Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Letní sporty: Při kterém spálíš nejvíc kalorií? Zapomeň na kolo i plavání!

Letní sporty: Při kterém spálíš nejvíc kalorií? Zapomeň na kolo i plavání!

Letní sporty: Při kterém spálíš nejvíc kalorií? Zapomeň na kolo i plavání!

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 11. 06. 2015

Čas dovolených a prázdnin je za dveřmi! Už se těšíš, jak půjdou plaváním nebo cyklistikou kila dolů sama? Nechval dne před večerem! Třeba tě baví právě ten typ sportu, který s hubnutím nemá co dělat!

Každý z nás je originál, a zatímco jeden by nejraději trávil čas bez hnutí na osušce u vody, druhého horké počasí láká vydat ze sebe sportovní maximum. Jenže pozor! Ne u všech aktivit budeš pálit tuky! Tady máš čtyři nejčastější letní sporty, tak mrkni, jestli vůbec splní tvoje očekávání a shodíš nějaké to kilo!

1. Jako ryba ve vodě

Plaveš už potřetí napříč bazénem a říkáš si, že po takovém vypětí a námaze si úplně v klidu zasloužíš hamburger a porci zmrzliny? Tak to tě musíme zklamat! Hodina plavání tě totiž připraví jen o 300 až 700 kalorií. Navíc mysli na to, že se cachtáš ve studenější vodě, než je tvá tělesná teplota, takže si organismus přirozeně chrání své tukové zásoby.
Na stranu druhou, pokud jsi se svojí siluetou spokojená a potřebuješ ji jen trochu zpevnit, aby se něco někde neklepalo, je to ta nejlepší volba. Zapojíš a posiluješ tím všechna problematická místa, od břicha po zadek, přes záda až k hrudníku. A to je za normálních okolností zatraceně těžké. Zvlášť v případě, že nenávidíš sklapovačky, kliky nebo chůzi do schodů.

Není tahle mokrá varianta nic pro tebe? Co třeba kolo?

2. Na kole cestou necestou

Co může být hezčího, než se kochat přírodou na dvou kolech? Ovšem, jestli čekáš, že po jedné vyjížďce, byť dvacetikilometrové, shodíš dvě tři kila, tak na to rovnou zapomeň! Za hodinku spálíš totiž jen 400 až 750 kalorií. Navíc hodně záleží na náročnosti trasy a tvém výkonu.

Abychom zase nebyli příliš kritičtí, pokud tě trápí bolavé klouby, je kolo pro tebe skvělé řešení. Jen pozor na výšku sedla. Když je příliš vyvýšené, může způsobovat orgasmus, jako jedné z hlavní hrdinek kultovní německé komedie Holky to chtěj taky.

4. Sjezdovka na hladině

Miluješ adrenalinové záležitosti? Prostě něco akčního? V létě si na vodních lyžích nebo surfu užiješ nejvíc! Respekt, že máš odvahu i na tohle a nebojíš se případného pádu a možného zranění. I tady by to ale mohlo být lepší s výdejem kalorií, co si budeme povídat.

Kdybys to dělala denně, což by znamenalo přestěhovat se minimálně někam na Havaj, možná by to bylo o něčem jiném. Při prázdninové frekvenci si nějakých velkých změn určitě nevšimneš, protože 250 kalorií, kterých se tímhle zbavíš, je skoro jako nic. A to ještě tehdy, kdy na prknech vydržíš minimálně 60 minut. To ale není žádná sranda! Zachránit tě může jedině to, že potkáš nějakého sexy mladého instruktora.

Ale abychom tě jenom neděsili, že při letních sportech vlastně nemáš šanci shodit ani deko, tady máš jeden, se kterým ti to půjde skvěle:

3. Fitko na písku

Teplo, plavky, slunce, pláž. Když se to spojí dohromady, vyjde samozřejmě plážový volejbal. Je to zábava! Navíc ho hrají i opálení svalovci, takže kde jinde potěšit oko, než u natažené sítě? A co se tvé postavy týče, tady jsi konečně na správném místě.

Hodina plážáku ti odplaví až 850 kalorií a ke všemu pobíháš na nestabilním povrchu, takže si mákneš daleko víc. Budeš mít nožky a zadek pevné jako skálu, na břiše pekáč buchet a ani bicepsy nezůstanou ležet ladem. Možná tě zprvu budou bolet chodidla rozmazlená oporou pevných bot, ale nakonec se vzdají. Pro jejich klenbu není nic lepšího a prospěšnějšího než tohle! A když ještě navíc narazíš na spoluhráče jako ve videu, nebude mít volejbalový match chybu:

Takže co ty na to? Když to vezmeme kolem a kolem, nejlepší cvičení pro figuru jako z reklamy je prostě plážák. Nedá se svítit! A který sport máš nejraději ty?

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
30. 11. 2015 sport Anita (reakcí: 0)
19. 08. 2015 Terka Sport (reakcí: 0)
17. 06. 2015 Bobina1 - (reakcí: 1)
16. 06. 2015 weve Jsem pro všechny aktivity (reakcí: 0)
16. 06. 2015 IVANKA294 ... (reakcí: 0)
12. 06. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 06. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

26. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Čeká tě radostný den plný pohody, smíchu a dobrých zpráv. Ať už jsi čekala výsledek zkoušek, kontroly nebo pohovoru, ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist