Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Pokud hubnete, na tahle „zdravá“ jídla zapomeňte!

Pokud hubnete, na tahle „zdravá“ jídla zapomeňte!

Pokud hubnete, na tahle „zdravá“ jídla zapomeňte!

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dosoupilová | vydáno 07. 08. 2013

Pokud si stále říkáte: „Proč nehubnu, když přece jím dietně – samá nízkokalorická jídla?“ Pak pro vás máme hořkou pravdu. Některé „dietní“ potraviny totiž mohou obsahovat stejné množství cukru jako například sladké limonády!

Pokud si myslíte, že dobrou volbou je müsli či dietní jogurt, zbystřete. Právě tyto potraviny totiž mohou obsahovat stejné množství cukru, jaké se ukrývá například v čokoládové tyčince anebo v plechovce coly!

Doporučený denní příjem cukru je 70 gramů pro muže a 50 gramů pro ženy. Však kdo by si dělal vrásky s počítáním přijatých sacharidů? Přesto je tu jedno velké varování. Zřejmě to víte, ale pro jistotu: příliš mnoho cukru nejen kazí zuby, ale způsobuje také cukrovku či může zapříčinit srdeční choroby.

Jak známo cukr se stejně jako škrob řadí mezi sacharidy. Patří k ni také zdravější fruktóza , kterou obsahuje ovoce nebo med, glukóza je zase typ cukru, který koluje v naší krvi a pumpuje do těla energii. Určité množství sacharidů tělo nezbytně potřebuje, jenže nesmí jich být příliš.

Jennifer Love Hewitt bude matkou. Dítě se má narodit v listopadu

Jennifer Love Hewitt bude matkou. Dítě se má narodit v listopadu

Čtyřiatřicetiletá herečka a zpěvačka Jennifer Love Hewitt právě prožívá šťastné životní období. D...

Postrachem všech dietářů jsou hlavně skryté cukry, to díky nim se dá vypěstovat závislost na všem sladkém. A právě ty často obsahují například takzvaně light jogurty, müsli, müsli tyčinky, salátové dresinky, ale také třeba rajčatové polévky a omáčky!

Proč není jogurt vždy tou správnou svačinkou? Problém není v samotném jogurtu, ale v ovocné složce, kterou obsahuje. Například jahodová Activia sice obsahuje velmi nízké množství tuku (2 %), zato je v ní tolik cukru (17 g), že to pokrývá třetinu doporučeného denního příjmu! Zdravější alternativou je tudíž bílý jogurt, do kterého si můžete přidat ovoce.

A jak si kontrolovat denní příjem cukru? Někteří dietologové radí vyhnout se ráno sladké snídani. Co takhle zkusit vaječnou omeletu?

Přemýšlejte, takové müsli nebo müsli tyčinka společně se sklenicí džusu je doslova kalorickou bombou! Pokud se bez müsli nedokážete obejít, zkuste si vyrobit sama jeho zdravější verzi z vloček, oříšků, semínek a třeba čerstvých borůvek. Pokud jde o pomerančový džus, ten sice obsahuje množství vitamínu C, ale také spoustu cukru – stejné množství céčka ale tělu dodáte konzumací zeleniny. Neznamená to, že byste si měla džus navěky odepřít, jen zvažte, zda není lepší si jej připravit z čerstvých pomerančů.

Letní omlazení: Vyzkoušejte zábaly, které fungují

Letní omlazení: Vyzkoušejte zábaly, které fungují

Léto máme v plném proudu, ovoce i zeleniny je dostatek, tak proč ji nevyužít k našemu zkrášlení. ...

Jistě znáte pravidlo pět denně (rozuměj pět kousků ovoce či zeleniny). Zkuste konzumovat víc zeleniny než ovoce. Z ovoce si vybírejte to s nižším podílem fruktózy: kiwi, lesní ovoce, vyhněte se banánům, mangům. Nejen že snížíte příjem cukru, tělo navíc sladké chuti odvykne a o to pro něj poté bude intenzivnější. Jinými slovy – nebude cukru potřebovat tolik.

Pokud vám stále chybí motivace, představte si, že můžete mít daleko lepší pleť, více spánku a energie a samozřejmě méně kil. A to už stojí za pokus, nemyslíte?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
08. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
07. 08. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)
07. 08. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

XPel Hydratační mýdlo na ruce Coconut Water

Intenzivně hydratuje...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 17. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

20. 02. 2017 Horoskop Beran

Neboj se řešit všechny nepříjemné záležitosti, které jsi odkládala na pozdější dobu. Ti, kterých se to týká, ti budou... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist