Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Lednový detox: Super tahák na restart těla i hubnutí

Lednový detox: Super tahák na restart těla i hubnutí

Lednový detox: Super tahák na restart těla i hubnutí

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 12. 01. 2016

Vánočním svátkům definitivně odzvonilo. Skončilo hodování, lenošení u pohádek i popíjení alkoholu. To všechno bylo fajn, ale ty následky! Pošramocené zažívání, věčná únava a pár kilo navíc. Je čas zase získat ztracenou formu! Ale jak?

Nebudeme si nic nalhávat. Bramborový salát, cukroví a chlebíčky jsou dobroty, ale takový nápor jídla jednou za rok bohatě stačí. Organismus dostal pořádně na zadek a nemůže se vzpamatovat. To je důvod, proč jsi teď bez energie. Ke všemu máš depresi, že nedopneš kalhoty. O žaludku jako na vodě ani nemluvě. Co s tím? Zkus tyhle rady a za tři dny jsi z toho venku!

1. Detox helfne v nesnázích

V posledních týdnech jsi nashromáždila v těle spoustu škodlivých látek. Těm je třeba zamávat a poslat je o dům dál. Jednou z možností je úplný půst, během kterého se pije pouze převařená nebo destilovaná voda. Nic víc. Podle odborníků by neměl trvat déle než tři dny a vždy by ses o něm měla se svým ošetřujícím lékařem poradit. Být tak dlouho o hladu ale není žádná sranda. Jen myšlenka na tak radikální krok tě děsí? Jsou i jiná řešení, jak se parádně vyčistit!

Jablečná kúra spočívá v třídenní konzumaci kvalitních jablek. Denní příděl? Jeden a půl kilogramu, což odpovídá šesti až osmi kouskům. Neloupej je, těsně pod slupkou je nejvíce vitamínů, o které bys přišla. Nezapomeň je tedy dobře omýt, než se do nich zakousneš. Pokud by ti syrová lezla krkem, můžeš je zapéct a posypat skořicí. Nebo prostě a jednoduše uvařit. Co tě čeká, když to zvládneš?

Kompletní očista střev. Útroby budou jako nové a vitamíny v jablku vykouzlí pružnou pokožku, zdravé vlasy a nehty. Navíc je téměř jisté, že kromě škodlivých toxinů se rozloučíš i se dvěma kilogramy váhy. Během tohoto procesu hlídej přísun tekutin. Následující řádky ti vysvětlí, proč je to tak důležité.

2. Pitný režim je nutnost

Ať se ti to líbí nebo ne, snaž se pít, pít a zase jenom pít. Neslazené vody, popřípadě čaje podpoří vylučování a tedy i látkovou výměnu. Jestli si na průzračné tekutině z kohoutku fakt nepochutnáš a připadá ti, že po pár doušcích se ti zabydluje v břiše hejno žab, vsaď na bylinky.

Sortiment bylinkových čajů, co mají v popisu práce vyčistit organismus, v lékárnách praská ve švech. Obvykle obsahují mátu, pampelišku, ostropestřec mariánský, kopřivu a další květinky, které fungují jako přírodní čistička. Čím více budeš pitný režim dodržovat, tím rychleji se budeš cítit dobře. A tvé tělo zrovna tak!

Nutno dodat, že obejít se musíš bez cukru. A když už jsme u toho, slazené limonády jsou naprosté tabu. Stejně tak i alkohol! To by ses daleko nedostala… Kdyby tě zachvátila chuť na decku červeného, zažeň ji pobytem na čerstvém vzduchu. To je vlastně další bod v seznamu, jak se v lednu zase zregenerovat.

3. Vyraz do přírody. Často!

Po dnech proválených na gauči a s pohledem z okna nebude lehké přemluvit se k čemukoliv. Nenáročná, ale pravidelná fyzická činnost ti však dokáže pořádně dobít baterky. Dlouhé procházky nebo rychlejší chůze je příhodný start k tomu začít opět normálně fungovat. A kdo ví, třeba se ti zasněžená krajina zalíbí natolik, že budeš chodit víc pěšky. Tím ti odpadne škrábání okna auta a ještě spálíš kalorie!

Pokud jsi byla zvyklá chodit do fitka a přes svátky sis naordinovala zaslouženou pauzu, prvních pět tréninků si nenakládej příliš. Přece jen jsi mohla trochu zlenivět. Nejdřív cvič pozvolna a postupně přidávej. Ve své staré formě budeš raz dva! Tak, tělesnou schránku bychom měli. Zbývá zaměřit se na duši.

4. Oáza tepla a klidu…

Dostala jsi od Ježíška poukázku na masáž, vířivku nebo římské lázně? Tak na co ještě čekáš? Nic člověka pozitivně nenaladí tolik, jako ruce zkušeného maséra, nebo hodinka v bublinách. Uvolníš se a nabereš spoustu sil na další pracovní kolotoč. Takže bez výmluv! A že masáž proklatě zlepšuje i náladu, o tom se můžeš přesvědčit ve videu. Takhle by to sice vypadat nemělo, ale smích přece léčí všechny neduhy, takže vlastně, proč ne?

A jaký je tvůj lednový start po Vánocích? Šlo to samo, nebo sis musela pomoct třeba právě nějakým půstem? Poděl se s námi o své triky, jak se dostat zase do pohody!

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
31. 01. 2016 DETOX Detox (reakcí: 0)
15. 01. 2016 Petromila Re: Re: Vitalita (reakcí: 3)
14. 01. 2016 Drahuska Pitný režim (reakcí: 1)
13. 01. 2016 Jana 32 Re: Detox (reakcí: 8)
13. 01. 2016 Darina Jírová Detox (reakcí: 1)
12. 01. 2016 Veselá Milada Vitalita (reakcí: 2)
12. 01. 2016 Bobina1 - (reakcí: 5)

Testy kosmetiky

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Prada Infusion D´Iris Eau de Parfum Absolue - EDP

Orientálně-květinová vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 24. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 01. 2017 Horoskop Blíženec

Stres a nervové napětí uvolníš procházkou v přírodě, pokud nestíháš, otevři si alespoň okno a zhluboka dýchej. Nechej... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Teď je zapotřebí, abys byla objektivní a nedovolila své mysli, aby tě ovládl strach či pochybnosti. Zapoj zdravý selský rozum a rozhoduj se bez negativních emocí. Bude...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, láska i módní přešla...

Taky ti připadá, že to všechno nějak moc letí? Leckdo ještě ani nestihl odstrojit vánoční stromeček a už nám startuje...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist