Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Hubnout pohybem? Au, nebolí to?

Hubnout pohybem? Au, nebolí to?

Hubnout pohybem? Au, nebolí to?

Magazín: Hubnutí | autor: Sára | vydáno 20. 05. 2013

Chystáte se hubnout do plavek? Vyzkoušeli jste už hromadu diet a žádná nezabírá? Možná, že jste přesně ten případ, kde pohyb je alfou i omegou hubnutí. Někdy se prostě ručička na váze nehne, dokud nerozhýbete i své tělo. Ale dá se to zvládnout...

V únoru jsem začala přemýšlet, že by bylo moc fajn, zpevnit určité partie mého těla. Nožky mám pevné a svalnaté jen díky každodenní chůzi, ovšem ruce a bříško už volaly o pomoc. Jsem od přírody dost líná a cvičení se skupinou potících se holek, mě vůbec nenadchlo.

Dcera si udělala trenérské zkoušky na Alpinning, netušila jsem oč jde, ale její každodenní nadšení a pozvání na první lekci, nakonec udělalo své a já vyrazila. Nebudu kopírovat informace, co je Alpinning z profesního pohledu, na internetu najdete nejen odborný výklad, ale také videa, kde jsou ukázkové hodiny. Představím vám dvě ženy, které díky cvičení nejen zhubly, ale zformovaly postavy k dokonalosti.

Stálice v našem šatníku – No. 2 Kožená bunda

Stálice v našem šatníku – No. 2 Kožená bunda

Jaký kousek oblečení uplatníte ve všech ročních obdobích, a který navíc nikdy nevyjde z módy? Jed...

Sára
Ano, jsem to já, ta, která odmítala jakýkoliv pohyb navíc. První hodina šlapání, běhání, posilování a bůhvíčeho, mne otrávila natolik, že jsem chtěla po pěti minutách odejít. Když jsem se ohlédla za sebe a viděla jsem, jak ostatní s úsměvem cvičí i já se rozhodla přežít do konce. Nechtějte vědět, co provádělo mé obrácené vidění s kroky, skoky a přešlapy. To byl boj, bavila jsem ostatní, takže jsme se pořádně nasmály a další lekci už se domlouvaly společně. Nakonec jsem to vyřešila po svém a na dalším cvičení jsem se dívala zrcadlově na trenérku, takže mi kroky přestaly dělat problémy.

Výsledky? Od února, kdy jsem začínala jednou hodinou týdně až do května, kdy jedu jak profík a dokážu cvičit i dvě hodiny denně, jsem zhubla osm kilo a z velikosti 44 plynule přešla na 40-42. Co říkáte to je super ne?

Jídelníček? Nevím čím to je, ale na sladké mám chuť minimálně, když přijde, dám si koláč i čokoládu. Jím všechno, nač mám chuť, ale jak se říká od každého trošku. Po tréninku jahodový koktejl, salát, kousek masa prostě naslouchám tělu, oč si řekne – dostane. Jsem spokojená, krásná a pyšná na to, že jsem z první hodiny neutekla. Jak dál?  Určitě nepřestanu chodit, protože stále je co zlepšovat a zpevňovat.

Zažijte neopakovatelné dobrodružství. Poznejte divoký západ.

Zažijte neopakovatelné dobrodružství. Poznejte divoký západ.

Plánujete exotickou dovolenou na léto? Nevíte ještě přesně, kam se vypravit? Dáme vám zaručeně te...

Petra
Začala jsem chodit také jednou týdně.

Co mi dělalo největší problémy? Určitě výskoky na konstrukci. Myslela jsem, že se zblázním, když jsem viděla, jak se mi třepou ochablé svaly na pažích a já nezvládám. Zvykla jsem si asi po měsíci a za rok jsem zhubla 15 kilo. Jsem spokojená, mé tělo je nejen štíhlé, ale také pevné.

Jídelníček? Stejně jako Sára nedržím žádnou dietu a jídlo vůbec neřeším. Když zhřeším, přidám pohyb a váha se ani nepohne.

Kdo má větší výdrž – školačky nebo maminy od dětí?
Rozhodně maminy od dětí, sledovala jsem, jak jsou na tom holky ze středních škol, a musím říct, že nemají vůbec kondičku. Mají krásně štíhlé postavy, ale nevydrží tempo ani rychlejší nasazení. Za to mamky statečně jedou a vydrží až do konce bez přestávky i když mají větší nadváhu

Pokud se rozhodnete hubnout pohybem, určitě vydržte a nevzdávejte se při prvním neúspěchu. Vyberte si cvičení, které vám vyhovuje, a cvičte s radostí. Nejen, že si pročistíte hlavu od každodenních starostí, ale získáte krásnou postavu a skvělý pocit, že jste zvítězily nad leností. 

A co vy a cvičení? Zvládáte nebo o něm nechcete ani slyšet?

Foto zdroj: profimedia

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
05. 01. 2016 Karol cvičení (reakcí: 0)
22. 04. 2014 Jarka Za 2 měsíce 13kg dole (reakcí: 1)
25. 11. 2013 glady ... (reakcí: 0)
20. 05. 2013 lidka2 (reakcí: 0)
20. 05. 2013 viki11 hubnutí (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Lavera Stylingový a pečující gel na řasy a obočí

Zpevňuje a posiluje strukturu řas...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 01. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Panna

01. 03. 2017 Horoskop Panna

Radost ze setkání se starým dobrým přítelem bude kalit jen fakt, že den bude příliš krátký. Ale nezoufej, nevidíte se... Celý horoskop

Karta dne

Královna poharu
Neboj se přijmout pomocnou ruku od muže, který ti je nablízku, nemusí to být partner, ale také dobrý kamarád nebo dávno zapomenutý přítel, který ti nečekaně vstoupí do...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet, stárnutí i nevěra an...

Byla jsi někdy nevěrná? Nebo někdy někdo byl nevěrný tobě? Ať už jsi byla ty sama hlavní aktérkou nebo tou, které byl...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist