Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Zhubněte po svátcích rychle a bezbolestně!

Zhubněte po svátcích rychle a bezbolestně!

Zhubněte po svátcích rychle a bezbolestně!

Magazín: Hubnutí | autor: Elen | vydáno 14. 01. 2011

Pokud i v létě chcete vypadat šik a na jaře si obléci své oblíbené kalhoty, kila musí dolů. Přečtěte si nejspolehlivější rady, jak se zbavit důsledků přejídání testovány i na celebritách.

Pijte správné nápoje
Ačkoliv se to nezdá, i malá sklenička alkoholu umí tělu při boji s linií zasadit zdrcující ránu.

V alkoholu jsou prázdné kalorie a přiznejme si, přes svátky se „přiťukávalo“ častěji, než jindy. Na tento druh zeštíhlující terapie přistoupila i známá vymetačka barů Paris Hilton, která po novém roce prohlásila, že už nesnese chuť alkoholu, když se dozvěděla, co dělá s krásnou linií a pro rok 2011 vyhlásila stop pití.

Aby jste byli v obraze, například deci piva vám připíše 180 kJ, deci vína 400 kJ a deci destilátu 950 kJ! Nemluvě o potřebě něco k alkoholu přikusovat. Sladké limonády a slazené nápoje, další zabijáci linie.

Jejich omezením a výměnou za čistou vodu nejenže ušetříte pěkných pár drobných, ale můžete do roka a do dne zhubnout pár kilogramů bez námahy.

Žvýkejte žvýkačku
I taková maličkost může poslat vánoční kila na věčnost. Této, vcelku bezbolestné a příjemné metodě holduje i známá Playmate, Pamela Anderson, která má velké opravdu jen to, co potřebuje.

Odborníci k jejímu fitness programu nabalily i pořádnou zásobu žvýkaček. Žvýkačky bez cukru jsou přímo darem z nebes. Kdo denně žvýká žvýkačku, může do roka stáhnout svou váhu o pět kilogramů.

Žvýkáním se totiž aktivizuje celé tělo a látková přeměna se zvýší o 20 procent. Spalování tedy budete jedna radost.

Večer opatrně
Před spaním tělo zbytečně nezatěžujte a platí, že ráno moudřejší "večeřet". Podle odborníků na dietologii bychom neměli jít do peřin nacpaní. Ani kvílivé zvuky žaludku nejsou dobrou ukolébavkou, ale rozhodně při hubnutí zapomeňte na večerní, či nedej bože noční, nájezdy do lednice. Pravidla, že "kdo spí, ani jíst nemusí" se drží i Christina Agiulera, která již po páté hodině večer pije pouze vodu.

Snídejte
Spolehnout se na to, že si po svátcích dáte postní rána, to je cesta, která nepřinese kýžený efekt zeštíhlení. A navíc si celé dopoledne pokazíte hladem. Tělo po spánku potřebuje doplnit především sacharidy, které jsou obsaženy v obilovinách. I bílkoviny nastartují váš den do sytosti, bez zbytečného přejídání. Mléko a dietní šunka jsou vaši přátelé. Toto pravidlo už pochopil celý Hollywood.

Nehltejte
Číňané patří k nejštíhlejším národům na světě,nejen díky složení jejich stravy, ale i kvůli způsobu konzumace - „Zrnko do pusy a deset zpět na talíř“. Jedí zcela pomalu, beze spěchu a jejich pocit sytosti tak mají mnohem rychleji, než ten, kdo do sebe hází jeden chod za druhým, v šíleném stresovém tepi. Pokud chcete shazovat, stravujte se v klidu a stravu dostatečně žvýkejte. Uvidíte, že jí najednou pro nasycení nepotřebujete až tak mnoho a tuk se ztratí jako mávnutím kouzelného proutku.

Dopřejte si pikantnosti
Sladkého bylo přes svátky dost, stejně jako přibírání. Pokud chcete spálit tuky na přirozené bázi, určitě vaší kuchyni přidejte na pikantnosti. Chilli, pálivá paprika, černý i bílý pepř podporují přirozené spalování tuků i několik hodin po jídle.

Dejte si zelený čaj
Nejlépe před jídlem. Protože díky zelenému čaji se zrychlí metabolismus, čímž se podpoří odbourávání tuků. V průměru o 4% více tuku spálíte z jídla po šálku čaje. Možná jsou to právě ta kila, co by vám zpod trička koukala, coby nevzhledné faldy. Zelený čaj má také antioxidační účinky, protirakovinné látky a navíc během zimy zahřeje, má také zázračnou schopnost termogeneze (tedy mění kilojouly na teplo).

Hýbejte se
Darmo budete jíst dvě lentilky denně, pokud váš výdej energie bude ještě menší. Proto je základem každého hubnutí pohyb. Zapomeňte na pohodlí a cestu do práce absolvujte pěšky, přes víkend zkuste sportovat a zapište se na nějaké pohybové aktivity. Tento způsob hubnutí vám zajistí nejen zdravé tělo a ducha, ale i adekvátní postavu bez jojo efektu.

Připraveno ve spolupráci s diva.sk

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
03. 07. 2011 andrejkac žvýkačka (reakcí: 0)
20. 01. 2011 andrea15 Hlavní při hubnutí je začít snídat (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Rimmel Rtěnka s matným efektem The Only 1 Matte

Dodává příjemný pocit hydratace...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 24. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes otevři všechny šuplíky a projdi je, jestli jsi někde nezapomněla nějakou platbu nebo neuhrazenou fakturu. Hrozí ... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Těžký a náročný den můžeš využít ve svůj prospěch. Může se stát, že se s velkou rychlostí zhroutí něco, co ti již dlouho nesloužilo. Je to nutné ke tvému vývoji, nebra...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist