Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Zacvičte si Pět tibeťanů I. část

Zacvičte si Pět tibeťanů I. část

Zacvičte si Pět tibeťanů I. část

Magazín: Hubnutí | autor: Renata Petříčková | vydáno 28. 07. 2009

První „tibeťan“ – Káča


Tomuto prvnímu cviku se říká „káča“ nebo také „orel“. Jeho účelem je rozproudit jednotlivá centra v našem těle a je ideální k zacvičení třeba i jednotlivě ráno, nebo ve chvíli, kdy se potřebujete probrat a probudit. Pomůže lépe než tři silné kávy… Dokáže odvrátit únavu, ospalost a zbystřit duševní síly a smysly. Proč? Protože vychází z prastarých učení a instinktivně se k takovému jednání uchylují například děti. Jak často se točí kolem své osy? Je to pro ně největší zábava a radost, která je naplňuje energií?

Cvičíme…


Postavíme se zpříma, rozpažíme obě ruce tak, aby byly rovnoběžně se zemí. Chodidla jsou rovnoběžně vedle sebe asi na šířku vašich kyčlí, kolena lehce pokrčená, pánev lehce podsazená a dbáme na rovnou páteř. Stává se z nás totiž letící pták a ten není shrbený… Sepněte ruce před hrudí v oblasti srdce, čímž se připravíte na samotný cvik.

Třikrát se hluboce nadechněte a vydechněte. Poté se začneme otáčet kolem své osy, zleva doprava, ve směru hodinových ručiček, to je důležité. Jako orel v letu. Tento pohyb by měl být dělán velmi lehce, jako když se kloužete ve vzduchu. Pozor na dlaně – musí stále směřovat dolů, spojují vás se zemí a zemskou energií, citliví lidé mohou v tuto chvíli energetické chvění v dlaních cítit.

Točení hlavy překoná čas

Celou dobu se díváme vpřed. Po několika prvních otočeních se nám nejspíše začne točit hlava. Je to normální a my v tuto chvíli cvik přerušíme. Je jedno, že jsme se otočili třeba jen třikrát nebo pětkrát. Při troše cviku tento pocit nevolnosti a motání hlavy bude ustupovat s každým dalším dnem, který budeme tento cvik cvičit.

Využít můžete také trik tanečníků, který používají, aby se jim při otáčkách nezamotala hlava. Soustřeďte se na jeden bod, třeba na stěně a ten nespouštějte z očí. Když vám bude mizet ze zorného pole, protože samozřejmě otáčíte tělem, rychle otočte hlavu a upřete na něj oči zase z druhé strany. A tak stále dokola.

Otáčíme se jen tolik, kolik je nám příjemné, ne více… V mezičase si můžeme odpočinout i vleže…

Vyrovnávací poloha

Cvik ukončíme tak, že při posledním otočení opět sepneme ruce jako na začátku cvičení. Pohled nasměrujme na sepnuté ruce a pomalu zastavme otáčky. Pokud se zastavíme jen tak, zničehonic, může se nám zatočit hlava a budeme mít pocit ztracené rovnováhy. Toto soustředění se na jeden bod na vás samotných nám pomůže zůstat ve svém „středu“. Dýcháme zhluboka a soustředíme se na počáteční uvolněný, ale vzpřímený postoj. Cítíte tu energii, která se ve vás rozproudila? Teď si můžeme odpočinout a lehnout si na podložku.

Jsme připraveni na druhý cvik, o kterém si povíme příště…

Upozornění:


Nespěchejte na sebe, začínejte opravdu jen několika opakováními, vůbec zde není důležité trhat výkonnostní rekordy, ale jde v první řadě o hezký a příjemný pocit. Dobře se necítíme proto, že uděláme mnoho opakování, ale proto, že i několika opakováním rozproudíme energetické dráhy v těle… Svaly a únava nemají s těmito cviky nic společného. Zhruba za měsíc se můžeme směle dostat k 21 opakováním, které jsou považovány za ideální.

Další články z rubriky

Komentáře (0)

Tento článek ještě nikdo nekomentoval.

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

03. 12. 2016 Horoskop Štír

Jsi obdařená schopností strhnout na svoji stranu každého, kdo je ve tvé blízkosti. Tvé nadšení a horlivost, se ti vyp... Celý horoskop

Karta dne

Král poháru
Očekávej skvělý den, naplněný harmonií a radostí. Skvělá spolupráce na tebe čeká s muži narozenými ve znamení Ryby, Raka a Štíra. Pokud toužíš po lásce, přátelství či ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist