Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Domácí zdroje zdraví a krásy

Domácí zdroje zdraví a krásy

Domácí zdroje zdraví a krásy

Magazín: Hubnutí | autor: Mirka Kolářová | vydáno 26. 11. 2007

Zima je pro většinu přírody kolem nás obdobím odpočinku, nebo alespoň velkého životního útlumu. My lidé si to ale jen těžko můžeme dovolit a tak se pro nás zima stává velmi vyčerpávající částí roku.


Chvíle pohody vydá nejméně za jednoho doktora


Chcete-li paní zimu přežít ve zdraví a pohodě, je dobré alespoň trochu slevit z náročnosti svého denního programu a naopak přidat více času na odpočinek, relaxaci a čerpání nových sil. Nemusí to být hned dovolená, nebo celé odpoledne na gauči. Stačí mnohem, mnohem méně – třeba jen  čaj vypitý v klidu a pohodě v přátelském prostředí, nebo deset minut relaxačního cvičení. Pokud však ze svých aktivit slevit nemůžete, nebo nechcete, pomohou vám vitamíny. Protože ale poslední výzkumy naznačují, že není dobré spoléhat se na uměle vyrobené vitamínové preparáty, můžete vyzkoušet vlastní alchymistický mix. Jak?

Babiččina lékárna


Třeba úplně stejně jako to dělávaly naše babičky. Jejich domácnosti nebývaly bohaté,
ale vždy byly dobře zásobené vitamíny – v zeláku bylo naložené kvašené zelí, ve sklepě byla zásoba jablíček, mrkve, celeru, kořenové petržele, červené řepy, cibule, česneku a křenu. Naše babičky také mívaly celý arzenál sušených bylin, natí, ale také třeba ořechů, semínek, šípků, nebo plodů rakytníku. Z těchto obyčejných a v našich zeměpisných šířkách běžně dostupných surovin si nejen vařily, ale také podomácku vyráběly nejrůznější šťávy, likéry, tinktury  i  mazání a díky nim pak zůstávaly zdravé a krásné navzdory málo rozšířené lékařské péči, o síti lékáren, nebo kosmetických salonů nemluvě. Zkrátka, o své zdraví a krásu pečovaly většinou úspěšně i bez cizí pomoci.

Koupím sklep, zn. velký


Ne, není to tak náročné. Obchody jsou přece plné domácí zeleniny a ovoce, lékárny vás zásobí bylinkovými čaji, v prodejnách se zdravou výživou nakoupíte sušené plody a někde je dnes už možné sehnat tohle všechno i v BIO kvalitě. Potom stačí už opravdu jen málo – chroupat to syrové, uvařit si dobrou domácí baštu, anebo voňavý čaj s medem. A rozdíl ?

Přírodní versus umělé


Na rozdíl od multivitaminových tablet, přirozeně rozmanitá strava z domácí produkce nabídne vašemu tělu všechny nezbytné látky, které potřebuje, ale jejich dávkování ponechá na inteligenci vašeho těla. A to si vybere přesně to, co v dané chvíli potřebuje a v množství, jaké je zapotřebí. A navíc si tyto důležité prvky a vitamíny musí v játrech samo složitě „vyzískat“, což je sám o sobě důležitý a náročný proces, který udržuje imunitní systém v pohotovosti.

Tak co říkáte, nestojí  to alespoň za úvahu v době neustálého zvyšování cen léčiv i lékařské péče?

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
27. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 06. 2011 sotek vitamíny domácí (reakcí: 1)
17. 04. 2011 stepanecka Fuj! Zelí. (reakcí: 0)
11. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

30. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Dnes budeš jako tryskomyš. Práce ti půjde snadno od ruky a všechno, na co se vrhneš, budeš mít hned hotové. Můžeš ukl... Celý horoskop

Karta dne

Císařovna
Jsi připravená na to, abys mohla výrazně zlepšit svůj dosavadní život, může se stát mnohem lepším a veselejším. Neboj se přijmout nabídku od své kamarádky či nadřízené...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist