Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Když se kila drží jako klíště… Kde je chyba?

Když se kila drží jako klíště… Kde je chyba?

Když se kila drží jako klíště… Kde je chyba?

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 20. 10. 2016

Snažíš se dodržovat zdravý jídelníček, počítáš kalorie jako zběsilá, honíš se ve fitku nebo každý den běháš, ale ta zpropadená kila ne a ne jít dolů? Možná děláš při svém úsilí nějakou chybu. Není to některá z těchto?

Ani po nastolení tvrdého dietního režimu se ti nedaří shodit nějaké to kilo tuku? V odpoledních hodinách už nejíš a fyzické aktivity provádíš zásadně s prázdným žaludkem? Tak právě to ti kazí výsledky! 

Není nic horšího, než se o něco snažit, přizpůsobit tomu životní styl, překonávat svoje hranice, ale pořád jenom čekat na dobré výsledky! Je to deprimující, demotivující, nudné, ale bohužel i časté. Zvlášť ve spojení s dietami a hubnutím. Taky se dlouhodobě snažíš a hledáš odpověď na to, proč stále ještě nemůžeš dopnout ty staré kalhoty? Zkontroluj, jestli neděláš nějakou z těchto šesti chyb! 

Odpíráš si všechno, co miluješ

Sliby? Chyby! Už nikdy žádná čokoláda? Zákaz sádla, cukrovinek, šlehačky i tučných ovocných jogurtů se želatinou? Předsevzetí jsou sice hezká věc, ale málokdy splnitelná. Vždyť to zakázané ovoce tak dobře chutná…   

Vědecké studie prokázaly, že pokud si zakážeš všechno, co miluješ, hrozí veliké riziko! Můžeš totiž v nějaké slabší chvilce otevřít lednici a spořádat to všechno naráz. Nikdy neříkej nikdy. To je heslo, kterého by se měl držet každý. Je to dobré i pro tvou psychiku. 

Doplňuješ jenom bílkoviny 

Bílkoviny jsou pro fungování organismu, budování svalové hmoty a hubnutí nezbytné. Ovšem lidské tělo potřebuje i nějakou tu dávku sacharidů a tuků, i když se jim člověk při hubnutí snaží vyhýbat. Zkrátka, pokud vyhledáváš pouze zdroje bílkovin, je to kontraproduktivní. Jednak se zbytečně ochuzuješ o další potřebné látky a hlavně nadměrná konzumace bílkovin způsobuje jejich uhnívání, protože náš trávicí systém je nedokáže pořádně zpracovat, což vede ke zdravotním problémům. 

Nesnídáš 

Snídaně je základ dne a podle jednoho známého rčení by člověk měl snídat opravdu jako král, tedy nedělit se a dopřát si. Ty na takové hody možná po ránu nemáš čas, ale to je veliká chyba. Hlavně kvůli přísunu energie a správnému nastartování metabolismu. Ten pak bude připraven na redukci tvé váhy. Ale to je v jeho silách jenom tehdy, když funguje správně. Za optimální začátek dne považuj porci neslazených ovesných vloček a nízkotučného (nikoli odtučněného) jogurtu. K tomu přikousni ovoce!

Cvičíš hladová 

Někdo ti řekl, že jít běhat bezprostředně po obědě je škodlivé? Každá mince má dvě strany! Velká porce nikoli, ale něco by před hodinkou strávenou ve fitku v žaludku být mělo. Cvičit s nulovou zásobou cukru ve svalech je totiž úplně zbytečná snaha! Proč? Když nemáš nějakou tu zásobičku glykogenu, jeho hladina se nemá jak doplnit, takže dojde k vyplavení kortizolu. To je hormon, který štěpí svaly. Výsledek tohoto procesu je takzvané spálení svalů, které v hubnutí nejenže nepomáhá, ale spíš mu škodí. 

Jíš třikrát za den 

Něco málo do sebe hodíš v poledne, pak následuje kousek okurky a před pátou večerní dojde na rajče a kousek sýra? Málo jídla! Přidej! Pět až šest jídel denně v menších porcích zachová hladinu cukru, takže chutě na sladkosti tě nebudou přepadat tak často. 

Zavrhuješ pečivo 

Myslíš si, že cokoli, co obsahuje mouku, je nepřítel? Ani tohle nelze brát tak úplně vážně. Pečivo do našeho těla přináší sacharidy, tím pádem i energii. Miluješ rohlíky? Žádný problém. Ovšem není rohlík jako rohlík, a proto si vybírej z nabídky těch celozrnných. Takové druhy obsahují ještě vlákninu, minerální látky a nenasycené mastné kyseliny. Zapomenout bys měla na pečivo pšeničné, raději sáhni po žitném nebo špaldovém.

Tak co říkáš? Našla ses v našem výčtu? Děláš některou z uvedených chyb? A jak jsi na tom s hubnutím? Zbavuješ se kil snadno nebo s nimi pořád bojuješ? Napiš nám do diskuze.

Foto zdroj: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
31. 01. 2017 sarare uni (reakcí: 0)
15. 11. 2016 Kája uni (reakcí: 0)
14. 11. 2016 kvetinka3 : (reakcí: 0)
21. 10. 2016 doublefantasy nesouhlas (reakcí: 0)
20. 10. 2016 stana1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

24. 03. 2017 Horoskop Štír

Doma nebo na pracovišti vznikají neshody, budeš se muset obrnit klidem. Drž si pozitivní náladu a snaž se pochopit, ž... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist