Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Jste to, co jíte: Lítý boj, zakuklenec i plýtvání!

Jste to, co jíte: Lítý boj, zakuklenec i plýtvání!

Jste to, co jíte: Lítý boj, zakuklenec i plýtvání!

Magazín: Hubnutí | autor: Petra Martišková | vydáno 29. 04. 2011

Poslední díl oblíbeného pořadu: Jste to, co jíte, byl ve znamení velkých emocí, ještě většího odhodlání a úsilí a v neposlední řadě i plný dobrých zpráv. Jeho hlavní aktérkou byla paní Andrea, pětatřicetiletá maminka na plný úvazek, které se podařilo za dobu šťastného manželství nasbírat třicet kilogramů a dopracovat se tak až k neuvěřitelným 113,5 kilogramům při výšce 164 cm.

Pokud patříte mezi věčné dietářky a bojovnice s váhou, pak vám byl příběh Andrey asi hodně blízký. Její více jak dvacetiletá snaha shodit nadbytečné kilogramy se dosud ukazovala jako marná. A není divu, pokud si tak ráda pochutnávala na klobáskách, bůčku a hromadě sladkostí každý den, pak se to někde projevit muselo. Zaregistrovali jste třeba názornou ukázku přípravy jíšky? Andrey a má představa o trošce oleje a trošce mouky je tedy diametrálně odlišná. Takovou hromadu oleje nedávám snad ani na smažení řízků. :-)

Co si rozhodně zaslouží obdiv, je Andrey starost o rodinu. S manželem vychovávají dvě společné děti, dvě z jejího předchozího vztahu a navíc ještě dva nezletilé sourozence manžela. A taková péče už stojí pořádnou hromadu času a energie. Navzdory tomu, anebo možná právě proto se Andrea rozhodla pro radikální změnu a povolala na pomoc odborníky na výživu Kateřinu a Petra. Nejtěžší z celého hubnutí bylo pro Andreu, dle mého soudu, určitě prozření, co všechno byla schopná spořádat a jak zbytečně nabírala. Šokem pak byla názorná ukázka množství tuku, které Andrea nosí na svém těle. Nevím, nevím, jestli bych chtěla projít takovou konfrontací i já sama. Někdy možná lepší nevědět, ale jedno je jisté, právě tato názorná ukázka Andreu pořádně nakopla a do hubnutí se pustila s neuvěřitelnou vervou a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Za tři měsíce se jí podařilo shodit 14,5 kg z toho 13,5 kg tuku, přes boky se jí podařilo ubrat 14 cm a přes břicho 13 cm. A to už je hodno minimálně uznání.

Sama za sebe jsem ráda, že se další účastnici, a v tomto případě navíc hrozně sympatické a pohodové ženské, podařil změnit život. Proměna v závěru pak byla onou pověstnou třešinkou na dortu. Andreu rozhodně změnila, jen jsem měla opět trošku problém s účesem. Podle mého jí zbytečně zvýraznil kulaté tváře.

Vyloženou radost jsem měla z její otevřenosti a upřímnosti, jen u málokoho už nachází doktorka Kateřina lednici i spíž plnou nezdravých potravin. Co mě však na oplátku pořádně vytočilo, bylo další zbytečné plýtvání. Aby letělo do popelnice tolik jídla, které není ani zkažené ani prošlé, mi přijde vyloženě šílené. Jako demonstrativní odklizení z lednice to chápu, možná bych pochopila i pár vyhozených věcí, neprotestovala bych u všech starých, nebo prošlých, ale naplnit celou popelnici nezávadným jídlem, když miliony lidí na světě trpí hlady, je s prominutím pěkná pitomost! A názor nezměním, ani při argumentaci, že jsou to potraviny nezdravé a jejich vyhozením snad docílíme toho, že se přestanou vyrábět. Jeno vyhození notabene ještě beztoho, aniž by člověk pořádně viděl obal, z nich ještě neudělá potravinu na černé listině.

Btw, pochopili jste, proč její manžel běhal celou dobu v kukle? Přeci, když nechci být v televizi, tak nemusím…

Další články z rubriky

Komentáře (11)

Datum Autor Nadpis
08. 07. 2011 fericire koule (reakcí: 0)
07. 05. 2011 11789 Gratuluji (reakcí: 0)
03. 05. 2011 brinoksa ... (reakcí: 0)
02. 05. 2011 Libca paní Andrea (reakcí: 0)
01. 05. 2011 kralicek Hubnutí (reakcí: 0)
30. 04. 2011 Viky17 Andrejka (reakcí: 0)
30. 04. 2011 ladouch Andrejka (reakcí: 0)
30. 04. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
30. 04. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
30. 04. 2011 Karunka - (reakcí: 0)
29. 04. 2011 heczkova Andrejka (reakcí: 4)

Testy kosmetiky

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Adidas Osvěžující sprej do bot Shoe Refresh

Pro pocit čistoty a svěžesti po celý den!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 27. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 02. 2017 Horoskop Lev

Když se přestaneš jednou provždy opírat o berličky a začneš jednat jen sama za sebe, zjistíš, že ten, který ti neustá... Celý horoskop

Karta dne

Královna pentaklu
Dnešek bys měla zaměřit na péči o své zdraví a tělo. Pokud již delší dobu přemýšlíš nad změnou stravovacích zvyků a láká tě být na chvíli vegetariánem nebo přejít na r...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist