Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Pivo a štíhlá linie. Jde to vůbec dohromady?

Pivo a štíhlá linie. Jde to vůbec dohromady?

Pivo a štíhlá linie. Jde to vůbec dohromady?

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 20. 06. 2014

Pivo dělá „hezká“ těla! Tak tohle jsme už všichni slyšeli. Ale co je na tom pravdy? Opravdu se po něm může tloustnout, nebo s naší hmotností nemá vůbec nic společného? Je čas uvést to na pravou míru!

Ano, konečně je tu, to období horkých, letních dnů a osvěžení v podobě řádně vychlazeného piva třeba po fyzické aktivitě. Milují ho snad všichni! Aby ne, tento nápoj už zdaleka není pouze výsadou mužů, i ženy si na něm občas rády pochutnají. Chuť je jedna věc, nutriční skladba druhá.  A zrovna o pivu se traduje spousta pověr. Třeba ta o zvětšujícím se dámském poprsí. Anebo znáte další mýtus, tentokrát o kulatícím se pánském bříšku? Tak vidíte, je toho zkrátka hodně. Ale vědci mají jasno! Jste napjatí? 

I limonáda má víc kalorií! 

Podle francouzského serveru Gentside to s tímto lahodným mokem a zvětšujícími se tělesnými proporcemi zase nebude tak horké. Je sice všeobecně známo, že alkoholické nápoje povzbuzují chuť k jídlu. To také možná dokazuje i fakt, že jakmile se vrátíme domů z nějakého toho restauračního zařízení, většinou naše první kroky vedou do ledničky. Jenže v zásadě neexistuje žádná studie, která by toto tvrzení „pivo rovná se tloušťka“, jednoznačně potvrdila. Můžete být klidní! Za přibírání nemůže pivo, ale spíš to, co k němu jíte! 

Pro lepší představu, víte, kolik kalorií obsahuje pivo a kolik limonáda? Deset centilitrů piva v sobě skrývá 40 kcal, ve stejném množství sycené limonády najdete 60 kcal. To už je pěkný rozdíl, nemyslíte? V případě tvrdého alkoholu je to dokonce 260 kcal skrytého nebezpečí útočícího na tělesné křivky! Vypadá to tedy, že pivo je tak zvané nejmenší zlo! Co zlo? Dokonce lék! 

Nejoblíbenější filmy nás žen aneb Které filmy jsou pro nás kulťáky?

Nejoblíbenější filmy nás žen aneb Které filmy jsou pro nás kulťáky?

Tentokrát jsme chtěli vědět, na jaké filmy zkrátka nedáte dopustit a váš výčet je naprosto fantas...

Ve sladu je zdraví! 

Podle různých studií z několika koutů světa, jako například Francie nebo Amerika, má dokonce pivo pozitivní účinky na naše zdraví. Jaké to jsou? Tomu snad ani nebudete věřit! Tento oblíbený mok krotí hladinu cholesterolu, snižuje rizika infarktu, dokonce zlepšuje i paměť a samozřejmě trávení! Tolik kladných věcí v jedné sklence! 

Co na to říkáte? Že si dnes po práci také skočíte „na jedno“? Možná si potom budete pamatovat více věcí! Za takových okolností vás i vaše drahá polovička musí z domu propustit bez výčitek! A co teprve potom, když jí řeknete, že Česká republika patří mezi země, ve kterých je tento nápoj dokonce levnější než zmíněná limonáda. Šetření rodinného rozpočtu je zajisté také silný argument, co vy na to? 

Že pozitiva převyšují negativa? Tak to každopádně, ale nic se nemá přehánět. Výživový poradci doporučují jedno malé pivo denně pro ženy a jedno velké pro muže. V případě většího množství může být působení na lidský organismus trochu kontraproduktivní. 

A jaký je váš vztah k pivu? Jak často ho pijete? 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
10. 08. 2014 Evenka Pivo (reakcí: 0)
26. 07. 2014 xxkouckaxx x (reakcí: 0)
23. 06. 2014 Sylfida .. (reakcí: 0)
23. 06. 2014 magic11 - (reakcí: 0)
20. 06. 2014 martule82 pivíčko (reakcí: 0)
20. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
20. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

27. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Pokud tě trápí zdravotní problémy, zajdi pro jistotu k lékaři. Může jít o banalitu, ale také o vážný problém, který j... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist