Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Ploché břicho do plavek? Zkus nový trend - "luxování"!

Ploché břicho do plavek? Zkus nový trend - "luxování"!

Ploché břicho do plavek? Zkus nový trend - "luxování"!

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 15. 07. 2015

Pravidelně se potíš ve fitku, cvičíš doma po práci a to pitomé břicho se ne a ne zploštit? A zatímco dřív ti stačilo několik dní omezit sladké a přidat pár sklapovaček, s přibývajícími lety je to těžší? Máme pro tebe nový trik!

Tedy přesněji řečeno, experti mají nový trik, který spočívá v zatahování břišních svalů. Posilování břicha ale není jen estetickou záležitostí, zatažení nejhlubšího příčného břišního svalu (TVA) znamená snížení bolesti zad a zlepšení postoje, a to se počítá. Jak na to? To svým klientkám radí profesionální trenér Rich Sturla a my jeho fígle pro tebe zjistili. Jde o jednoduché, ale velmi účinné cvičení. Vyplatí se cvičit ráno, tedy s prázdným žaludkem, břicho je v tu dobu i přirozeně plošší.

Jednodušší verze vleže

Začni tak, že si lehneš na záda a chodidly se pevně zapřeš do podložky. Vydechni nejvíc, jak je to možné – povede to k maximálnímu zatažení příčného břišního svalu. Zatáhni teď co možná nejvíce břišní svaly. Snaž se vtlačit pupík do podložky. Ze začátku prováděj tento cvik 15 sekund, později přidávej. Cílem je vydržet zatahovat břicho 60 sekund pětkrát za sebou.

Těžší verze na čtyři nohy

Stoupni si na všechny čtyři, dbej na to, aby paže byly v zákrytu s rameny a boky s koleny. Teď udělej to stejné jako vleže, tedy zadrž co nejvíce dech a poté zatáhni na co nejdelší dobu břišní svaly. Zatahování vydrž 30 sekund pětkrát za sebou.

Verze vsedě

Začni tak, že si sedneš do co nejstabilnější polohy, aniž by ses musela o něco opírat. Stejně jako u předchozích verzí vydechni a tlač pupík dovnitř. Vydrž 60 sekund a opakuj třikrát. Až budeš vše s přehledem zvládat, zkus si sednout na něco méně stabilního – třeba overball.

Funkční „luxování“ břicha

Spočívá ve cvičení s každodenní praxí. Snaž se zatahovat bříško třeba i během práce. Možná se ti to teď zdá nepřirozené, nicméně postupem času si na to zvykneš. Své o tom ví čtenářka Martina (30 let): "Nejprve jsem tomu nevěřila, ale každodenní cvičení luxování mi skvěle posílilo břišní svaly. Zároveň s tím jsem cvičila i svaly pánevního dna, to se mi přímo nabízelo a nejen, že jsem si vyrýsovala bříško, ale po porodu se také konečně vypořádala s nechtěným únikem moči."

Co ještě zkusit?

Výborný cvik na posílení nejen střední části břicha je tzv. "plank" neboli prkno. Připrav se do pozice jako kdybys chtěla dělat kliky, opřená o ruce, natažené nohy, podsazená pánev, stažené břicho a zadek, pak se opři o předloktí a v této pozici se snaž vydržet co nejdéle. Cvik má množství modifikací: dá se cvičit se zvednutou nataženou nohou a rukou, můžeš se také přetáčet na pravý a levý bok. Vždy je ale nutné zachovat pevný postoj a neprohýbat se v bedrech.

 

Pokud chodíš pravidelně do fitka, tím lépe, určitě nevynechej cviky na posilovací věži, doma ti může posloužit odporová guma. A pokud necvičíš, pak věř, že pohybovat by ses měla. Bez pohybu a zdravé stravy totiž bohužel ani „luxování“ nepomůže.

Foto: Pinterest.com, Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2016 Výrobky aloe vera Re: Re: piperin.eu (reakcí: 0)
29. 10. 2016 Výrobky aloe vera Re: piperin.eu (reakcí: 1)
18. 08. 2016 Karolina piperin.eu (reakcí: 2)
22. 07. 2015 Megy Zakoupení (reakcí: 1)
22. 07. 2015 thomas sounds good (reakcí: 1)
16. 07. 2015 martina tablety na hubnutí (reakcí: 7)
16. 07. 2015 stana1 - (reakcí: 0)
15. 07. 2015 Dodo taky luxuju (reakcí: 0)
15. 07. 2015 lidka2 . (reakcí: 0)
15. 07. 2015 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Chanel Multifunkční pečující řasenka Dimensions de Chanel

Prodlužuje, tvaruje, zhušťuje!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 07. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

08. 12. 2016 Horoskop Vodnář

Dnes bys měla zapomenout na práci a dopřát si pořádný relax. Je jedno, jestli to bude doma ve vaně, nebo si zajdeš na... Celý horoskop

Karta dne

Věž
Vše, co jsi až doposud vykonala, je v destrukci, situace, kterou jsi dlouho nemohla dořešit, bouchne jako sopka a její žhavá láva rozmetá všechno kolem tebe. Zničí vše...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist