Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Vedlejší účinky špatných diet

Vedlejší účinky špatných diet

Vedlejší účinky špatných diet

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie | vydáno 18. 02. 2015

Snažíte se zhubnout a blbnete s jednou dietou za druhou? Libujete si, když se vám podaří zázračně shodit rychle hromadu kil a rádi se ke své oblíbené dietce vracíte? Možná už nebudete, až si přečtete, jaké jsou vedlejší účinky diet. My byli v šoku!

Zdravě se stravovat a držet hladovku je velký rozdíl. Ono obvykle ani to, že dáte tisíce za vstupy do fitka nemusí nutně znamenat, že zhubnete. Dobře si vybrat tu správnou dietu, která vám pomůže dosáhnout kýženou štíhlou linii je zkrátka alchymie. Vedlejší účinky nesprávné diety totiž můžou být katastrofální! Jak moc katastrofální? Přečtěte si:

Dieta číslo 1

Nejčastěji děláme to, že vyloučíme ze stravy všechny tuky a sacharidy – zkrátka se radikálně uskromníme v příjmu kalorií. Ale i zde platí, že všeho moc škodí.

Vedlejší účinek:

  • Nutkání povraždit polovinu kolegů v práci

Čestné ocenění za nejusměvavějšího člověka planety vám rozhodně nehrozí. Odborníci na výživu přišli na to, že ačkoli sacharidy dodávají energii celému tělu, mozek je jediným orgánem, jehož zdravé fungování závisí výlučně na sacharidech. Přítomnost sacharidů v organismu stimuluje tvorbu serotoninu, hormonu, který je přímo odpovědný za naši náladu. Své o tom ví i jednatřicetiletá Iveta: "Tak tenhle vedlejší účinek jsem si vyzkoušela na vlastní kůži. Bylo to hrozný. Byla jsem protivná, vzteklá a zlá. Propadala jsem sama ze sebe zoufalství a nevěděla jsem, čím to je. Až jsem se ocitla u psychologa a ten mi naštěstí nenasadil antidepresiva, ale doporučil, ať změním jídelníček. A měl pravdu, během dvou týdnů jsem byla v pohodě."

Dieta číslo 2

Častou chybou je, že se ze stravy vytratí veškeré pečivo a vůbec všechny věci z mouky. Vaše volba by měla padnout na potraviny, které se zároveň mohou pochlubit vysokým obsahem vlákniny, jako celozrnné produkty, ovoce a zelenina. Složité sacharidy, které se v nich nacházejí, se do krve vstřebávají mnohem pomaleji, než jejich rafinovaní sourozenci, jednoduché cukry (bílá mouka, cukr).

Mít tak postavu jako celebrita!

Mít tak postavu jako celebrita!

Která z žen by si něco podobného nepřála. Mít tak postavu jako celebrita! Vidíte je v televizi št...

Vedlejší účinek:

  • Poblázněný cyklus

V lékárně si už můžete udělat dobré známé, abyste měli protekci, jelikož budete pravděpodobně dost často nervózně „stepovat“ u okénka, aby vám prodali těhotenský test. Sacharidy společně s tuky patří k základním komponentům, které se podílejí na tvorbě ženského hormonu estrogenu. Takže pokud jíte příliš málo potravin obsahujících sacharidy, hladina estrogenu klesne a menstruace se zpozdí.


Dieta číslo 3

Ve finální fázi, kdy se nám nedaří zhubnout obvykle saháme po té nejnešťastnější verzi diety, kdy se zříkáme úplně všech tuků.  Ačkoliv je to s podivem i tuk může ale přispět ke snížení váhy.

Vedlejší účinek:

  • Chodící nanuk

Přesně tak, stane se z vás chodící zmrzlina – je vám zima a i když vaši kolegové v práci vesele svlékají vrstvu po vrstvě a „tlapkají“ si to v žabkách, vy máte pocit, že bez kožené bundy a svetříku asi umrznete. Neodepisujte tuky úplně... Vždyť i tučňáci a lachtani díky tukové vrstvě neumrznou ani v arktických podmínkách. Tuk má navíc schopnost oklamat vaše tělo navozením pocitu sytosti, takže vyprázdníte talíř jen do poloviny, než abyste si šli ještě třikrát přidat. Takže díky tukům budete nejen "v teple" ale budete se cítit i nasyceni. Výborným zdrojem nenasycených, tedy zdravých tuků, je olivový olej, ořechy, ryby či avokádo.

Foto zdroj: Thinktockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
20. 02. 2015 glady .... (reakcí: 0)
19. 02. 2015 kativas ... (reakcí: 0)
19. 02. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

28. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes budeš jednat s horkou hlavou. Rozbouřené emoce tě dovedou až do krajnosti a ty tak pustíš z pusy slova, kterých ... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist