Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Po Vánocích zpátky do formy? Víme, jak shodit nabraná kila!

Po Vánocích zpátky do formy? Víme, jak shodit nabraná kila!

Po Vánocích zpátky do formy? Víme, jak shodit nabraná kila!

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 06. 01. 2016

Svátky jsou za námi a možná i ty řešíš, kam s nimi. Řeč není o nevhodných dárcích, ale o přebytečných kilogramech. A věř, že o vánočních svátcích se dá nabrat klidně i šest kilo. Co teď? Poradíme ti, jak se jich rychle zbavit.

Počítání kalorií není zrovna tou nejzábavnější kratochvílí, ale přece jen... Pokud se chceš zbavit zbytečných kil a hlavně zastavit pěkně rozjeté přibírání, měla by sis na kalorie udělat čas. Tak třeba sklenka šampaňského obsahuje v průměru 111 kcal, a abys odčinila její zhoubný vliv na tvou figuru, měla bys alespoň dvacet minut uklízet (utírat prach, luxovat, žehlit). Kolik, že jsi jich vypila o Silvestru? 

No co! Vánoce sis prostě užila a budeš na ně určitě ráda vzpomínat. Ale aby ty vzpomínky neměly příchuť vzteku a bezmoci, musíš nejen zapomenout na všechny sladkosti a kalorické bomby v podobě sladkých alkoholických nápojů a koktejlů, ale také se začít hýbat. Takže, jak se nejlépe opět dostat do formy po náročných vánočních svátcích?

Tancem

Určitě máš ráda muziku a často si pouštíš cédéčka. Tak proč u nich jen tak sedět? Přemluv partnera a zkuste si spolu zatančit. Že na tanec není? Nevadí. Pořiď si na herní konzoli taneční ligu a dej si pořádně do těla. Budeš se nejen skvěle bavit, ale shodíš také pár kil. A možná budeš i překvapená, jak rychle půjdou dolů.

Při vaření

Připravuješ večeři a čekáš, než se ti uvaří vajíčka? Využij čas, popadni nejbližší židli a udělej pár squatů. Oběma rukama se chytni horní části opěradla, vystrč zadeček a pomalu pokrčuj nohy do polodřepu, nesedej si! Opakuj alespoň dvanáctkrát.

Během

Nastol novou tradici a pozvi celou rodinku na každodenní 30minutový běh. Běhání se dá kombinovat například s „žabáky“ (výskoky z dřepu) po každých 10 minutách. Odměnou ti bude skvělý pocit.

Nový vybavením

Nenašla jsi pod stromečkem nic, co by ti pomohlo dostat se do formy? Nevadí. Nastává čas výprodejů a ty si můžeš udělat radost třeba novými běžeckými botami či sportovními pomůckami, které tě budou motivovat.

Tip: Zkus třeba rotační desku, která ti pomůže namasírovat chodidla, ale i spálit tuk na bříšku (Artis Rotana Fitness, 189 Kč) nebo gumový míč s expandéry (349 Kč). Dobrou vychytávkou je i švihadlo s počítadlem  (Ares Jump Rope Digit, 129 Kč).

Fajn, trénink máme za sebou a teď si chceš dát něco dobrého. Vybírej nekalorická jídla, zařaď do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, ke svačině si dej probiotický nápoj a rohlíky z bílé mouky vyměň za celozrnné. Nauč se také číst obaly jednotlivých potravin. Možná budeš překvapená, kolik "zdravých" potravin je plných kalorií. Jasně, víme, že hřešit budeš stějně. Tak jsme pro tebe připravili alespoň tahák, jak své hřešení odčinit:

Kalorie a jak je spálíš

 • 1 sklenka Baileys (50 g, 180 kcal) = 30 minut aerobiku
 • 1 sklenka vaječného koňaku (50 g, 142 kcal) = 40 minut svižné chůze
 • 1 sklenka suchého šampaňského (150 ml, 111 kcal) = 20 minut uklízení
 • 1 sklenka svařáku (200 ml,178 kcal) = hodina a půl chůze
 • 1 sklenka rumu s kolou (200 ml, 154 kcal) = půl hodina ping-pongu
 • 1 porce dortu (249 kcal) = půl hodina mírného veslování
 • 2 čokoládové figurky z vánočního stromku (320 kcal) = 30 minut skákání přes švihadlo
 • směs sýrů a krekrů (250 kcal) = 20 minut Bodybuildingu

Asi jsme ti neudělali radost, že se shazování vánočních kil neobjede bez pohybu a dřiny, ale na druhou stranu si můžeš dát pořád ještě předsevzetí do nového roku, že tentokrát to zmákneš. Tak co říkáš, jdeš do toho s námi? 

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
14. 01. 2016 Verunka L. EMS (reakcí: 0)
13. 01. 2016 Ďobina Myslím že mnoho lidí tohle zná bez vás líp (reakcí: 0)
11. 01. 2016 aknela11 shodit (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

24. 03. 2017 Horoskop Panna

Strach tě jen zbytečně odvádí od příznivého řešení. Zastav se na chvíli a zeptej se, čeho se vlastně tolik bojíš? Nev... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist