Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Do Vánoc o pár kilo lehčí? Vsaď na urychlovače hubnutí

Do Vánoc o pár kilo lehčí? Vsaď na urychlovače hubnutí

Do Vánoc o pár kilo lehčí? Vsaď na urychlovače hubnutí

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 06. 12. 2016

Svátky na krku, vánoční večírky se blíží a ty se chceš předvést v tom nejhezčím světle. Jenže se ti pořád nedaří zvítězit nad kily navíc! Neházej flintu do žita. Stačí pár malých změn!

Kolikrát už jsi zkoušela nějakou „osvědčenou“ dietu, která i přes veškeré úsilí skončila bez valného výsledku? Víš co, raději to ani nepočítej…

Místo dalších marných pokusů se nabízí docela jiné řešení – vědecky potvrzený manuál hubnutí, který nikdy nezklame. Tyto jednoduché návyky zatočí s nadváhou jako nic!

1. Pravidlo třicetiminutovky

Dobrá zpráva! Už se nemusíš hodiny huntovat ve fitku. Vážně to není potřeba! Výzkumy dánských vědců totiž prokázaly, že krátké a efektivní cvičení přináší fantastické výsledky. I ti největší odpůrci pohybu si jistě najdou denně půl hodinky na procvičení celého těla.

Inspiraci a správnou „makačku“ najdeš na internetu, tam je ukázkových videí požehnaně. Jako třeba tohle! 

2. Pospíchej pomalu

Jíst pomalu a každé sousto alespoň desetkrát rozžvýkat. Zní možná jako klišé, ale je to strašák nadbytečných kil. Potvrzují to výsledky studie, kterou provedla Národní knihovna medicíny Spojených států (United States National Library of Medicine). Lékaři na základě průzkumu tvrdí, že jedinci, kteří hltají, mají více tělesného tuku a jedí daleko větší porce – na rozdíl od loudalů. Dej si tedy s večeří dlouhé rande a udělej z každého stolování slavnostní událost. Ocení to i tvé zažívání, kterému „vražedné tempo“ stravování nedělá vůbec dobře.

3. Nepřeháněj to s topením

Věř, že i teplota v bytě a hubnutí spolu úzce souvisí. Kdo by to byl řekl! Odhalily to závěry studie publikované v odborném časopise Obesity Reviews. Vědci jsou toho názoru, že když máš v obýváku malé tropy a termostat jede na plné obrátky, tvůj organismus zleniví a pálí tak málo kalorií. Naopak chladnější prostředí donutí tělo, aby si teplo produkovalo samo, k čemuž samozřejmě potřebuje nějaký pohon – nadbytečné tuky!

4. Nezapomínej na vodu

Všichni víme, že pitný režim je nepostradatelný. Dostatečný příjem tekutin je cesta k vysněným křivkám! Zvlášť v případě, že budeš ráno i během dne popíjet vlažnou vodu. To podpoří metabolismus a odplaví z organismu nežádoucí škodliviny. Když sklenku občas „vytuníš“ několika kapkami citrónové šťávy, uděláš o to líp.

5. Dopřej si chilli papričky

Jestli se o nějaké potravině dá říct, že spaluje tuky, je to určitě pálivá paprička. Bez debat! Co je na ní tak zvláštního? Obsahuje rostlinný alkaloid kapsaicin, který uvolňuje endorfiny. Ty mají v popisu práce podporu krevního oběhu a fungují jako přísný nakopávač metabolismu. To se při redukci váhy zatraceně hodí! Zahrň do jídelníčku chilli přátele, a to co hrdlo ráčí, s nimi totiž nemůžeš šlápnout vedle.

A co ty? Jsi teď spokojená se svou postavou, nebo na poslední chvíli zlepšuješ, co se dá? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem! A jestli znáš nějaké hubnoucí triky, poděl se o ně s námi, musíme si přeci pomáhat!

Foto: shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (2)

Datum Autor Nadpis
01. 03. 2017 Stázka slimax (reakcí: 0)
09. 12. 2016 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

29. 03. 2017 Horoskop Váhy

Budeš se cítit naprosto báječně. A stejně tak budeš působit i na své okolí. Muži na tobě budou moci oči nechat a ženy... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist