Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Diety podle slavných

Diety podle slavných

Diety podle slavných

Magazín: Hubnutí | autor: Petra M. | vydáno 06. 11. 2012

Pokud se každodenně trápíte při pohledu na svou osobní váhu a s odporem sama k sobě z ní slézáte s přesvědčením, že tentokrát už najdete nějaký zaručený způsob jak zhubnout, pak vězte, že v tom docela určitě nejste sama. Skoro každá druhá žena někdy řešila problém s váhou a výjimkou nejsou ani celebrity.

A tak naše i světové hvězdy sahají po „zaručených“ radách a tipech, dodržují přísné diety a snaží se shazovat každičký kilogram navíc. A jaké že jsou ty nejuznávanější diety?

Diskutovaný Atkinson
Asi nejznámější, ale také nejdiskutovanější je takzvaná dieta Dr. Atkinsona, která povoluje jíst maso a tuky a razantně omezuje příjem sacharidů. Dále vám povoluje jíst ovoce a zeleninu, vyjma banánů, melounů nebo sladké zeleniny, smíte ryby, sýry i vejce. Výživoví poradci nesouhlasí s konzumováním poměrně malého množství zeleniny a velkého množství masa a tuku, které může vést k problémům s játry a zažíváním. Nepříjemným vedlejším účinkem v počátcích této diety je dozajista zácpa a také následný jojo efekt po vysazení diety. Vyznavačkou této diety mezi slavnými je především Jennifer Aniston, představitelka Rachel v dnes již kultovním seriálu Přátelé.

Plážová dieta
Další oblíbenou dietou je Dieta ze South Beach neboli plážová dieta. Původně byla určena kardiakům, kteří museli zhubnout kvůli svému nemocnému srdci, ovšem během chvíle si získala náklonnost i ostatních a to především proto, že je poměrně benevolentní k malým prohřeškům. Zakládá se na tom, že jsou ze stravy vyloučeny sacharidy. Ale pozor! Pouze ty špatné. Dieta probíhá ve třech fázích, v té první vyloučíte úplně všechny sacharidy, kromě těch, jež jsou obsaženy v ovoci a zelenině. Ve druhé fázi nahrazujete bílou mouku celozrnnou a dopřejete tělu dostatek vlákniny. Ve třetí fázi vynecháte všechno tučné. Předpokladem úspěchu diety jsou tři velká jídla denně a k tomu dvě malé svačiny. Tedy celkem pět jídel doplněných o bohatou porci ovoce a zeleniny. Proti této dietě nemají nic ani odborníci a dodržuje jí třeba Kim Cattrall známá ze seriálu Sex ve městě nebo topmodelka Cindy Crawford.

Jedno druhová dieta
Mezi celebritami je oblíbená také jedno druhová dieta. Drží ji třeba dáma s nejkrásnějším zadkem na světě - Jennifer Lopez. Dieta je založena na konzumaci pouze jedné potraviny po celý den. Spoléhá na to, že po nějaké době se vám vybraná potravina tak zprotiví, že raději nebudete jíst nic, než ji. Touto dietou sice nějaké to kilo můžete shodit, ovšem dvojnásobně se vám vrátí zpět při starém dobrém jojo efektu. Navíc by vám po čase mohly chybět důležité živiny. Takže raději zkuste nějakou jinou.

Tukožroutská
Tukožroutská polévka je pojem nejen mezi zarytými dietářkami, ale také mezi slavnými. Takzvanou tukožroutskou dietu dodržuje čas od času třeba charismatický Sean Connery. Proti této dietě by zřejmě neměl nikdo co namítat, řeknete si. Vždyť je to jen polévka plná zeleniny. Ovšem ne nadarmo se říká, že všeho s mírou a to platí i o tukožroutské polévce. Je výborná na krátkodobou detoxikaci organismu, kdy její konzumací vyplavíte z těla škodliviny, doplníte pitný režim i vitamín C, ovšem držet jí dlouhodobě rozhodně nedoporučujeme. Při dlouhodobějším užívání by vašemu tělu hrozil vážný nedostatek minerálů a bílkovin. A to nemluvíme o tom, jakou paseku může nadýmavá zelenina provést s vaším zažíváním.

Hvězdy se snaží hubnout, jak se dá. Dodržují nesmyslné diety, při kterých jí třeba jen sušenky, nebo grepy, některé jí vše, ale pouze v malých dětských porcích, počítají kalorie, nebo jí dělenou stravu. Prostě bojují s váhou, jako každá druhá žena.

Některé poměrně šíleně, podívejte se na Nejšílenější diety Victorie Beckham.

Možná právě stejně jako vy. Podělte se s námi i s ostatními čtenářkami, jaké zaručené diety jste již vyzkoušela a s jakým efektem? Máte nějakou oblíbenou, ke které se ráda vracíte, potřebujete-li rychle zhubnout?

Foto: architecturaldigest.com

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
10. 06. 2013 soffka Dieta (reakcí: 0)
03. 06. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
14. 11. 2012 manislava nejlepší (reakcí: 0)
08. 11. 2012 MarketDr gigi (reakcí: 0)
07. 11. 2012 lucik21 ... (reakcí: 0)
06. 11. 2012 krockovapavla .) (reakcí: 0)
06. 11. 2012 lidka2 každou chvíli (reakcí: 1)
06. 11. 2012 gambis ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Kenzo Flower By Kenzo L´Elixir - EDP

Luxusní vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 18. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

18. 01. 2017 Horoskop Beran

Nalaď se hned od rána na pozitivní vlnu, nasaď úsměv a vyraž vstříc všem nástrahám a průšvihům. Nebude jich zrovna má... Celý horoskop

Karta dne

Velekněz
Obohatí tě práce ve skupinách, ať již různé ezoterické nauky, semináře nebo vše, co se týká tvého duchovního života. Pokud si nejsi jistá, jaký zájem přesně máš, zkus ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist