Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Máš nějaké to kilo navíc? Podle vědců za to může tvá práce

Máš nějaké to kilo navíc? Podle vědců za to může tvá práce

Máš nějaké to kilo navíc? Podle vědců za to může tvá práce

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 27. 10. 2016

Snažíš se hubnout, vyzkoušené diety byly naprosté propadáky a s váhou už ti pomalu dochází trpělivost? Odborníci vědí, kde to vázne. Když prý přestaneš chodit do práce, hned budeš mnohem štíhlejší!

Práce. Pro někoho radost, pro jiného peklo. Vždyť výsledky výzkumu odhalily, že každý třetí pracující našinec trpí depresí. Aby toho nebylo málo, teď se k tomu přidala i další jobovka – kdo pracuje, ten tloustne! Náběh na nadváhu ti dokonce hrozí ještě dřív, než do zaměstnání vůbec dorazíš. Je to síla!

Riziková zóna? Autobus!

Běžně ti cesta do kanceláře zabere i hodinu? Asi se za chvíli nevejdeš do kalhot. Ze zprávy, kterou vypracovala britská Královská společnost veřejného zdraví (RSPH) vyplývá, že kvůli dojíždění nebezpečně stoupá příjem kalorií cestujících. Používání jakýchkoliv dopravních prostředků je prý stresující záležitost. 

Proto do sebe lidé tlačí nezdravé pochoutky horem dolem, na zmírnění nervozity! Tak je fakt, že bufetů na trase nepotkáš zrovna málo a odolat vůni čerstvého pečiva není žádná sranda. Kdo si s sebou sváču nevezme do MHD, ten zase autem přibrzdí u rychlého občerstvení. Holt se tomu nedá vyhnout! Další boj s nadváhou přijde hned, jak dorazíš do rachoty.

Šéf versus řadový zaměstnanec

Tendence k nabírání kilogramů údajně závisí i na pracovní pozici. Jsi z toho vedle? Naznačuje to australský výzkum zveřejněný v časopise Social Science and Medicine. Jeho závěry vlastně říkají, že pokud má člověk velkou moc rozhodovat nad ostatními, jeho index tělesné hmotnosti (BMI) praská ve švech. Naopak pracující, kteří nad sebou mají nějaký dohled, nebývají zaoblení, pyšní se menším objemem v pase a jejich BMI hází mnohem přijatelnější čísla.

Shrneme si pro a proti. Velký šéf má sice lepší výplatu, ale co se týče obezity, pohybuje se na tenkém ledě. To běžný pracant si s penězi vyskakovat nemůže, za to je jak „lunt“. Těžko říct, co je menší zlo…

„Ve vztahu k faktorům, které přispívají k přibírání kilogramů a udržování obezity, hraje práce nepochybně velkou roli. Naše zjištění je třeba ještě potvrdit, ale pokud se s jistotou prokáže, bylo by užitečné studovat na pracovišti způsoby, které by mohly přispět k omezení obezity, a přehodnotit způsob kontroly, kterou má každý pracovník,” nechal se slyšet autor studie Christopher Bean pro výše zmíněný časopis.

Může být hůř?

Statistiky hlásí, že až 55 procent Čechů tráví v práci více jak 40 hodin týdně, což je evropský nadprůměr. To je pěkně dlouhá doba na to, že hrozící nadváha číhá za každým rohem. Co z toho plyne? Chceš-li mít váhu pod kontrolou, najdi si práci blízko bydliště, ať nemusíš dojíždět, a při pohovoru se netlač na vedoucí posty. To je nové vědecké doporučení, na jehož základě musíme naši kariéru ještě přehodnotit. Ono by ve světle těchto událostí bylo úplně nejlepší pravidelně sázet do loterie, ať pracovat nemusíme vůbec a nevystavujeme se (zbytečně) nebezpečí. Souhlas?

Co si o tom myslíš, může mít zaměstnání opravdu vliv na tloušťku? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem! A jestli máš dnes pracovní „den blbec“, garantujeme ti, že v tom nejsi sama. Mrkni do galerie, jaké chyby jsou lidé schopni udělat v práci. Nechceme být škodolibí, ale tohle je fááákt vtipné! 

Foto: Shutterstock.com, pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
29. 10. 2016 pepina . (reakcí: 0)
29. 10. 2016 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
27. 10. 2016 stana1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

24. 03. 2017 Horoskop Štír

Doma nebo na pracovišti vznikají neshody, budeš se muset obrnit klidem. Drž si pozitivní náladu a snaž se pochopit, ž... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist