Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Zadržuješ vodu v těle? 4 jídla, která bys měla vysadit!

Zadržuješ vodu v těle? 4 jídla, která bys měla vysadit!

Zadržuješ vodu v těle? 4 jídla, která bys měla vysadit!

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 19. 10. 2015

Zápasíš o každý centimetr k dopnutí kalhot, držíš různé diety, odpíráš si, co máš ráda. Jenže ranní vstup na váhu tě pokaždé přesvědčí, že tady je něco špatně! Čísla jsou stále stejná a tvé nervy větší. Co když je viníkem právě voda? Zbav se jí ještě před příchodem nejhezčích svátků roku!

I když se povídá, že voda je základ všeho, vždyť se z ní skládá 70 procent lidského těla, občas nadělá víc škody než užitku. Pokud je jí příliš, přichází odulost či třeba otoky nohou. Chce to dát si pozor na jídlo, které zavodnění vyloženě nahrává. Které čtyři věci fungují jako vodní zásobárna? U některých položek bys takový podraz nečekala! 

1. Ovoce, tenhle luxus jen s mírou

Banán, kiwi či třeba jablko, které je velmi populární právě teď na podzim, mohou způsobit, že například v obličeji či okolo pasu budeš připomínat medvídka. Ale abychom byli fér, ovoce má i jeden nesporný klad. 

Některé druhy působí močopudně, což vede k odplavení přebytečné vody. Třeba takový meloun je diuretikum, jak se patří. Jenže jak už to bývá, všechno má taky svoje ALE. I když je tahle sladkost plná vitamínů, minerálů a vlákniny, bohužel v ní najdeš i mnoho sacharidů. Ty k sobě vážou právě vodu. A jak rády! 

Nemusíš se bát, pokud si život a dietu bez melounu neumíš ani představit. Jen si na něm pochutnej, pokud na nějaký sladký právě teď narazíš, ale slupni ho spíš v první polovině dne. Pak tě jeho účinek nezaskočí. Za to další pokrm, tam už je to trochu horší. Tváří se andělsky, ale zdání klame!

2. Rýže plus zelenina. Danajský dar!

Kvalitní, ideálně celozrnnou rýži opěvují všichni sportovci i ti, kdo pracují na redukci váhy. To je v pořádku, ovšem nic se nemá přehánět. Pokud si na velký talíř nandáš horu rizota a pak se svalíš na gauč, díru do světa s tím neuděláš. Rýže je plná sacharidů a ty už z předchozího bodu víš, že při vyšší spotřebě tyhle potvůrky vedou k hromadění vody v těle. 

Rýži tedy ano, ale pozor na množství a hlavně čas. Přijatou energii z ní nejlépe zpracuješ, pokud si ji dáš k obědu a od 14 hodin si budeš příjem sacharidů hlídat. Mysli na to, že před sebou máš ještě vánoční svátky a stoly plné dobrot. A teď zabrousíme trochu i do italské kuchyně.

3. Těstoviny. Splasknout půjde bez nich

Říkáš si, co je právě na tomhle asi špatného? Vždyť taky existují celozrnné varianty, které výživoví poradci doporučují všemi deseti. Nic proti, ale i na toto tvrzení je třeba vrhnout trochu světla. 

Právě v celozrnných druzích se nachází zase sacharidy, i když v trochu menším množství. K čemu to vede, to už si dáš dohromady raz, dva! Dlužno dodat, že to samé se týká samozřejmě i pečiva, aby té děsivé prognózy nebylo málo. 

Takže buď těstoviny můžeš pro jistotu vynechat, nebo se opět řídit časem a konzumovat je spíš v dopoledních hodinách. A co teď? Další bod ti sebere veškeré iluze. Malá nápověda. Je to suché jako tvůj učitel fyziky.

4. Suchary. Nejsou ty, za co jsi je měla

Rýžové chlebíky, knäckebroty i suchárky? Nenápadně lákají v regálech se zdravou výživou, ale pozor na ně! Jsou na černé listině hlavních držitelů vody. Protože tyhle výrobky jsou většinou takové bez chuti, výrobci to dohánějí přidáním soli. A sůl vodu zadržuje jako zahradní sud. Prostě si nenechá ujít ani kapku. Jestli chceš ty staré kalhoty dopnout, vyhýbej se jim. Ostatně, komu chutná polystyren…?  

To je taková škoda! Co? Že člověk nemůže vyměnit pocit přehuštěného balonu za zážitek, kdy si do balónků může skočit. Bledá závist, pejsku!

Znáš nějaké rady a triky, jak se zbavit přebytečné vody v těle? Poděl se o ně s námi v diskuzi a pomoz tak ostatním, kteří se těší na dopnutí starých džínů! 

Foto: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
13. 06. 2016 Petra odvodnění (reakcí: 0)
06. 06. 2016 Petra odvodnění (reakcí: 2)
20. 10. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
20. 10. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
19. 10. 2015 Viky17 - (reakcí: 0)
19. 10. 2015 Anetka léky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

25. 03. 2017 Horoskop Ryby

Dramatické události v zaměstnání, tě přinutí zamyslet se nad změnou práce. Až se vše uklidní, pochopíš, proč to bylo ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist