Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Kdy si při cvičení můžete ublížit? 4 nejčastější chyby

Kdy si při cvičení můžete ublížit? 4 nejčastější chyby

Kdy si při cvičení můžete ublížit? 4 nejčastější chyby

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 29. 05. 2014

Cvičení má pozitivní účinky na tělo i mysl. Ale taky může ublížit, pokud ho neprovádíte správně! Na co si dát pozor? Na čtyři zásadní chyby, díky nimž nikdy nedosáhnete svých cílů ani luxusní postavy!

Sport je něco jako oheň: skvělý pomocník, ale zlý pán. Chcete mu rozumět? Zkrotit ho? Pak musíte naslouchat vlastnímu tělu a vědět, jestli něco neděláte špatně. Zde jsou ty nejzásadnější chyby, které sportovcům brání v úspěchu. 

Chyba první: Cokoliv nepravidelné je k ničemu

Že cvičíte jednou týdně a ještě občas musíte vynechat, protože jste v práci přesčas? Snažíte si to další týden vynahradit a dáte si dvakrát víc do těla? To je špatně! Podle odborníků je ideální a jediný účinný způsob cvičení třikrát týdně čtyřicet minut. Tedy pokud od toho očekáváte snížení váhy nebo zpevnění postavy přesně podle vašich představ. 

Nevíte, jak si to naplánovat tak, aby cvičení bylo opravdu pravidelné? Udělejte si před začátkem nového týdne časový harmonogram, přes který „nejede vlak“! Pokud i tak cvičení moc nedáte, zvolte si jinou aktivitu. Ta dosavadní vás evidentně nevzala za srdce a nutit se do cvičení proti vlastní vůli opravdu nemá smysl! 

Chyba druhá: Studené svaly rovná se špatný start

Před každým cvičením je potřeba svaly připravit na fyzickou zátěž. Jak? Zahřejte je! Pár minut na běhacím pásu či rotopedu se považuje za optimální přípravu. (Doma si vyběhněte pár schodů.) 

Chodíte do posilovny a tam nechcete ztrácet čas, tak přípravu jednoduše vynecháte? Zkuste zařadit svižnější chůzi, vaše svaly to ocení!

8 super triků, jak ušetřit při nákupu

8 super triků, jak ušetřit při nákupu

Možná máte pocit, že už všechny triky prodejců znáte. Jenže ruku na srdce, určitě se vám v posled...

Chyba třetí: Plný žaludek vás připravuje o energii 

Pořádně se najíst a jít cvičit s přesvědčením, že vám u toho „slehne“, je opravdu veliká chyba! Větší jídlo, jako je například oběd, si dejte tři až čtyři hodiny před vaším sportovním výkonem. Vyvarujte se těžkých a špatně stravitelných jídel, která vám budou zatěžovat trávicí trakt a tím vás okrádat o energii

Hodinu a půl před cvičením je podle odborníků nejlepší zkonzumovat kus nějakého ovoce s mléčným výrobkem. Co třeba rozmixovat banán s jogurtem? Uvidíte, jak skvěle se pak budete cítit a nebude vám těžko. 

Chyba čtvrtá: Po sportu se neprotahujete

Protáhnutí neboli strečink je nedílnou součástí každého cvičení. Během sportování se totiž svaly lehce zkracují, a proto je nezbytné jim vždy na závěr dopřát relaxaci

Strečink přivádí do svalů krev a kyslík, které tam během cvičení tolik neproudí. Díky němu vás nebudou druhý den bolet záda, ani vás nepotrápí jiné svalové bolesti. Čím lepší protažení, tím lepší a bezbolestnější den poté. O chuti cvičit znovu, déle a tvrději ani nemluvě!

A teď, když už víte, jak na to, dejte svobodu endorfinům! 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
16. 06. 2014 KajkaJasanova pomoc :) (reakcí: 0)
01. 06. 2014 karfice pohyb (reakcí: 0)
30. 05. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
30. 05. 2014 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

24. 03. 2017 Horoskop Štír

Doma nebo na pracovišti vznikají neshody, budeš se muset obrnit klidem. Drž si pozitivní náladu a snaž se pochopit, ž... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist