Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Dieta podle horoskopu: Zhubněte podle znamení zvěrokruhu!

Dieta podle horoskopu: Zhubněte podle znamení zvěrokruhu!

Dieta podle horoskopu: Zhubněte podle znamení zvěrokruhu!

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 05. 03. 2015

Spousta z nás se ke hvězdám upíná v případě trablů v lásce. Ale podle jednotlivých znamení zvěrokruhu se dá určit daleko více, třeba také nejvhodnější dieta a způsob, jak ji dodržovat.

Se svými poznatky se svěřila astroložka Gillian Knowlesová serveru Healthista.com. Takže, co je pro vás to nejlepší a díky čemu se vám podaří shodit kila navíc?

Skopec (21. 3. - 20. 4.)

Berani jsou velmi impulzivní, rádi startují nové projekty a rádi si dávají velké cíle. To znamená, že jste schopná změnit denní režim bez dlouhých cavyků. Očekáváte ovšem výsledek možná příliš brzy, a pokud se nedostaví, ztrácíte motivaci. Proto je dobré hubnout s parťačkou, vzájemně se hecovat nebo zdravě soutěžit.

Tip: Namísto na sacharidy vsaďte na bílkoviny.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Máte rádi dobré jídlo, takže hladovění by vás dovedlo na práh hluboké deprese. Jste kreativní, takže určitě dokážete servírovat spoustu zdravého jídla v pestrých pokrmech. Pokud jednou začnete, vaše vytrvalost a houževnatost vám nedovolí vzdát se.

Tip: Dejte vale cukru.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Rádi děláte několik věcí najednout, takže skloubit režim dietní a cvičební vám nebude činit potíže. Jste dost aktivní, takže kalorie spalujete celkem lehce. Pro vás je výzvou zůstat u jedné diety a také byste si měla sednout a najíst se v klidu.

Tip: Vyvarujte se fastfoodů.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Vy se jídlem často chlácholíte a přejídáte se, když je vám ouvej. Naplánujte si nový jídelní režim, který budete dodržovat, díky němu byste se měla cítit lépe, jídlem depresi nevyřešíte.

Tip: Vyhněte se nezdravým jídlům vašeho dětství.

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Pro Lvy je důležité, aby se cítili dobře a dieta jim k tomu může napomoci. Jste sebevědomá a spontánní, to vám umožňuje začít, a navíc silná osobnost, takže jste schopná vytrvat. Jen je zapotřebí ingorovat každého, kdo si z vašeho nového jídelníčku tropí žerty a kdo se vám posmívá, že nepijete alkohol.

Tip: Těžké omáčky nahraďte lehčími marinádami.

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Ráda si děláte seznamy, jste v tom fakt dobrá, protože jste praktická a systematická. Pečlivě si sestavujete režim a počítáte kalorie. Takzvaná rychlovka není nic pro vás. Nechcete se spokojit s příliš jednoduchým řešením. Problémem může být váš perfekcionismus. Nebuďte k sobě tak přísná!

Tip: Vsaďte na organická jídla, abyste se vyhnula alergiím.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Je tolik diet, a tak váhavé Váhy váhají, ke které se přiklonit. Když se pro jednu rozhodnete, snadno přejdete na další a na další... Pro vás je motivační možnost vypadat díky dietě lépe. Dodržujte ji společně se svou nejlepší přítelkyní.

Tip: Vybírejte pokrmy bohaté na draslík: banány, ryby, jogurt, zelenou zeleninu.

Která ze slavných žen založila kariéru na svém pozadí? Tyhle 4 zadnice znáte!

Která ze slavných žen založila kariéru na svém pozadí? Tyhle 4 zadnice znáte!

Nemají míry 90-60-90, ani velikost oblečení XS. Jim to ale vůbec nevadí, naopak! Své přednosti, r...

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Máte největší vůli ze všech znamení, takže když se rozhodnete pro dietu, zcela určitě ji dodržíte. Jste vytrvalá a cílevědomá, dovedete se skvěle ovládat. Proto jste schopná se vydat i těžší cestou. Ostatním o tom neřeknete, jen se budete usmívat, když budou říkat, jak skvěle vypadáte.

Tip: Nezapomínejte na vlákninu.

Střelec (23. 11. - 22. 12.)

Máte ráda výzvy a ráda si dáváte cíle, nicméně když výsledek rychle nepřichází, ochabujete. Nic neděláte napůl, takže i dietu budete dodržovat. Problém můžete mít s abstinencí. Dávejte si realistické cíle.

Tip: Smetana, cukr a sůl se dají nahradit.

Kozoroh (23. 12. - 20. 1.)

Zarputile postupovat do cíle, jak typické pro Kozorohy. Vy nechcete žádná jednoduchá řešení, čím těžší dietní režim, tím lepší. Pokud vidíte světlo na konci tunelu, překonáte všechny nesnáze. Nebuďte k sobě tak tvrdá, stravování je radost a ne soutěž ve vytrvalosti. Zkuste aerobic či Tai Chi.

Tip: Pro vás je důležitý vápník.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Přitahují vás neobvyklá řešení, jste originální myslitelkou, inovátorkou, dělá vám zatěžko dodržovat pravidla. Pokud vás dieta omrzí, rychle ji přestanete dodržovat, a naopak pokud se stane součástí vašeho životního stylu, můžete to přehánět. Zlatá je střední cesta.

Tip: Namísto alkoholu si dejte zázvorovou limonádu.

Ryby (21. 2. - 20. 3.)

Najít vhodnou dietu pro vás není vůbec jednoduché. Stejně jako přejídání pro vás může být problémem i podvýživa. Zařaďte do svého týdenního režimu jógu, která vám pomůže odblokovat emoce.

Tip: Dodržujte pitný režim, máte tendenci jíst, když máte ve skutečnosti žízeň.

4 pravidla pro zdravý jídelníček

1. Nahraďte sacharidy

Sacharidy obsažené v bramborách, cereáliích, rýži, chlebu mají tvořit třetinu denního příjmu potravy. Dají se nahradit celozrnnými variantami. Brambory jezte neoloupané – obsahují více vlákniny a budete mít pocit nasycení.

2. Dopřejte si ovoce a zeleninu

Pět porcí ovoce a zeleniny? Jde to. Variantou může být 1,5 dcl neslazené ovocné šťávy, počítá se samozřejmě i vařené či rozmixovaná zelenina obsažená v omáčkách, polévkách atp.

3. Jezte více ryb

A spíše čerstvé než uzené či v konzervách – ty obsahují zbytečně moc soli. Snažte se druhy ryb obměňovat, tučnější kombinujte s méně tučnými.

4. Omezte cukr

Přestaňte pít sladké limonády, omezte koláče, sušenky, cereálie, alkohol. Dívejte se na etikety, cukry totiž mohou obsahovat i sýry nebo párky. Množství 22,5 g na 100 g je přespříliš, 5 g na 100 g je nízký podíl cukru. Stejné pravidlo platí i u soli. Více než 1,5 g na 100 g znamená, že je jí v pokrmu příliš. Dospělí a děti starší 11 let by měli zkonzumovat maximálně 6 g soli denně, mladší děti ještě méně!

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com

Další články z rubriky

Komentáře (3)

Datum Autor Nadpis
05. 03. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
05. 03. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
05. 03. 2015 glady ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Lev

27. 03. 2017 Horoskop Lev

Dnes budeš mít neustále touhu pomáhat ostatním. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby ostatní o tvou pomoc stáli. Radě... Celý horoskop

Karta dne

Vůz
Je zapotřebí, abys zachovala chladnou hlavu a použila svoji vnitřní sílu k uskutečnění svých cílů a tužeb. Blíží se k tobě rychlá změna, která ti rozhodnutí do jisté m...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist