Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Nenávidíte posilovnu? Zhubněte pomocí tréninku pro lenochy!

Nenávidíte posilovnu? Zhubněte pomocí tréninku pro lenochy!

Nenávidíte posilovnu? Zhubněte pomocí tréninku pro lenochy!

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 03. 04. 2014

Nesnášíte posilovny? Nerada se měříte s vypracovanými těly svalovců a žen připomínající panenky barbie? Jste pohodlná na to, abyste se přiměla cvičit? Nebo vám prostě připadá hloupé potit se pod střechou, když je venku hezky? Právě pro vás máme tip, jak být fit.

Řešení se jmenuje intenzivní intervalový trénink (zkratka HIIT). A nemusíte se bát, ve skutečnosti to není tak hrozné, jak možná naznačuje název. Jde o moderní formu cvičení, díky níž můžete zapomenout na dlouhé minuty na trenažeru. A co je rovněž příjemné - nebude vás stát ani kačku. Navíc se dá provozovat kdekoliv: na zahradě, v parku nebo v klidu domova.

A dokonce jej v klidu můžete zakomponovat i do vašeho denního režimu. Tak například zkusit můžete co největší rychlostí vyběhnout schody vedoucí do kanceláře. Téměř sprinterské tempo jste určitě schopná nasadit, ujíždí-li vám tramvaj (a vy víte, že ji potřebujete chytit, jinak se na poradu včas nedostanete). Lze také vystoupit o pár stanic dříve a zbytek cesty dojít pěšky, tedy pokud zrovna jedete z práce.

Cílem HIIT je dosáhnout v krátkých intervalech oddělených pauzami, během nichž si můžete dostatečně vydechnout, co možná nejvyšší námahy.

Ženy versus muži. Kdo koho častěji špehuje?

Ženy versus muži. Kdo koho častěji špehuje?

Partnerův počítač nebo mobil bez dozoru? Svrbí vás dlaně, jestli se máte podívat do přijatých zpr...

Duchovním otcem této metody je japonský doktor Izumi Tabata, který radil rychlobruslařům, jak zvýšit výkonnost. Přišel na to, že krátkodobější intenzivní fyzická aktivita je efektivnější než mírnější aktivita trvající několik hodin.

Studie prokázaly, že 30ti sekundové sprinty na kole, které dohromady i s pauzami trvají 3 minuty, udělají stejnou službu, jako kdybyste jela dvě hodiny na kole. A to už stojí za pokus, ne?

Jak na to? Celkem jednoduše. Zkuste dvacetisekundový sprint, potom dvouminutovou chůzi a vše třikrát zopakujte. Intenzivním pohybem může být třeba také běhání do schodů, skákání, šplhání po laně...

Tipy pro ještě snadnější hubnutí

Možná vám vše půjde lépe, pořídíte-li si následující vychytávky.

1. Speciální termooblečení, které přispěje k lepšímu spalování tuků.

2. Gel na zpevnění břicha a hýždí.

3. Multifunkční suchý olej, který vyživí pokožku těla, obličeje a vlasů, zkusit můžete i takové, které navíc obsahují třpytky, díky nimž se budou vaše nově získané svaly blyštět.

Tak co říkáte? Jdete do toho?

 Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
26. 04. 2014 Simona chytrá váha (reakcí: 0)
05. 04. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
03. 04. 2014 Bobina1 - (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Astor Omlazující korektor 3v1 Lift Me Up

Stroj času pro vaši pleť!

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 02. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

04. 12. 2016 Horoskop Střelec

Dnes se ti nebude chtít vůbec nic. Nevadí, do ničeho se nenuť. Dělej jen věci, které tě baví, nebo zajdi načerpat ene... Celý horoskop

Karta dne

Dva poháry
Máš před sebou nádherný den naplněný radostí a láskou. Přestože jsi sama, budeš velmi intenzivně řešit vztahy kolem sebe a také své srdíčko. Jestli toužíš po lásce, má...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Šikana, zlozvyky i rozchody aneb Nový týd...

No, podle nadpisu to nevypadá na moc veselý první adventní týden na Femině, ale rozhodně se nemusíš bát. Zas tak drsn...

Celý článek

Módní policie

TOPlist