Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Top 10 nejšílenějších diet

Top 10 nejšílenějších diet

Top 10 nejšílenějších diet

Magazín: Hubnutí | autor: Renata | vydáno 07. 11. 2014

Všechny diety se shodují v jednom: že vás dokážou zbavit přebytečných kilogramů. Ale jen málokteré fungují, a ještě méně se jich slučuje se životem... Podívejte se na desítku těch nejšílenějších.

Francouzky už dávno vědí, jak mít skvělou postavu. Jejich malé porcičky rozdělené do celého dne z nich dělají takřka hubený národ. A ty nenažrané jsou schopny vymyslet nejšílenější diety, jen aby dosáhly své vysněné postavy.

1. Tukožroutská dieta

Tukožroutská polévka je radikální dieta, kde je jediným základem stravy právě polévka, kterou konzumujete po dobu sedmi dnů. Dieta je i přes jednotvárnost stravy překvapivě velmi populární. Její počátky nejsou známy, ale získala si popularitu už v roce 1980, kdy se hojně šířila přes faxy a proto je někdy nazývána faxová dieta. :-)

Lékaři tuto dietu velmi odsuzují, chybí zde jakákoliv podstatná výživná složka a hubnutí v rámci této diety vede k odvodnění těla a ztrátě svalové hmoty, ale tuky vám zůstanou, proto nejsou výsledky trvalé. Jediné co, je u této diety jisté, je nadýmaní.

2. Pravěká dieta

Tato dieta našla inspiraci v naší historii, a to až u jeskynních předků a jejich stravovacích návyků. Je založena na předpokladu, že jeskynní lidé se živili pouze rostlinami a zvířaty, které si ulovili. Zastánci této diety tvrdí, že lidé v této době nebyli tak nemocní jako dnes. Proto by strava této diety měla vést k zamezení vzniku nemocí.

Strava podle Pravěké diety se skládá hlavně z libového masa, ryb, zeleniny, ovoce, kořenů a ořechů. A vylučuje se obilí, luštěniny, mléčné výrobky, sůl, rafinovaný cukr a zpracované oleje.

3. Ovocná dieta

Po celou dobu této diety nejíte nic jiného než ovoce. I když někteří lidé, jejichž strava se nezakládá jen na ovoci, se také přiřazují k zastáncům této diety. Ovoce tak musí tvořit minimálně 75% celé stravy. Někteří zastánci dokonce věří, že tato dieta byla ve skutečnosti strava, kterou se živili Adam a Eva. Věří tak, že jde o určitý návrat do „ráje“, který vyžaduje zjednodušení celoživotního přístupu ke zdraví a výživě.

Tato šílená dieta ale může způsobit různé problémy díky zoufalému nedostatku vápníku, bílkovin, železa, zinku, vitamínu D, B a esenciálních mastných kyselin.

4. Dieta podle BIBLE

Dieta, která rozděluje potraviny na zakázané (nečisté) a přijatelné (čisté). Hlavním propagátorem je S. Rubin z Jordánska, který tvrdí, že dieta je zodpovědná za jeho zotavení z Kronovy choroby.

Zcela pochopitelně stravování každý den začíná a končí modlitbami. A pro větší a rychlejší účinek je prý nejlepší modlit se pokaždé, když vás přepadne hlad. Strava se zakládá především na vypuštění masa z jídelníčku. Neměla byste tak pozřít žádné maso včetně jeho imitací. A kdykoli to jde, tak se místo jídla pomodlit.

5. Dieta z ráje

Pro ty, které milují jídlo, je tato dieta jako dar z nebes. Můžete jíst v podstatě cokoliv, jen si musíte dát pozor na výraznost chutí. Základem je totiž ošálení vaší mlsné, která by vás pak už nikdy neměla honit.

Důležité je každý den vypít sklenici extra panenského olivového oleje nebo cukrové vody, která vám dodá 100 – 400 kalorií. Po vypití byste neměla dvě hodiny nic ochutnávat a cítit a to ani cigaretový kouř. Následně se dostaví snížení chutě na jídlo a postupně se bude snižovat i vaše hmotnost.

Karibský ráj, kde strávil líbánky George Clooney, vás zaručeně okouzlí

Karibský ráj, kde strávil líbánky George Clooney, vás zaručeně okouzlí

Šumění palem, zvuk moře a ten nejkrásnější západ slunce. A ještě mnohem víc nabízí luxusní resort...

6. Přežvykovací dieta

„Příroda bude trestat ty, kteří nebudou žvýkat.“ To jsou slova Horace Fletchra na přelomu 20. století, který tak přinesl na trh novou dietu. Tvrdí, že každý musí žvýkat každé sousto v ústech minimálně 32 krát a nejlépe tak, že při žvýkání máte hlavu skloněnou dopředu, a když chcete polknout tak prostě zakloníte hlavu a strava sama sklouzne do krku. Ale pozor, potraviny, které vám do krku sami nesklouznou, musíte vyplyvnout! Jak tvrdí vynálezce, nejsou pro vás určené. Kromě toho Horace Fletcher obhajoval i žvýkání tekutiny a řekl, že by nikdo neměl jíst, když je naštvaný nebo smutný.

7. Detoxikační dieta

Vynálezce této diety Dr. Robet Linn považuje za základ nic nejíst. Jen několikrát za den pít odvar, který sám vynalezl. Jednalo se o „proteinový koktejl“, který vám dodá pouze 400 kalorií denně. Skládá se z drceného zvířecího rohu, paznehtu, kůže šlachy, kosti a jiných vedlejších produktů jatek. Samozřejmostí bylo použití barviv a příchutí, aby tento koktejl byl vůbec poživatelný…

8. Kyslíková dieta

Kyslíková dieta se zakládá na stravování se: z ničeho. Původní název tohoto "životního stylu" v angličtině zní "breatharianism", tedy něco jako "dýchačství", protože se živíte vzduchem. Další složkou vaší stravy by měla být sluneční energie, jako základní zdroj životní síly. Tento způsob života propaguje americký The Breatharian Institute, jenž nabízí workshop, který vám má pomoci naučit se žít ze vzduchu za pouhých 10.000 dolarů. Tyto kurzy vede jistý Wiley Brooks, který už tímto způsobem vydělal 25 milionů dolarů. Wiley si příležitostně pochutnává na cheesburgerech a lehké cole, prohlašujíc, že tak udržuje rovnováhu ve svém životě, protože je obklopen pokleslou kulturou i odporným jídlem, kterému se nelze vyhnout.

Bohužel na světě se najdou lidé, kteří tomu opravdu věří, a na základě této diety zemřeli. V současné době jsou známy tři oběti. Pokud ji někdo z vás už vyzkoušel a ještě není mrtvý, nezapomeňte nám o tom napsat!

9. Spací dieta

Zde je velmi důležitý spánek, a to hodně dlouhý spánek. Celá dieta se zakládá na slovech: "Nejste vzhůru - nejíte!". V důsledku toho se doporučuje útlum a dlouhý spánek ve dnech, kdy zrovna potřebujete zhubnout. Je zřejmé, že dieta funguje, ale je to nezdravý přístup k hubnutí. A je šílené to už jen zkoušet.

10. Hubnutí s tasemnicí

Tato dieta je tak nechutná, jak její název. Základem je sníst zárodek tasemnice a nechat ji růst ve vašem těle. A výsledkem je, že krmíte sebe a přitom červa. Zastánci této šílené diety ujišťují všechny okolo, že při používání této metody mohou ztratit 2 kilogramy týdně.

Takže jestli chcete vyzkoušet rychlé hubnutí, při kterém se nemusíte omezovat, vyrazte do Mexika, tam už k těmto účelům založili i farmu.

Snad vám tento šílený seznam pomůže pochopit, že všechny extrémní diety jsou nesmyslné. A pokud chcete reálně zhubnout, je nejlepší vyvážit příjem a výdej energie. A když ještě přidáte cvičení, budete mít za chvíli postavu, jako by vám jí sama tasemnice vykousala, ovšem bez zdravotních následků…

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
18. 09. 2015 Tomáš Šílenosti (reakcí: 0)
10. 11. 2014 glady .... (reakcí: 0)
08. 11. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 11. 2014 kativas ... (reakcí: 0)
07. 11. 2014 Bobina1 - (reakcí: 3)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

22. 02. 2017 Horoskop Panna

Zanedbávala jsi nejen rodinu, ale také sama sebe. Pro hromadu pracovních povinností nemáš čas na nic. Zpomal, ať nezt... Celý horoskop

Karta dne

Mág
Žádné otálení, právě nyní nastává magický okamžik k naplnění a uskutečnění všech tvých snů! Nastal čas činů, jsi na cestě splnit tvé životní poslání. Pokud se snad nec...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist