Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Dieta podle horoskopu: Zhubněte podle znamení zvěrokruhu!

Dieta podle horoskopu: Zhubněte podle znamení zvěrokruhu!

Dieta podle horoskopu: Zhubněte podle znamení zvěrokruhu!

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 05. 03. 2015

Spousta z nás se ke hvězdám upíná v případě trablů v lásce. Ale podle jednotlivých znamení zvěrokruhu se dá určit daleko více, třeba také nejvhodnější dieta a způsob, jak ji dodržovat.

Se svými poznatky se svěřila astroložka Gillian Knowlesová serveru Healthista.com. Takže, co je pro vás to nejlepší a díky čemu se vám podaří shodit kila navíc?

Skopec (21. 3. - 20. 4.)

Berani jsou velmi impulzivní, rádi startují nové projekty a rádi si dávají velké cíle. To znamená, že jste schopná změnit denní režim bez dlouhých cavyků. Očekáváte ovšem výsledek možná příliš brzy, a pokud se nedostaví, ztrácíte motivaci. Proto je dobré hubnout s parťačkou, vzájemně se hecovat nebo zdravě soutěžit.

Tip: Namísto na sacharidy vsaďte na bílkoviny.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Máte rádi dobré jídlo, takže hladovění by vás dovedlo na práh hluboké deprese. Jste kreativní, takže určitě dokážete servírovat spoustu zdravého jídla v pestrých pokrmech. Pokud jednou začnete, vaše vytrvalost a houževnatost vám nedovolí vzdát se.

Tip: Dejte vale cukru.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Rádi děláte několik věcí najednout, takže skloubit režim dietní a cvičební vám nebude činit potíže. Jste dost aktivní, takže kalorie spalujete celkem lehce. Pro vás je výzvou zůstat u jedné diety a také byste si měla sednout a najíst se v klidu.

Tip: Vyvarujte se fastfoodů.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Vy se jídlem často chlácholíte a přejídáte se, když je vám ouvej. Naplánujte si nový jídelní režim, který budete dodržovat, díky němu byste se měla cítit lépe, jídlem depresi nevyřešíte.

Tip: Vyhněte se nezdravým jídlům vašeho dětství.

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Pro Lvy je důležité, aby se cítili dobře a dieta jim k tomu může napomoci. Jste sebevědomá a spontánní, to vám umožňuje začít, a navíc silná osobnost, takže jste schopná vytrvat. Jen je zapotřebí ingorovat každého, kdo si z vašeho nového jídelníčku tropí žerty a kdo se vám posmívá, že nepijete alkohol.

Tip: Těžké omáčky nahraďte lehčími marinádami.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Ráda si děláte seznamy, jste v tom fakt dobrá, protože jste praktická a systematická. Pečlivě si sestavujete režim a počítáte kalorie. Takzvaná rychlovka není nic pro vás. Nechcete se spokojit s příliš jednoduchým řešením. Problémem může být váš perfekcionismus. Nebuďte k sobě tak přísná!

Tip: Vsaďte na organická jídla, abyste se vyhnula alergiím.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Je tolik diet, a tak váhavé Váhy váhají, ke které se přiklonit. Když se pro jednu rozhodnete, snadno přejdete na další a na další... Pro vás je motivační možnost vypadat díky dietě lépe. Dodržujte ji společně se svou nejlepší přítelkyní.

Tip: Vybírejte pokrmy bohaté na draslík: banány, ryby, jogurt, zelenou zeleninu.

Která ze slavných žen založila kariéru na svém pozadí? Tyhle 4 zadnice znáte!

Která ze slavných žen založila kariéru na svém pozadí? Tyhle 4 zadnice znáte!

Nemají míry 90-60-90, ani velikost oblečení XS. Jim to ale vůbec nevadí, naopak! Své přednosti, r...

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Máte největší vůli ze všech znamení, takže když se rozhodnete pro dietu, zcela určitě ji dodržíte. Jste vytrvalá a cílevědomá, dovedete se skvěle ovládat. Proto jste schopná se vydat i těžší cestou. Ostatním o tom neřeknete, jen se budete usmívat, když budou říkat, jak skvěle vypadáte.

Tip: Nezapomínejte na vlákninu.

Střelec (23. 11. - 22. 12.)

Máte ráda výzvy a ráda si dáváte cíle, nicméně když výsledek rychle nepřichází, ochabujete. Nic neděláte napůl, takže i dietu budete dodržovat. Problém můžete mít s abstinencí. Dávejte si realistické cíle.

Tip: Smetana, cukr a sůl se dají nahradit.

Kozoroh (23. 12. - 20. 1.)

Zarputile postupovat do cíle, jak typické pro Kozorohy. Vy nechcete žádná jednoduchá řešení, čím těžší dietní režim, tím lepší. Pokud vidíte světlo na konci tunelu, překonáte všechny nesnáze. Nebuďte k sobě tak tvrdá, stravování je radost a ne soutěž ve vytrvalosti. Zkuste aerobic či Tai Chi.

Tip: Pro vás je důležitý vápník.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Přitahují vás neobvyklá řešení, jste originální myslitelkou, inovátorkou, dělá vám zatěžko dodržovat pravidla. Pokud vás dieta omrzí, rychle ji přestanete dodržovat, a naopak pokud se stane součástí vašeho životního stylu, můžete to přehánět. Zlatá je střední cesta.

Tip: Namísto alkoholu si dejte zázvorovou limonádu.

Ryby (21. 2. - 20. 3.)

Najít vhodnou dietu pro vás není vůbec jednoduché. Stejně jako přejídání pro vás může být problémem i podvýživa. Zařaďte do svého týdenního režimu jógu, která vám pomůže odblokovat emoce.

Tip: Dodržujte pitný režim, máte tendenci jíst, když máte ve skutečnosti žízeň.

4 pravidla pro zdravý jídelníček

1. Nahraďte sacharidy

Sacharidy obsažené v bramborách, cereáliích, rýži, chlebu mají tvořit třetinu denního příjmu potravy. Dají se nahradit celozrnnými variantami. Brambory jezte neoloupané – obsahují více vlákniny a budete mít pocit nasycení.

2. Dopřejte si ovoce a zeleninu

Pět porcí ovoce a zeleniny? Jde to. Variantou může být 1,5 dcl neslazené ovocné šťávy, počítá se samozřejmě i vařené či rozmixovaná zelenina obsažená v omáčkách, polévkách atp.

3. Jezte více ryb

A spíše čerstvé než uzené či v konzervách – ty obsahují zbytečně moc soli. Snažte se druhy ryb obměňovat, tučnější kombinujte s méně tučnými.

4. Omezte cukr

Přestaňte pít sladké limonády, omezte koláče, sušenky, cereálie, alkohol. Dívejte se na etikety, cukry totiž mohou obsahovat i sýry nebo párky. Množství 22,5 g na 100 g je přespříliš, 5 g na 100 g je nízký podíl cukru. Stejné pravidlo platí i u soli. Více než 1,5 g na 100 g znamená, že je jí v pokrmu příliš. Dospělí a děti starší 11 let by měli zkonzumovat maximálně 6 g soli denně, mladší děti ještě méně!

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
05. 03. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
05. 03. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
05. 03. 2015 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Mary Kay Intenzivní hydratační krém

Pro pocit úžasné hebkosti a měkkosti...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 20. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

21. 01. 2017 Horoskop Lev

Intuice tě povede přesně tím směrem, kterým máš jít. Nenech se obalamutit radami takzvaných kamarádů, kteří si hrabou... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Do tvého života vstoupí zcela nový prožitek v podobě lásky, citů a radosti. Přináší ti ho mladší žena, dcera nebo nová kamarádka, která ti velmi příjemně obohatí tvůj ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist