Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Ploché bříško do plavek

Ploché bříško do plavek

Ploché bříško do plavek

Magazín: Hubnutí | autor: Terezie Líbalová | vydáno 27. 05. 2013

Léto se k nám neuvěřitelně rychle blíží a už teď vás možná jímá hrůza z toho, že si zase obléknete plavky. Nejen, že vás třeba trápí celulitida, ale občas se také připojí nafouklé bříško. A to se v létě jen tak neschová. Je nejvyšší čas s ním zatočit.

Jak to, že nám vlastně břišní svaly ochabují? Víte, že za těch správných okolností – tedy při správné funkci střev, správném dýchání a správném držení těla – byste vůbec nemusela břišní svaly posilovat, a přesto měla břišní svaly pevné a vyrýsované? 

Varovné signály ve tváři. Vyčtěte z nich, jak jste na tom se zdravím.

Varovné signály ve tváři. Vyčtěte z nich, jak jste na tom se zdravím.

Jsou lidi, co nenávidí tělocvik, snědí na co přijdou, celou noc proflámují a přesto mají závidění...

Strava

Někdy v bříšku nejde o přebytečný tuk, ale jeho vypouklost způsobí prosté nafouknutí a špatná práce střev a zažívání. V takovém případě jde v 95% o chybu ve stravovacím režimu. Čemu byste se tedy měli vyhnout?

Pozor na bublinky: plyn ve střevech je tvořen vzduchem, který polykáme třeba při jídle. Vzduch se nám do střev dostává také poté, co vypijete perlivý nápoj. Namísto toho raději volte vodu bez bublinek s citrónem. Citrón svým způsobem detoxikuje naše tělo a čistí střeva, takže ploché břicho je na dohled. Další vzduch se do těla dostává třeba při žvýkání. 

Bez bílé mouky: zkuste alespoň z poloviny do jídelníčku zařadit potraviny z celozrnné mouky, které se pyšní vysokým obsahem vlákniny, ta pozitivně podporuje funkci střev. 

Teplá voda a bylinkové čaje: pití teplé vody ráno nalačno je snad již recept našich babiček. K tomu si přes den můžete přidat čisticí bylinkové čaje, které nenadýmají a přitom jsou skvělou součástí v létě tak důležitého pitného režimu

Probiotika: v případě větších problémů se zažíváním myslete na přátelské bakterie a podívejte se po doplňcích stravy. Bříško se pak rozhodně nebude dmout. 

Lehká jídla: v létě člověk málokdy myslí na tučná či smažená jídla. Léto je tak skvělým časem, kdy můžete do jídelníčku zařadit čerstvé suroviny a sytit se zeleninovými saláty bohatými na vlákninu. 

6 tipů jak zvládnout rozchod s noblesou

6 tipů jak zvládnout rozchod s noblesou

Rozpad manželství je zkouška nervů i pořádný stres. Když nás opustí partner, je nám bídně, toužím...

Cvičení

Nejúčinnějším pomocníkem v boji s větším bříškem je sport. Hlavně posilování. Ale zase si nemyslete, že vás teď pošleme dělat stovku sedů-lehů denně. V případě, že je budete dělat špatně, vám stejně nepomůžou. Důležitý je aktivní kardio pohyb, posilování a zapomenout nesmíte ani na protažení svalů. 

Kardio: nejlepším a nejpřirozenějším pohybem je chůze. Dále můžete zařadit třeba běh, cyklistiku, aerobiková cvičení nebo plavání. Díky různým bojovým sportům můžete také dosáhnout „vosího“ pasu. 

Posilování: před samotným posilováním je potřeba poznat a vnímat své tělo. Zjistit, jak svaly fungují a v čem je největší problém. Dále je potřeba svaly aktivovat a zapojovat. Nejen při samotném posilování břišních svalů, ale také za běžného provozu. Zaměřte se na správný postoj těla, rovná záda a vhodné dýchání. Dýcháním do břicha, při kterém cítíte, že zatínáte břišní svaly, podporujete a procvičujete i ty hluboké břišní svaly, které běžným cvičením procvičíte jen těžko. K tomu se zaměřte na posilování středu těla

Tip pro vás: jak poznáte, že zatínáte při dechu svaly? Položte si ruce na břicho a zakašlete. Ucítíte zpevnění. A stejný pohyb by měly vaše břišní svaly udělat při správném výdechu do břicha. Navíc tak můžete normálně chodit, sedět, mluvit, což znamená, že posilujete 24 hodin denně. 

Kosmetika

Dobrým doplňkovým pomocníkem je také zpevňující kosmetika určená přímo na břišní partie. A v případě neúspěchu můžete také využít pomoci různých druhů bezbolestných liposukcí. Posledním trendem je například kryolipolýza – tedy liposukce zmražením. Dále salóny provádějí také bezbolestné liposukce pomocí radiofrekvenčních vln. 

Dokonalá pedikúra - dopřejte si výstavní nožky

Dokonalá pedikúra - dopřejte si výstavní nožky

Jaro a léto si už nedovedeme představit bez pohodlných otevřených sandálků. A hlavně tohle léto b...

Pozor na stres!

Jako by toho nebylo málo…ke všem těm změnám je ještě potřeba začít relaxovat a vyhýbat se nadměrnému stresu. A jak shon souvisí s naší váhou a vypouklým bříškem? Jednoduše. Naše tělo je plné hormonů a při stresu produkuje hormon zvaný kortizol. Ten pomáhá vytvářet krevní cukr, který dodává tělu energii. Když je ale hormonu nadbytek, ukládá si ho tělo v podobě nenáviděného tuku. Ukládání tuku pod tlakem dlouhodobého stresu bylo důležité pro naše předky, které mohl tuk ochránit. Nám ale velmi škodí. 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
28. 05. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
27. 05. 2013 lidka2 . (reakcí: 1)
27. 05. 2013 viki11 ploché bříško (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

25. 03. 2017 Horoskop Beran

Trucuješ a odmítáš vyrazit s partnerem k jeho rodině? Děláš velkou chybu, protože bys na rodinném setkání potkala zaj... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist