Femina.cz » Magazín » Hubnutí » S dietou do restaurace? Bez problému!

S dietou do restaurace? Bez problému!

S dietou do restaurace? Bez problému!

Magazín: Hubnutí | autor: zijzdrave.cz | vydáno 22. 02. 2011

Pokud zrovna držíte redukční dietu, nebývá snadné přijmout pozvání do restaurace. Leckdo z obav o svoji linii raději zůstane doma a odepře si milou společnost svých blízkých a kamarádů. Zbytečně. Jídlo v restauraci nemusí narušit váš dietní režim, stačí vědět, jak si správně vybrat. Proto vám nabízíme několik jednoduchých tipů.

1. Konzultujte druh restaurace s hostitelem
Abyste věděli „do čeho jdete“, zavolejte kamarádce, která sešlost pořádá. Podle druhu místní kuchyně můžete leccos odhadnout. V italské pizzerii si můžete vybrat lehké těstoviny s rajčaty, v indické kuře tandori a ve vegetariánské neohrozí váš štíhlý pas téměř žádná pochoutka. Většina restaurací má internetové stránky s jídelním lístkem, takže se můžete už v teple domova dopředu rozhodnout, co dobrého si objednáte.

2. Dušení v páře a vaření ve vodě
Tyto dva způsoby tepelné úpravy jsou při redukčním jídelníčku nejvhodnější. Například ryba připravená na páře si zachová maximum vitaminů, minerálů, chuti i perfektní barvu. Při vaření ve vodě je riziko přepalování tuků minimální, určitou nevýhodou je menší chuťová výraznost. Pokud si vyberete jídlo připravené jedním z těchto způsobů, rozhodně nepřiberete.

3. Vyhněte se smaženým jídlům a smetanovým omáčkám
Smažená jídla a velké smetanové omáčky byste měli na jídelním lístku opominout. Vhodnější variantou jsou například velké zeleninové a těstovinové saláty, steaky z libového masa, sýry nebo ryby, jako příloha je vhodná grilovaná, dušená nebo čerstvá zelenina.

4. Zajímejte se o složení jídla
V dobré restauraci by vám rozhodně měli vyjít vstříc a odpovědět na všechny otázky ohledně složení a úpravy jídla. Ptejte se, kolik oleje nebo soli bylo použito a poproste o jejich redukci nebo úplné vynechání. Šikovný číšník, respektující přání hosta, jistě zvládne adekvátně zareagovat a nabídnout vám odlehčenou verzi pokrmu nebo jiné dietní a přitom chutné jídlo.

5. Alkoholu jen malou kapku nebo dezert
Energií napěchovaný aperitiv by neměl být součástí vašeho jídelníčku. Hostitelka jistě pochopí, když si tentokrát přípitek odepřete. Nejlepší alternativou je neperlivá voda s plátkem limetky, bylinný čaj nebo káva bez cukru a smetany. Nezapomeňte, že všechny ostatní nápoje obsahují velké množství kalorií a mohly by ohrozit váš dietní režim. Pokud opravdu není zbytí, objednejte si vinný střik nebo sklenku piva. Pokud si však dopřejete alkohol, měla byste vynechat dezert nebo naopak.

6. Netrapte se, pokud zhřešíte
I přes všechna upozornění a předsevzetí se může stát, že nezdravému jídlu prostě neodoláte. Následně uvažujete nad svojí slabou vůlí, selháním a v nejhorším případě hladovkou. Co s tím? Pokračujte v dietě dále a netrapte se. Tělo se s jednorázovým prohřeškem dokáže dobře srovnat. Nejpříjemnější pro vaši duši i fyzickou stránku bude, když zvýšíte množství pohybu.

7. Domů jenom pěšky
Pokud máte stále určité obavy z nevhodně vybrané restaurační stravy, jděte domů pěšky. Na čerstvém vzduchu si pročistíte hlavu a přijdete na jiné myšlenky. Pohyb napomáhá trávení a zlepšuje náladu. Ušetříte za benzín a ještě uděláte dobrou věc pro svoje zdraví.

Připraveno ve spolupráci s zijzdrave.cz

Další články z rubriky

Komentáře (16)

Datum Autor Nadpis
06. 08. 2016 Markéta - (reakcí: 1)
10. 02. 2014 Janea bez problému (reakcí: 0)
17. 10. 2011 Daniela76 S dietou do restaurace? (reakcí: 0)
03. 07. 2011 andrejkac hm (reakcí: 0)
21. 06. 2011 chezzie * (reakcí: 0)
10. 05. 2011 janulina .... (reakcí: 0)
06. 03. 2011 Letty dostatek pohybu (reakcí: 0)
01. 03. 2011 magic11 restaurace (reakcí: 0)
01. 03. 2011 liddduska restaurace (reakcí: 0)
28. 02. 2011 Karunka - (reakcí: 1)
28. 02. 2011 Grei dieta (reakcí: 0)
26. 02. 2011 hoooli - (reakcí: 2)
25. 02. 2011 aleva hm (reakcí: 0)
24. 02. 2011 Makies tak tak (reakcí: 3)
24. 02. 2011 aknela11 je pravda (reakcí: 1)
23. 02. 2011 puntik všeho (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

27. 02. 2017 Horoskop Panna

Dlouhodobá únava, která tě pronásleduje, může být spojena se stresem, ale také s nějakým zdravotním problémem. Určitě... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist