Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Zákeřný cukr

Zákeřný cukr

Zákeřný cukr

Magazín: Hubnutí | autor: Renata Jarošová | vydáno 04. 12. 2009

Pomerančový džus, borůvkový jogurt a pár kuliček hrozného vína jako snídaně, dokáže pěkně zvednout hladinu cukru v krvi, ale zároveň způsobí jeho padání přes den a s tím související přejídaní! Vyvarujte se zbytečných cukrů…

Snižte porci cukru
Určitě nejlepší je ani se cukru nedotknou, ale jak na to? Základem může být už volba potravin v obchodu, nikdy bychom neměli kupovat potraviny, kde je cukr uveden na první příčce! První příčka znamená nejvyšší koncentraci! Čím výše se vyskytuje položka ve složení výrobku, tím více je jí uvnitř obsaženo. Neměli byste zapomenout, že chcete svému tělu dát výživné jídlo, ne další porce cukru.

Sladká snídaně
Většinou už snídaní, kdy si dáte čokoládového muffina nebo sladký croissant, si do těla dodáte vysoké množství cukru, které ale naruší trávení na celý den. Nabudíte tím tělo tak, že začne rychle pracovat a po zbytek dne po vás bude vyžadovat další a další přísunu cukru. Abyste se tomu vyvarovali, volte snídani plnou vlákniny a proteinů, nejenže vás zasytí a vy si tak vystačíte bez zbytečných cukrů do oběda, ale zároveň naberete potřebné živiny pro vaše tělo. Tak si příště dejte pozor na různé čokoládové tyčinky, džusy, šťávy a sladké müsli, a raději si poručte vajíčka nebo ovesné vločky. Kde najdete další zdroje vlákniny si přečtěte v článku Vláknina v jídelníčku.

Sladké svačiny z přírody
Až vás zase odpoledne bude honit mlsná, sáhněte po ovoci nebo zelenině. Dodá vám potřebné vitamíny a také dokáže zasytit. Ovšem buďte opatrní při volbě, hrozen vína či třešní může vypadat chutně a zdravě, ale opak je pravdou. Hrozny a třešně patří mezi velmi oblíbené ovoce, ale obsahují nejvíce cukru. Jeden šálek hroznového vína obsahuje až 23g cukru. Až se tedy bude v supermarketu rozmýšlet, jaké ovoce zvolit na svačinu, sáhněte radši po kiwi nebo grapefruitu, budou pro vás zdravější a pro tělo výhodnější. Jaké ovoce je pro vás vhodné, se dozvíte v článku Ovoce a zelenina - cesta ke krásné postavě.

Nebezpečné pokušení – sladkosti
Někdy každý potřebuje alespoň malou dávku cukru. Když už se ale rozhodnete pro nějakou sladkost, mějte na paměti, že co se týče obsahu cukru, opravdu není sladkost jako sladkost. Například proužek lékořice může obsahovat 57g cukru. A jen proto, že na obalu sladkosti je obrázek ovoce, nespojujte si ho s něčím zdravým a nemyslete si, že obsahuje méně cukru. Udržujte tak přísun cukru na minimu, a když už si musíte dát něco sladkého, zvolte například tmavou čokoládu, která má o mnoho méně cukru než obvyklé sladkosti.

Sladké alternativy
Je několik cest, jak si pochutnat na sladkém a přitom do sebe nenacpat zbytečné množství cukrů. Příkladem mohou být velmi oblíbené müsli tyčinky, které všichni vnímají jako zdravé, ale opak je pravdou. Jsou to právě určité müsli tyčinky, které se řadí mezi potraviny s nadměrným množstvím cukru. Müsli tyčinky jsou zdravé, ale musíte vědět, které zvolit! Jednoduše vám tak pomůže etiketa a zde určená hodnota cukru. Stejně jsou na tom sladké jogurty, kde se také vyplatí sledovat etikety. Ze stejného kelímku se stejnou chutí, můžete svému tělu dát buď přiměřenou dávku cukru, nebo nesmyslně vysokou.

Sladké šťávy
Základem našeho života je voda, ale kolik čisté vody dopřejeme našemu tělu každý den? Ať chceme shodit nějaké kilogramy nebo chceme být zdravý, vyplatí se sledovat etikety i u tekutin, a to především jedná-li se o džusy a šťávy. Jestli chcete svému tělu odlehčit, vyzkoušejte popíjet pouze vodu a čaj. Do několika dnů uvidíte, jak se vám nejen zlepší trávení, ale hlavně se vám přestanou usazovat v těle další tuky a cukry.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 01. 2017 Horoskop Blíženec

Stres a nervové napětí uvolníš procházkou v přírodě, pokud nestíháš, otevři si alespoň okno a zhluboka dýchej. Nechej... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist