Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Jak se donutit začít cvičit?

Jak se donutit začít cvičit?

Jak se donutit začít cvičit?

Magazín: Hubnutí | autor: Renata Jarošová | vydáno 29. 01. 2010

Stejně jako pokaždé při pohledu na jarní kolekce, a nemluvě o letních, kde už se rýsují vyzáblé modelky v mini bikinkách, vás napadne, že byste měla začít něco dělat. Ale jak se donutit? Jak a kde začít, abyste co nejdříve vypadala skvěle?

 

Je to každý rok stále dokola. Přes zimu se nahromadí na těle tolik tuku, že na jaře při první možnosti opalování se snad ani nechcete svléknout do plavek. Jenže víte, že taková situace, jako každý rok, zase přijde. Takže je nejvyšší čas začít něco dělat, začít cvičit, plavat, nebo alespoň chodit na dlouhé procházky. Jedině tak získáte zpět postavu, se kterou se již nebudete bát do plavek svléknout.


Jak začít?
Příležitostí máte neskutečně mnoho, přes různá fitness centra, bazény, po domácí cvičení s Olgou Šípkovou. Jak se ale donutit k tomu všemu pohybu?


Zapojte do hry kamarádku
Kamarádka je nejlepší donucovací prostředek, jak konečně jít vypotit nějaké faldíky a zhubnout. Kamarádka vás povzbudí a zároveň vy získáte zábranu říct ne, s odůvodněním, že se vám nechce. Stanovte si pravidelné termíny, kdy spolu budete chodit cvičit a berte to jako společenskou událost. Je v podstatě úplně jedno, jestli spolu půjdete do fitness centra nebo plavat, podstatný je pohyb, ke kterému se konečně donutíte. Platí zde heslo: ve dvou se to lépe táhne, a v hubnutí především. Uvidíte, jak vás to bude bavit! A nezapomínejte na pravidelnost, a že je důležitá, si přečtěte v článku Cvičte alespoň deset minut denně.


Předplaťte si fitness
Jestli jsou pro vás peníze motivační a patříte mezi osoby, které pokud za něco platí, tak to využívají, je pro vás předplacení fitness centra skvělou příležitostí, jak začít cvičit a vyformovat si postavu. Předplaťte si měsíc, nebo rovnou celý rok, nabídek jednotlivých fitness center je víc než dost, stačí si jen vybrat program a místo, které se vám bude nejlépe hodit. Dobré služby najdete například v BBC fitness centru - www.fitnessbbc.cz. A jestli chcete vědět, jak nejlépe zapadnout ve fitness centru, podívejte se na článek Jak na posilovny?


Stanovte si vzor
Jak vlastně vypadá vysněná postava, po které toužíte? Prolistujte časopisy a najděte si svůj vzor, který se stane vaším cílem. Fotku umístěte na viditelné místo, nejlépe tam, kde se vám vysněná postava bude připomínat každý den, a zároveň vám bude připomínat vaše cvičení. A nemáme na mysli vychrtlou Kate Moss... Ale co třeba Kate Winslet nebo Laura Linney?

 

  http://www.femina.cz/files/dfagfarg.jpg    http://www.femina.cz/files/katf_winslet.jpg


Pusťte si hudbu
Jestli vás ani jedna z předešlých rad nezaujala, a stále si říkáte, že vás asi nic nedonutí k pohybu a cvičení, tak ještě neztrácejte naději. Hudba probudí každého. Naordinujte si pravidelné poslouchání taneční hudby, díky které se v několika momentech rozvlníte jako žížala. Třeba časem zjistíte, že vás to baví natolik, že využijete některý z tanečních kurzů, kde se pořádně vypotíte. Vyzkoušet můžete třeba kurzy z www.danceperfect.cz.

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
17. 01. 2014 El Získejte návyk (reakcí: 0)
15. 06. 2013 Jitka Wessová Bazén (reakcí: 0)
21. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

19. 01. 2017 Horoskop Rak

Všechno, co budeš chtít v práci změnit nebo zrealizovat, bude smeteno ze stolu dřív, než stihneš svůj projekt či návr... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist