou rukou - 12 kalorií 

...ústy - 85 kalorií 

Nasazování kondomu 

...při erekci - 6 kalorií 

...bez erekce - 315 kalorií 

Předehra 

...pátrání po klitorisu -  8 kalorií 

...pátrání po bodů G  - 92 kalorií  

Orgasmus 

... skutečný - 112 kalorií 

...předstíraný - 315 kalorií 

Post orgasmus 

...zůstat v posteli - 18 kalorií 

...vyskočit z postele - 36 kalorií 

Tak co říkáš? Vyzkoušíš, nebo už máš dváno vyzkoušeno? Napiš nám svůj názor do diskuze.

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

16. 01. 2017 Horoskop Blíženec

Projekt, který se ti z počátku jevil jako nezajímavý, sklidí velký úspěch, což pro tebe znamená nejen příval nových k... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist