Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Zhubnout a ještě si to užít? Hubni sexem!

Zhubnout a ještě si to užít? Hubni sexem!

Zhubnout a ještě si to užít? Hubni sexem!

Magazín: Hubnutí | autor: Pavla Jelínková | vydáno 22. 07. 2016

Dát si čokoládu, nabrané kalorie hned zase spálit a ještě si přitom skvěle užít? Jde to! Stačí si vychutnávat sex a intimnosti, co k tomu patří, plnými doušky. Víme, kolik přitom spálíš kalorií.

Diety a hubnutí rešíme v podstatě neustále. Tak nějak se stalo součástí naší doby. A tak si dopřáváme nezdravá jídla z fastfoodů, pizzy a dorty, co se rozplývají na jazyku a pak se honíme v posilovně nebo na hřišti a snažíme se nabraná kila shodit. Ale ty se jednak nemusíš omezovat v jídle, ale hlavně lítat do fitka nebo na aerobic, abys měla postavu snů. Vystačíš si s pořádnou porcí sexu. Nevěříš? Přesvědčíme tě!

Spát, povídat a hubnout? Ano!

Dobře, než se pustíme do milostných hrátek, trošku si poklidíme, pokecáme a schrupneme. Vědělas, že když spíš, čteš si, nebo jen s někým komunikuješ a je jedno, jestli přes mobil nebo osobně, tak také vydáváš energii a pálíš kalorie? Potěšující nemyslíš? A dokonce vědecky bylo prokázáno, že když uklidíš celý svůj byteček, spálíš tolik kalorií, jako bys vyložila půl vagónu uhlí. Pokud máš doma haldu žehlení, jdi do něj! I žehlením lze zhubnout!

Sexem k prima tajli 

A co teprve při takovém milování! Sex je podle odborníků zaručeným způsobem, jak spálit kalorie. Kvanta kalorií! Možná jsi to netušila, ale takovou hodinkou sexu spálíš mnohem víc kalorií, než badmintonem, ping-pongem, či jógou, anebo zmíněným úklidem či žehlením. Navíc si vytvaruješ skvěle postavu a nemluvě o tom, jak krásně ti bude na duši.  

Jídlo, mňamky... a ty

Taky si nedokážeš upřít lahodnou tabulku čokolády? Úplně ji cítíš, jak se ti rozplývá na jazyku a ten slastný pocit potom... Jak my ti rozumíme. Ovšem, když se nacpeš tabulkou čokolády, dostaneš do těla více než 1000 kilojoulů. A teď máš na výběr, jak s nimi zatočit. Abys energii opět vydala, měla bys minimálně dvě hoďky cvičit, žehlit, anebo... se věnovat hodinku sexu. Co si vybereš? My máme jasno.

Líbej mě, líbej

Dala sis k obědu hambáč s hranolkama, nebo dvacet deka vlašského či podobně hutného salátu s majonézou? Vyrušíš to hodinkou sexuálních hrátek. Ale nejen tím, udělej si s miláčkem krásný líbací maratón a světe, div se, i tato příjemná činnost tě zbaví mnoha kalorií, potažmo špíčků. Už jen čtvrthodinka líbání semele přes tisícovku kilojoulů. A to už stojí za úvahu, nemyslíš?

Nahoře nebo dole?

A kdybychom chtěli být ještě důkladnější, tak tu máme pro tebe i tip na tu nej polohu – samozřejmě v souvislosti se spalováním tuků. Nejméně jich spálíš při té nejběžnější – při misionářovi, jednou tolik „na koníčka“ a dokonce dvakrát tolik u milování ve stoje. A pikantní nepřekonaná perlička je pak orál, při němž zlikviduješ mytických dva tisíce kilojoulů!

Sumasumárum

Když se to vezme kolem a kolem, tak při milování dvakrát až třikrát týdně se můžeš dostat za rok na číslovky od 60 tisíc spálených kilojoulů výše, což je odvislé do polohy i intenzity sexu. A to není zdaleka vše! Sexuální aktivita tě totiž uzdraví v mnoha směrech. Vždyť díky ní si navýšíš obranyschopnost organismu, zbavíš se depky a také si prodloužíš si život. A to už se počítá, no ne? 

A co si myslíš ty? Je sex dobrým tipem k hubnutí? Šla bys do takové „diety“? Pro inspiraci se podívej na vtipný souhrn, kolik že, kdy a při čem můžeš spálit kalorií:

Svlékání obecně

...se souhlasem - 12 kalorií

...a bez souhlasu - 187 kalorií 

Svlékání podprsenky 

...oběma rukama - 8 kalorií 

...jednou rukou - 12 kalorií 

...ústy - 85 kalorií 

Nasazování kondomu 

...při erekci - 6 kalorií 

...bez erekce - 315 kalorií 

Předehra 

...pátrání po klitorisu -  8 kalorií 

...pátrání po bodů G  - 92 kalorií  

Orgasmus 

... skutečný - 112 kalorií 

...předstíraný - 315 kalorií 

Post orgasmus 

...zůstat v posteli - 18 kalorií 

...vyskočit z postele - 36 kalorií 

Tak co říkáš? Vyzkoušíš, nebo už máš dváno vyzkoušeno? Napiš nám svůj názor do diskuze.

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

01. 03. 2017 Horoskop Střelec

Jsi už dlouho sama a máš pocit, že to tak také zůstane? Zkus udělat ve svém životě nějakou změnu. Choď do práce jinou... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist