Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Jak začít hubnout po porodu

Jak začít hubnout po porodu

Jak začít hubnout po porodu

Magazín: Hubnutí | autor: Tereza Líbalová | vydáno 20. 06. 2013

Těhotenství i porod je velkou změnou nejen pro náš život, ale také pro naše tělo. Po tom, co se ženě narodí dítě, přijde na to, že postava zdaleka není to co dříve. Poradíme vám, jak začít pomalu ale jistě shazovat těhotenská kila a neohrozit zdraví své i miminka.

Kojení = hubnutí?
Kojící žena má po porodu velkou výhodu a výhodnou startovací pozici – díky kojení má žena mnohem větší energetický výdej, také je neustále v pozoru a kvůli starosti o miminko toho žena ani moc nenaspí. Navíc přiznejme si, ale která žena v období šestinedělí stíhá myslet na jídlo? A když už na jídlo myslí, tak většinou v tom smyslu, aby „miminko netrápily prdíky“, takže většina žen na první tři měsíce skončí na jogurtu a den starém pečivu. A tak se stává, že první kila jdou dolů sama bez našeho přičinění. Jenže toto samovolné hubnutí se většinou po třech měsících zastavuje, a i když se žena váhově možná objeví na své původní váze, postavu je potřeba posilnit. Devět měsíců změn je na těle holt znát.

Eva Burešová: Žiji tím, co je právě teď

Eva Burešová: Žiji tím, co je právě teď

Eva Burešová na sebe poprvé výrazněji upozornila v soutěži Česko Slovensko má Talent. Sice nebyla...

Stop dietám
Diety si nechte až na období po kojení, stejně tak různé detoxikační kúry. Jídelníček novopečené maminky by měl být bohatý a pestrý, maminka i miminko potřebují hlavně vitamíny, minerály a další živiny. Takový jídelníček pak vede k pomalému, ale stálému úbytku kilogramů, navíc dodává potřebnou energii pro péči o dítě, ale také pro cvičení. Nejlépe uděláte, když takový jídelníček nastavíte už v období těhotenství a pokračujete s ním i po porodu. Pozor! Pokud kojíte, opravdu není vhodné držet dietu. Při dietách se do mateřského mléka vyplavují toxiny uložené v tukové tkáni. Jakmile se tukové zásoby začnou rozpouštět, dojde k vyplavování toxinů do krevního oběhu a odtud do mateřského mléka.

Jak sbalit kufr na dovolenou. Jste rolovač nebo komínkář?

Jak sbalit kufr na dovolenou. Jste rolovač nebo komínkář?

Sbalit kufry na dovolenou je pro většinu z nás ta nepříjemnější část přípravy na odpočinek. Je pr...

Cvičit můžete
Mezi maminkami koluje mýtus, že se v období kojení nesmí cvičit, aby se nezastavila laktace. Pozor, to je pravda pouze v případě, kdyby byl sportovní trénink opravdu velmi intenzivní. Určitě ale neztratíte mléko, když budete denně chodit na svižné procházky s kočárkem, budete plavat, běhat nebo jezdit na inlinech. K tomu se vyplatí posilovat ochablé svalové partie – zvláště břicho a střed těla.

Sladkosti a kojení
Maminky si stěžují, že při kojení je honí mlsná a tak nemůžou pořádně hubnout. Jak to s tím ale je doopravdy? Může to být pravda, ale děje se to v případě, že strava kojící maminky neobsahuje všechny živiny. Tělo si tak „chutí na něco“ říká o danou potravinu, protože látky z ní potřebuje. Navíc také platí pravidlo, že čím více sladkého sníte, tím větší chuť na něj potom budete mít. Lidské tělo totiž funguje tak, že po snězení sladkosti stoupne hladina cukru v krvi, organismus ji ale rychle sníží a v tom se právě objeví znovu ta šílená chuť.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
24. 06. 2013 hrobice Miminko (reakcí: 0)
21. 06. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist