Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Dietní seriál: Modelkovská dieta

Dietní seriál: Modelkovská dieta

Dietní seriál: Modelkovská dieta

Magazín: Hubnutí | autor: Mgr. Lenka Míčová | vydáno 29. 08. 2010

Snad každá z nás by chtěl mít tělo jako modelka, ale stojí to odpírání lahodných dezertů a grilovaných steaků opravdu za to?

Dieta modelek pochází z Hollywoodu a je velmi populární snad mezi všemi známými osobnostmi. Dieta funguje na principu konzumace určitého druhu a množství ovoce a to ještě v přesně stanoveném pořadí. Během prvního dne se konzumuje především čerstvý ananas doplněný banánem. Během druhého dne je do jídelníčku zařazeno hroznové víno a kiwi. Třetí den se v rozpisu stravy objevuje hroznové víno, kiwi i ananas. Denně je potřeba vypít alespoň 2–3 litry tekutin, čili pouze vodu nebo neslazený zelený čaj.

Dieta se drží tři dny a slibuje za tuto dobu zhubnout 3 kila. To zní lákavě, no ne? Při představě 7 kg zredukovaných za týden vypadá tato dieta ještě lákavěji. Pojďme ale k jádru věci. Na jakém principu tato dieta stojí? Dovoleno je jíst pouze ovoce, a to ještě v přísně stanoveném pořadí. Již tento samotný fakt by nás měl od této diety odradit. Přesto se ale mezi námi najdou tací, kteří ji chtějí zkusit.

Módní doplňky - inspirativní fotogalerie

módní doplňky inspirace fotogalerie

V této dietě dále nenalezneme tuky ani bílkoviny, jež jsou pro náš organismus zcela nezbytné. Tento nedostatek si tělo začne doplňovat z našich „zásobních“ bílkovin, tedy ze svalů, které jsou největším zdrojem bílkovin vůbec. Držením této diety tedy namísto odbourávání tuku odbouráváme svaly. Navíc v důsledku minimálního příjmu tuků, a tedy i esenciálních (pro život nezbytných) mastných kyselin, se mohou u vás objevit různé ekzémy, vypadávání vlasů a v některých případech může docházet i k psychickým potížím. A konečně, jelikož v této dietě nejsou doporučeny mléčné výrobky, při jejím opakovaném či dlouhodobém držení dochází k nedostatku vápníku a následně ke vzniku osteoporózy.

NEVÝHODY
Dieta je nevhodná zejména proto, že je složena převážně ze sacharidů (nenechte se mýlit, ovoce obsahuje relativně vysoký podíl sacharidů − proto je sladké), což povede k tomu, že budete trpět docela intenzivním pocitem hladu – denní energetický příjem se pohybuje hluboko pod 4000 kJ. To bude mít velmi pravděpodobně za následek to, že po jejím ukončení se budete přejídat všemi potravinami, které byly zakázané. Vaše hmotnost jednak opětovně poroste, ale navíc budete sužováni zažívacími obtížemi, jako např. kolikovými bolestmi břicha nebo i zánětem slinivky břišní. To platí vždycky, když se nárazově přejíte po několikadenním půstu!

VÝHODY
Pokud ji chápeme a aplikujeme jako očistnou kúru – je možné mluvit o výhodách. Na jedné straně zajistíte sice organismu velký přísun vitamínů a minerálů, ale ochudíte ho o důležité živiny, jako jsou bílkoviny a nenasycené mastné kyseliny.

Vytvořeno ve spolupráci s zijzdrave.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
09. 08. 2014 martinnatr dobrý (reakcí: 0)
01. 03. 2012 lecina Nice (reakcí: 0)
05. 07. 2011 ppk1 ... (reakcí: 0)
03. 07. 2011 Zuzana2403 Modelkovská dieta (reakcí: 0)
22. 06. 2011 Maminka11 Dieta (reakcí: 0)
22. 06. 2011 Maminka11 Dieta (reakcí: 0)
07. 03. 2011 Karunka - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Vodnář

27. 03. 2017 Horoskop Vodnář

Změny týkající se tvé kariéry jsou na spadnutí. Práce, která tě již nikam neposouvá, skončí, nejen, že dostaneš odstu... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist