Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Hubnete? Pozor na ledovou kávu.

Hubnete? Pozor na ledovou kávu.

Hubnete? Pozor na ledovou kávu.

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 19. 07. 2013

K létu patří chlazené nápoje, a proto si milovnice kávy dávají namísto horkého pressa čím dál častěji spíše kávu s ledem. Jenže pozor! Takové letní osvěžení může být vyloženou kalorickou bombou!

Ledovou kávu (frappé, frapuccino) si většina žen poučených, že ani jejich konzumace není zcela prostá kalorií, dává v horkých měsících třeba namísto svačinky. Na tom by ještě nebylo nic špatného, jenže... Když studená káva, tak ještě šlehačka, a proč si neosladit život nějakým tím cukříkem, řekneme si často, mnohdy ani netušíte, jak moc může jedno jediné kafe nabourat jinak pečlivě dodržovaný dietní program.

Dostaneme-li neslazenou kávu, kterou si můžeme samy dochutit, není ještě tak zle. Známé mezinárodní kávové řetězce, které se u nás těší stále větší popularitě, jako třeba Starbuck´s, ale nabízejí jen takzvanou hotovou kávu s různými druhy příchutí, rozuměj „vylepšenou“ o sloní dávky cukru a tuku. Možná vás při četbě následujících řádků na kávu přejde chuť.

Ničí Facebook naše vztahy? Jen když to připustíme!

Ničí Facebook naše vztahy? Jen když to připustíme!

Máte profil na Facebooku? Má ho váš partner či manžel? Pokud je alespoň jedna z odpovědí kladná, ...

Britský deník The Sunday Mirror testoval nejprodávanější ledové kávy. Nejhůře dopadly ty z řetězců Starbuck´s nebo Costa. Absolutním vítězem se stala káva Toffee Creamy Cooler od Costy. Obsahuje 81, 6 gramů cukru – stejné množství jako například 31 sušenek. To už je pořádná porce, nemyslíte? A to ještě není vše. Pouhými několika doušky do těla vproudí maximální doporučená denní dávka nasyceného tuku. Jen o něco lépe dopadl produkt Starbuck´s Strawberries and Cream Frapuccino – ten obsahuje 76,2 gramů cukru. Také vám přijde představa, že byste zkonzumovala 18 lžiček cukru jako nereálná? No vidíte, ale v této kávě je vypijete jako nic. Díky plnotučnému mléku a šlehačce se její energetická hodnota vyšplhala na 653 kalorií. Pro představu - stejné množství obsahuje například hamburger s hranolky nebo dvě tyčinky Mars.

A co kávové nápoje od jiných řetězců? Také nic moc. Například karamelové frappé od McDonalds obsahuje 63 gramů cukru a 400 kalorií.

Nic proti lahodné chlazené kávě, ale pokud si ji chcete dopřát, vyplatí se volit ty bez příchutí. Oříškové či čokoládové aroma se vyrábí z voňavých trestí, které nejsou zdravé a obsahují spoustu cukru. Samotnou kávou s ledem nic nezkazíte, a pokud vám černé kafe nechutná, dochuťte jej mlékem, nikoliv smetanou.

Foto zroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
23. 07. 2013 magic11 . (reakcí: 0)
22. 07. 2013 misule14 škoda (reakcí: 0)
22. 07. 2013 misule14 škoda (reakcí: 0)
21. 07. 2013 lidka2 . (reakcí: 0)
19. 07. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)
19. 07. 2013 Bobina1 - (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

22. 03. 2017 Horoskop Lev

Doteď jsi všechno řešila v poklidu a bez valného zájmu, nyní přichází čas si pořádně dupnout a prosadit také své zájm... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Teď jsi právě ve stádiu, kdy si velmi dobře uvědomuješ, že je zapotřebí udělat nutné životní změny. Pochopila jsi, že vzorce navyklého chování byly jen staré minulostn...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist