Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den první

Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den první

Hubněte s Feminou: Mačingová dieta den první

Magazín: Hubnutí | autor: Monča | vydáno 09. 01. 2014

Dnes je první den mého detoxu (dietky) a tedy i vašeho, pokud jste se rozhodli pro sebe něco udělat. Čeká nás 28 dní, tak se dejme do toho, ať nám to rychle “odsejpá“.

Moje startovní váha je 75 kg při výšce 165 cm. Nebudu vám lhát, že mám těžké kosti, protože nemám :-). Ale mám ráda lentilky. A i když sportuji a v týdnu dodržuji zdravou stravu, o víkendu hřeším. Možná se na mých křivkách podepsal sedavý způsob zaměstnání, nebo fakt, že cvičení, ať už v posilovně, nebo doma spojuji s relaxem, u kterého poslouchám hudbu nebo koukám na film. Jenže, když relaxujete…tak co byste se honili..že? No, a vánoční obžerství zafungovalo tak, že mám všude, ale úplně všude vypnutou kůži, jako moc.

Nejdříve se mrkneme na jídelníček na celý den: (jídelníčky se mohou trochu lišit, podle toho, které vydání knihy máte, jestli starší, nebo novější, doplněné o jídelníček podle krevních skupin.

Snídaně: Mrkev+jablko+ořechy+hrozinky+med

Oběd: Brokolice s česnekem a strouhaným sýrem

Večeře: Brynza s bílkem

Pokud jste zvyklí na svačiny mezi jídly, pak si dopoledne můžete dopřát vlašské ořechy s hrozinkami a odpoledne bilý jogurt s mandlemi a medem.

Autorka v knize doporučuje nic nevynechávat, ani nezaměňovat. Pokud nesnášíte fazole, brokolici, mrkev, řepu nebo česnek – dietu prostě nedržte. Jídelníček je prý pečlivě sestaven nejen z hlediska podílu vitaminů a trávících enzymů, ale má také napomáhat látkové výměně a určitým orgánům v čase jejich aktivity. Proto ani neměňte pořadí jídel.

Nalačno jsem vypila sklenici převařené horké vody. Vypijte tak teplou, jak zvládnete. Autorka tvrdí, že horká voda smyje mastnotu ze systému (přeneseně řečeno). Nabádá také k převařování, protože teplá voda z kohoutku má v sobě bakterie.

Rozchody roku 2013, které nejvíce otřásly světem celebrit

Rozchody roku 2013, které nejvíce otřásly světem celebrit

Rok 2013 byl podle astrologů i kartářek rokem, ve kterém se rozhodně nedařilo vztahům. Poklidné p...

Snídaně

Přiznávám, že nesnáším hrozinky, ale říkala jsem si, že se v tom nastrouhaném jablku s mrkví snad ztratí. Ještě přidám oříšky a med, posypu skořicí a…a neudělám si kávu…hmmm…To bude těžký…Chuťově to není špatné, i když po pár soustech mi začínají tvrdnout rysy. Na zítřejší snídani si koupím sladší jablka…

Dopoledne popíjím převařenou, teď už studenou vodu a snažím se soustředit na práci. Hlad nemám jen zvláštní sucho v ústech.

Oběd

Brokolice s česnekem a strouhaným sýrem je celkem dobrá. Mám štěstí, že pracuji doma, protože toho česneku je tam opravdu dost. Autorka radí neodměřovat si porce a najíst se opravdu do sytosti. 

Začíná mě bolet hlava, což je prý normální. Dokonce někteří popisují, že je bolest trápila první tři dny. Prý proto, že tělo začalo vylučovat toxiny. Piji víc převařené vody, po které mám stále větší žízeň.

Bílý jogurt k svačině s mandlemi a medem mi zaručeně zlepšuje náladu. Hlad nemám a kupodivu ani chutě na sladké nebo na svá oblíbená jídla. Toužím po šálku kávy, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout.

Večeře

Brynza s bílkem mě teda vůbec nenadchla a co se týká brynzy, tak to bylo moje slané poprvé :-). Pokud by to bylo jako zeleninový salát, tak by mě to asi potěšilo více…. No, dala jsem to..příště to asi dám na chvilku do mikrovlnky a ten nakrájený bílek v tom obalím…..

Tak máme první den za sebou. Je fajn, že nemusím přemýšlet nad tím, co budu jíst, protože to mám napsané, ale zase tam není moc jídel, na které se těším. I když, zatím jsem je všechny neochutnala. Tak se držte a já jdu zaspat tu bolest hlavy.

Pa Monča

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (9)

Datum Autor Nadpis
03. 03. 2014 Petra ... (reakcí: 0)
03. 03. 2014 Petra ... (reakcí: 0)
03. 03. 2014 Kája super (reakcí: 0)
29. 01. 2014 Linda .. (reakcí: 1)
12. 01. 2014 Alex recepty (reakcí: 0)
11. 01. 2014 RitaTerezka - (reakcí: 0)
09. 01. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 01. 2014 lenka - (reakcí: 0)
09. 01. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Rak

27. 03. 2017 Horoskop Rak

Dnes ti bude připadat, že čas neskutečně letí. V práci nebudeš stíhat a šéf už bude nedočkavě podupávat u dveří, aby ... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist