Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Šokující objev. Nejlepší dietní trik je zrcadlo!

Šokující objev. Nejlepší dietní trik je zrcadlo!

Šokující objev. Nejlepší dietní trik je zrcadlo!

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 20. 01. 2016

Vysněná váha? Můžeš ji získat téměř bez práce! Odborníci našli způsob, jak se konečně zbavit nechtěných kil. Nejedná se o žádné drastické hladovky, ani dřinu v posilovně. Kouzlo spočívá v tom, dívat se na sebe při jídle. Jdeš do toho?

V minulosti se věřilo, že kdo se o půlnoci podívá do zrcadla, ten za svým obrazem spatří ďábla a onemocní. Dnes je všechno jinak. Mluví se o tom, že tenhle magický předmět z koupelny ti pomůže zhubnout! Kdo s tímhle tvrzením přišel jako první, a stál si za ním i přes prvotní skepsi veřejnosti?

Velké oko tě vidí!

Nová studie z Ameriky všem vyrazila dech. Tamní vědci totiž zjistili, že když se na sebe člověk dívá při konzumaci nezdravého jídla, brzy mu přestává chutnat. Tak to má docela logiku… 

Odborníci tvrdí, že sledovat, jak kus dortu mizí v ústech, vyvolává dotyčnému špatný pocit a výčitky svědomí. Z toho plynou menší porce a samozřejmě i vytoužený úbytek kil. Už tuhle zázračnou metodu někdo zkusil na vlastní kůži? No jéje!

Vidím se, tak mě přešel hlad!

Ata Jami, profesor marketingu z univerzity na Floridě, už léta zkoumá chování spotřebitelů a jejich rozhodování. Studie ho zaujala natolik, že se rozhodl otestovat ji v praxi. Pomoc mu poskytly dvě skupiny studentů. Jedna dostala na talíř čokoládový dort a druhá ovocný salát. Sladkožrouti se usadili v místnosti plné zrcadel, ovocnáři v prostoru, kde nebylo ani jedno. Po svačince se všichni podrobili výslechu. Tak děti, kdo si pochutnal?

Zhasni, jinak se nenajím!

Ti, co hřešili čokoládou, přiznali, že zákusek jim chutnal o dost méně než obvykle. Mnozí ho ani nedojedli. Že by se prošvihlo datum spotřeby? Ani omylem. Prostě jim nebylo příjemné se u toho pozorovat! Dobrovolníci se salátem ale žádný rozdíl v apetitu nezpozorovali. Řešení téhle záhady je lehké jako facka!

„Nechcete se vidět při konzumaci nezdravého jídla, protože to neodpovídá pravidlům zdravé stravy. A tento rozpor znamená, že se lidé necítí příjemně, i když si sami neuvědomují proč. Napadne je, že něco není v pořádku se samotným jídlem. Hledají nějaký vnější faktor, kterému by mohli připsat vinu za to, že nemají dobrý pocit,“ vysvětluje profesor Jami. Jak toho využít ve svůj prospěch? Je čas na pořádnou rekonstrukci.

Hřebíky a kladivo v akci!

Profesor je skálopevně přesvědčen, že když lidé nainstalují zrcadla, nebudou jíst nezdravé věci. Tak vyhrnout rukávy a jde se na to. Jedno doporučujeme pověsit do kuchyně.

Druhé na čestné místo vedle gauče. Všichni víme, jak večerní televize láká ke smaženým lupínkům a slaným oříškům. Prostě čím víc těchto bytových doplňků, tím lépe. Když se budeš vidět všude, možná tě to vážně přinutí slupnout mrkev místo smažených bramborových chipsů.

Jediná otázka, která se nabízí ve světle nových skutečností, je ta, proč se něco takového nezjistilo už dávno…? Ušetřili bychom spoustu peněz za hubnoucí přípravky. A o nervech ani nemluvě…

Jestli zrcadlo opravdu umí zařídit, abychom se stravovali zdravě, v tom případě mu odpustíme, že se někdy dokáže i pěkně vymstít. Řeč je samozřejmě o fenoménu naší doby, tedy selfie. Mrkni na video, tam je výkvět dost vtipných fotek, ze kterých vyplývá, že fotit se v blízkosti zrcadel je dost špatný nápad. Omg!

A pokud ti to bude málo, pak máš ještě plnou fotogalerii hodně nepovedených selfie. Troufli bychom si ji nazvat klidně soutěž o titul Matka roku. :-)

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
21. 01. 2016 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

22. 01. 2017 Horoskop Panna

Setkání s přáteli po letech pro tebe bude velkým zklamáním. Zjistíš, že ti lidé, s kterými jsi jezdila po vandrech a ... Celý horoskop

Karta dne

Hvězda
Do tvého života přichází klid, mír a láska. Pokud máš nějaká přání, vyšli je nahoru ke hvězdám a věř, že se ti splní. Důvěřuj svým snům, přichází k tobě období prosper...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist