Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Když se kila drží jako klíště… Kde je chyba?

Když se kila drží jako klíště… Kde je chyba?

Když se kila drží jako klíště… Kde je chyba?

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 20. 10. 2016

Snažíš se dodržovat zdravý jídelníček, počítáš kalorie jako zběsilá, honíš se ve fitku nebo každý den běháš, ale ta zpropadená kila ne a ne jít dolů? Možná děláš při svém úsilí nějakou chybu. Není to některá z těchto?

Ani po nastolení tvrdého dietního režimu se ti nedaří shodit nějaké to kilo tuku? V odpoledních hodinách už nejíš a fyzické aktivity provádíš zásadně s prázdným žaludkem? Tak právě to ti kazí výsledky! 

Není nic horšího, než se o něco snažit, přizpůsobit tomu životní styl, překonávat svoje hranice, ale pořád jenom čekat na dobré výsledky! Je to deprimující, demotivující, nudné, ale bohužel i časté. Zvlášť ve spojení s dietami a hubnutím. Taky se dlouhodobě snažíš a hledáš odpověď na to, proč stále ještě nemůžeš dopnout ty staré kalhoty? Zkontroluj, jestli neděláš nějakou z těchto šesti chyb! 

Odpíráš si všechno, co miluješ

Sliby? Chyby! Už nikdy žádná čokoláda? Zákaz sádla, cukrovinek, šlehačky i tučných ovocných jogurtů se želatinou? Předsevzetí jsou sice hezká věc, ale málokdy splnitelná. Vždyť to zakázané ovoce tak dobře chutná…   

Vědecké studie prokázaly, že pokud si zakážeš všechno, co miluješ, hrozí veliké riziko! Můžeš totiž v nějaké slabší chvilce otevřít lednici a spořádat to všechno naráz. Nikdy neříkej nikdy. To je heslo, kterého by se měl držet každý. Je to dobré i pro tvou psychiku. 

Doplňuješ jenom bílkoviny 

Bílkoviny jsou pro fungování organismu, budování svalové hmoty a hubnutí nezbytné. Ovšem lidské tělo potřebuje i nějakou tu dávku sacharidů a tuků, i když se jim člověk při hubnutí snaží vyhýbat. Zkrátka, pokud vyhledáváš pouze zdroje bílkovin, je to kontraproduktivní. Jednak se zbytečně ochuzuješ o další potřebné látky a hlavně nadměrná konzumace bílkovin způsobuje jejich uhnívání, protože náš trávicí systém je nedokáže pořádně zpracovat, což vede ke zdravotním problémům. 

Nesnídáš 

Snídaně je základ dne a podle jednoho známého rčení by člověk měl snídat opravdu jako král, tedy nedělit se a dopřát si. Ty na takové hody možná po ránu nemáš čas, ale to je veliká chyba. Hlavně kvůli přísunu energie a správnému nastartování metabolismu. Ten pak bude připraven na redukci tvé váhy. Ale to je v jeho silách jenom tehdy, když funguje správně. Za optimální začátek dne považuj porci neslazených ovesných vloček a nízkotučného (nikoli odtučněného) jogurtu. K tomu přikousni ovoce!

Cvičíš hladová 

Někdo ti řekl, že jít běhat bezprostředně po obědě je škodlivé? Každá mince má dvě strany! Velká porce nikoli, ale něco by před hodinkou strávenou ve fitku v žaludku být mělo. Cvičit s nulovou zásobou cukru ve svalech je totiž úplně zbytečná snaha! Proč? Když nemáš nějakou tu zásobičku glykogenu, jeho hladina se nemá jak doplnit, takže dojde k vyplavení kortizolu. To je hormon, který štěpí svaly. Výsledek tohoto procesu je takzvané spálení svalů, které v hubnutí nejenže nepomáhá, ale spíš mu škodí. 

Jíš třikrát za den 

Něco málo do sebe hodíš v poledne, pak následuje kousek okurky a před pátou večerní dojde na rajče a kousek sýra? Málo jídla! Přidej! Pět až šest jídel denně v menších porcích zachová hladinu cukru, takže chutě na sladkosti tě nebudou přepadat tak často. 

Zavrhuješ pečivo 

Myslíš si, že cokoli, co obsahuje mouku, je nepřítel? Ani tohle nelze brát tak úplně vážně. Pečivo do našeho těla přináší sacharidy, tím pádem i energii. Miluješ rohlíky? Žádný problém. Ovšem není rohlík jako rohlík, a proto si vybírej z nabídky těch celozrnných. Takové druhy obsahují ještě vlákninu, minerální látky a nenasycené mastné kyseliny. Zapomenout bys měla na pečivo pšeničné, raději sáhni po žitném nebo špaldovém.

Tak co říkáš? Našla ses v našem výčtu? Děláš některou z uvedených chyb? A jak jsi na tom s hubnutím? Zbavuješ se kil snadno nebo s nimi pořád bojuješ? Napiš nám do diskuze.

Foto zdroj: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
15. 11. 2016 Kája uni (reakcí: 0)
14. 11. 2016 kvetinka3 : (reakcí: 0)
21. 10. 2016 doublefantasy nesouhlas (reakcí: 0)
20. 10. 2016 stana1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Victoria´s Secret Fearless - tělové mléko

Nechte se unést podmanivými tóny!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 08. 12. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

09. 12. 2016 Horoskop Střelec

Dlouho jsi nemohla narazit na správného muže? Pak se dnes vydej na farmářské trhy v okolí. Čeká tam na tebe pan Božsk... Celý horoskop

Karta dne

Císař
Situace, kterou právě nyní řešíš, bude potřebovat logické myšlení, které je spíš vlastní mužům. Bylo by dobré, abys využila veškerou sílu a energii na dořešení a nebál...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Výklady karet, láska i Vánoce aneb Nový t...

Taky už tě tak stresuje, jak nezadržitelně se Vánoce blíží? Začínáš panikařit, protože ještě nemáš nakoupené všechny ...

Celý článek

Stojí za hřích

Bydlete lépe s Living.cz

TOPlist