Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Cool! Pětiminutovka, která ti odstraní špíčky na břiše

Cool! Pětiminutovka, která ti odstraní špíčky na břiše

Cool! Pětiminutovka, která ti odstraní špíčky na břiše

Magazín: Hubnutí | autor: Jana Truksová | vydáno 26. 05. 2015

Rychlý a efektivní úbytek váhy bez diet, náročného cvičení a drahých kosmetických zákroků? Sen každé z nás, který ale spíš patří do světa pohádek. Štíhlou postavu musíme vykoupit krví a potem. Nebo ne? Japonský lékař pomáhá ženám takřka bez námahy rychle a účinně zhubnout. Že to není možné? Zkus to, nebude tě to stát víc než pět minut denně!

V Asii se prodalo na šest milionů kopií knihy napsané japonským lékařem Fukutsudzim. Podle něj ke zhubnutí nepotřebuješ žádné speciální přístroje ani diety, ale pouze velký ručník, vodorovnou plochu a pět minut denně. Jako bonus si díky jeho metodě zlepšíš držení těla.

Na rozdíl od klasických diet, které jsou založené na omezení kalorií, ztrátě tekutin nebo enormní fyzické zátěži, se Dr. Fukutsudzi zaměřil na kostru člověka. Při svých výzkumech zjistil, že hlavní příčinou objemného pasu a hromadění tuku kolem něho je špatné držení těla. Po sérii experimentů, které měly za úkol potvrdit empiricky tuto teorii, vyvinul cvičení, díky kterému by měla pneumatika rychle zmizet. I když cvičení? Na jeho metodu přísně vzato žádný vhodný termín neexistuje. Za to je to ale velmi jednoduché.

Jak na to?

1. Ručník pevně smotej do válečku 40 cm dlouhého a 7-10 cm silného. Váleček omotej slabým provázkem, aby držel tvar.

2. Posaď se na pevnou podložku, ideálně na zem či masážní stůl. (Pod sebe můžeš dát karimatku nebo podložku na jógu.)  Svinutý váleček polož za sebe.

3. Pomalu se pokládej na záda, váleček přitom přidržuj rukama v oblasti bederní páteře, střed válečku by se měl nacházet v jedné ose s pupkem – to je velmi důležité!

4. Nohy nech mírně od sebe (zhruba na šířku ramen). Chodidla  srovnej  tak, aby se palce dotýkaly a mezi patami bylo 20-25 cm.

5. Natažené paže polož za hlavu. Obrať je dlaněmi k podložce, aby se malíčky dotýkaly. Nepodaří-li se ti ruce napřímit úplně, nevadí. Hlavní je, aby se dotýkaly malíčky na rukách a palce nohou.

6. Je to poloha značně nepohodlná a ty bys v ní měla vydržet 5 minut.

7. Po uplynutí 5 minut vstávej velmi pomalu a opatrně, protože během správně provedeného cviku dochází k nepatrnému pohybu kloubů a svalů. Prudkým pohybem by sis mohla ublížit.

Správné provedení cviku zkoukni tady:

 

A to je vše? Ano. Ale má to háček. Až se během cvičení začne kostra a orgány vracet do původního, přirozeného stavu, může to být velmi bolestivé. Je pravděpodobné, že za začátku celých pět minut ani nevydržíš. Ale to nevadí, začni postupně  -  2 minuty, pak 3 a pomalu si přidávej, až budeš schopna zvládnout celých pět. Důležité je také dodržovat pravidelnost, nevynechej ani jediný den!

Přijde ti to příliš fantastické? Mně teda jo. Ae co když to fakt funguje? Už si balím ručník, abych to vyzkoušela, není totiž nic jednoduššího: podlahu doma mám a pět minut denně najdu, jako každý.

A co ty? Budeme rádi, když nám dáš vědět, jak jsi uspěla.

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, Pinterest.com

Další články z rubriky

Komentáře (10)

Datum Autor Nadpis
21. 04. 2016 Marcela skolióza (reakcí: 0)
17. 01. 2016 Bonaha Funguje to (reakcí: 0)
05. 01. 2016 Lucka62 . (reakcí: 0)
09. 08. 2015 stanleyman85 Cviceni (reakcí: 0)
28. 05. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 0)
26. 05. 2015 Viky17 - (reakcí: 0)
26. 05. 2015 nerien ... (reakcí: 0)
26. 05. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)
26. 05. 2015 libelula Můžu jen doporučit. (reakcí: 1)
26. 05. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Váhy

25. 03. 2017 Horoskop Váhy

Pokud jsi měla spory se sousedy, dnes se jako mávnutím kouzelného proutku vyřeší vše k oboustranné spokojenosti. Na z... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist