Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Ploché břicho do plavek? Zkus nový trend - "luxování"!

Ploché břicho do plavek? Zkus nový trend - "luxování"!

Ploché břicho do plavek? Zkus nový trend - "luxování"!

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 15. 07. 2015

Pravidelně se potíš ve fitku, cvičíš doma po práci a to pitomé břicho se ne a ne zploštit? A zatímco dřív ti stačilo několik dní omezit sladké a přidat pár sklapovaček, s přibývajícími lety je to těžší? Máme pro tebe nový trik!

Tedy přesněji řečeno, experti mají nový trik, který spočívá v zatahování břišních svalů. Posilování břicha ale není jen estetickou záležitostí, zatažení nejhlubšího příčného břišního svalu (TVA) znamená snížení bolesti zad a zlepšení postoje, a to se počítá. Jak na to? To svým klientkám radí profesionální trenér Rich Sturla a my jeho fígle pro tebe zjistili. Jde o jednoduché, ale velmi účinné cvičení. Vyplatí se cvičit ráno, tedy s prázdným žaludkem, břicho je v tu dobu i přirozeně plošší.

Jednodušší verze vleže

Začni tak, že si lehneš na záda a chodidly se pevně zapřeš do podložky. Vydechni nejvíc, jak je to možné – povede to k maximálnímu zatažení příčného břišního svalu. Zatáhni teď co možná nejvíce břišní svaly. Snaž se vtlačit pupík do podložky. Ze začátku prováděj tento cvik 15 sekund, později přidávej. Cílem je vydržet zatahovat břicho 60 sekund pětkrát za sebou.

Těžší verze na čtyři nohy

Stoupni si na všechny čtyři, dbej na to, aby paže byly v zákrytu s rameny a boky s koleny. Teď udělej to stejné jako vleže, tedy zadrž co nejvíce dech a poté zatáhni na co nejdelší dobu břišní svaly. Zatahování vydrž 30 sekund pětkrát za sebou.

Verze vsedě

Začni tak, že si sedneš do co nejstabilnější polohy, aniž by ses musela o něco opírat. Stejně jako u předchozích verzí vydechni a tlač pupík dovnitř. Vydrž 60 sekund a opakuj třikrát. Až budeš vše s přehledem zvládat, zkus si sednout na něco méně stabilního – třeba overball.

Funkční „luxování“ břicha

Spočívá ve cvičení s každodenní praxí. Snaž se zatahovat bříško třeba i během práce. Možná se ti to teď zdá nepřirozené, nicméně postupem času si na to zvykneš. Své o tom ví čtenářka Martina (30 let): "Nejprve jsem tomu nevěřila, ale každodenní cvičení luxování mi skvěle posílilo břišní svaly. Zároveň s tím jsem cvičila i svaly pánevního dna, to se mi přímo nabízelo a nejen, že jsem si vyrýsovala bříško, ale po porodu se také konečně vypořádala s nechtěným únikem moči."

Co ještě zkusit?

Výborný cvik na posílení nejen střední části břicha je tzv. "plank" neboli prkno. Připrav se do pozice jako kdybys chtěla dělat kliky, opřená o ruce, natažené nohy, podsazená pánev, stažené břicho a zadek, pak se opři o předloktí a v této pozici se snaž vydržet co nejdéle. Cvik má množství modifikací: dá se cvičit se zvednutou nataženou nohou a rukou, můžeš se také přetáčet na pravý a levý bok. Vždy je ale nutné zachovat pevný postoj a neprohýbat se v bedrech.

 

Pokud chodíš pravidelně do fitka, tím lépe, určitě nevynechej cviky na posilovací věži, doma ti může posloužit odporová guma. A pokud necvičíš, pak věř, že pohybovat by ses měla. Bez pohybu a zdravé stravy totiž bohužel ani „luxování“ nepomůže.

Foto: Pinterest.com, Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2016 Výrobky aloe vera Re: Re: piperin.eu (reakcí: 0)
29. 10. 2016 Výrobky aloe vera Re: piperin.eu (reakcí: 1)
18. 08. 2016 Karolina piperin.eu (reakcí: 2)
22. 07. 2015 Megy Zakoupení (reakcí: 1)
22. 07. 2015 thomas sounds good (reakcí: 1)
16. 07. 2015 martina tablety na hubnutí (reakcí: 7)
16. 07. 2015 stana1 - (reakcí: 0)
15. 07. 2015 Dodo taky luxuju (reakcí: 0)
15. 07. 2015 lidka2 . (reakcí: 0)
15. 07. 2015 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

01. 03. 2017 Horoskop Střelec

Jsi už dlouho sama a máš pocit, že to tak také zůstane? Zkus udělat ve svém životě nějakou změnu. Choď do práce jinou... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist