Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Dieta podle horoskopu

Dieta podle horoskopu

Dieta podle horoskopu

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Elen | vydáno 02. 03. 2011

Stravování podle hvězdného znamení je v podstatě jednou z nejstarších diet na světě. Spolehlivě funguje a i vám může pomoci normalizovat hmotnost a látkovou výměnu. Jistě se vám občas stává, že v některé dny máte hlad jako vlk nebo se vám stejný druh potraviny zdál v některých dnech třeba slanější? Všímáte si, že totéž jídlo snášíte v některý den dobře a v jiný špatně?

Určitě ano, jen jste možná nevěděli, že  za to může být odpovědné konkrétní znamení zvěrokruhu. Věděli jste například, že ve dnech, kdy Měsíc dorůstá, nabírá lidské tělo tuky čímž  rychleji přiberete? Ve dnech, kdy Měsíc takzvaně couvá, je efekt opačný - můžete bez obav jíst, aniž byste přibrali. Pohyb Měsíce ve zvěrokruhu postupuje v dvoudenních nebo třídenních intervalech. Mění se tím impulsy aktivující schopnost organismu zužitkovat snědenou potravu.

Býk, Panna, Kozoroh - Solné dny
Během těchto dnů by ve vaší stravě neměla chybět červená barva, neboť příznivě působí na tvorbu krve. Může to být ovoce červené barvy nebo červené šťávy. Ve dnech soli se doporučuje solit méně, protože v tomto solném období má každé zrnko soli ve vašem těle stejnou "váhu" jako byste pozřeli celou hrst . Pokud máte od lékaře předepsanou neslanou dietu, dejte si zejména v tyto dny pozor. V dalších dnech vám již sůl nebude natolik škodit. Udělejte si vlastní úsudek, jak na vás sůl v těchto dnech působí a podle toho se zařiďte.

Beran, Lev, Střelec - Dny bílkovin a ovoce
Během bílkovinných a ovocných dnů, můžete jádrové nebo peckové ovoce a živočišné či rostlinné bílkoviny snášet velmi dobře, nebo naopak špatně. Pokud to chcete zjistit, nezbývá vám nic jiného než pozorovat. Když zjistíte, že vám tyto potraviny v těchto dvou až třech dnech vyhovují, je to dobré znamení. Zařaďte si ovoce dle vašeho typu do svého jídelníčku právě ve dnech Berana, Lva a Střelce a popíjejte ovocné šťávy. Tyto individuální zkušenosti mohou být velmi užitečné nejen pro udržení ideální hmotnosti, ale i pro alergiky. Potravina, na kterou jste alergičtí, nepůsobí totiž každý den v měsíci stejnou silou. V každém případě by bylo jednodušší odepřít si určitý pokrm pár dní v měsíci, než dodržovat celý život dietní režim.

Blíženci, váhy, Vodnář - Dny oleje
Důsledně si odsledujte, co vám v těchto dnech více chutná a jak to na vás působí. Neodmítej pozvání na příjemnou večeři do pěkné restaurace s přáteli jen proto, že jídlo je připravené na tuku, který vám nevyhovuje. Občasná výjimka neuškodí, protože organismus otužuje a učí ho přizpůsobovat se potravinám, které jsou pro určitý typ nevhodné. Sebepozorováním získáte neomylný instinkt pro to, co konkrétně vám škodí nebo vyhovuje. Udělejte si vlastní závěr. Buď se budete v těchto dnech tukům zcela vyhýbat, nebo si vychutnáte pouze ten "váš druh" tuku. Nekonzumujte ale příliš dlouho oba tuky společně.

Rak, Štír, Ryby - Sacharidové dny
Ve sacharidových dnech váš organismus potřebuje nebo snese více sacharidů než jindy, nebo je právě naopak snese daleko méně. Pokud máte pár kilo navíc a právě v těchto dnech vám výjimečně chutnají právě moučné pokrmy, pak máte nesprávnou chuť. Když se chcete těch otravných kil zbavit, možná postačí vyhýbat se ve dnech sacharidů konzumaci obilných jídel. Stejně jako v jiných dnech, odpozorujte jak na vaše tělo právě ve dnech sacharidů působí těstoviny, zákusky, chléb nebo pečivo. Nespoléhejte se na kdejaké tabulky ani grafy, ale pouze na své individuální a důkladné pozorování. Pokud budete důslední, zjistíte, zda se máte zrovna ve dnech sacharidů vyhýbat výrobkům z mouky, si právě třeba na dortících a moučnících,které vyhovují vašemu typu, královsky pochutnáte.

 

Připraveno ve spolupráci s diva.sk

Další články z rubriky

Komentáře (38)

Datum Autor Nadpis
26. 07. 2014 xxkouckaxx x (reakcí: 0)
19. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
28. 04. 2013 lidka2 * (reakcí: 0)
21. 06. 2012 avalsora Nesmysl (reakcí: 0)
12. 03. 2012 Alma .... (reakcí: 0)
08. 07. 2011 fericire Dieta podle horoskopu (reakcí: 0)
03. 07. 2011 andrejkac zajímavé (reakcí: 0)
28. 06. 2011 stepulllinka * (reakcí: 0)
26. 06. 2011 nenulda ... (reakcí: 1)
23. 06. 2011 jitkaji Dieta podle horoskopu (reakcí: 0)
21. 06. 2011 vivi100 nie (reakcí: 0)
20. 06. 2011 Mokko hubnuti (reakcí: 0)
18. 06. 2011 izma :) (reakcí: 0)
11. 05. 2011 janulina Hubnutí (reakcí: 0)
11. 05. 2011 janulina Hubnutí (reakcí: 0)
09. 04. 2011 Viky17 Hubnutí podle horoskopu (reakcí: 0)
03. 04. 2011 aknela11 dieta (reakcí: 0)
26. 03. 2011 inakub hubnutí (reakcí: 0)
22. 03. 2011 Darah Promiňte (reakcí: 0)
19. 03. 2011 Lciky (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Avon Vyživující tělový krém s mateří kašičkou Care

Intenzivně hydratuje pokožku...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 29. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

29. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Až příliš dlouho se zaobíráš tím, co potřebují druzí a na sebe tak trochu zapomínáš. Dopřej si dnešní den jen pro seb... Celý horoskop

Karta dne

Blázen
Možná se ocitáš v těžké životní situaci, kdy je změna jediným řešením, proto vše, co se ti děje, přijímáš jako výzvu a nepřízni čelíš se vztyčenou hlavou. Můžeš si být...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist