Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Chystáte se na dovolenou? Země, kde nejvíc přiberete

Chystáte se na dovolenou? Země, kde nejvíc přiberete

Chystáte se na dovolenou? Země, kde nejvíc přiberete

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 13. 08. 2013

Je to paradox. Většina žen se urputně snaží shodit přebytečná kila, aby byly krásné do plavek. Jenže na dovolené pouští svá předsevzetí k vodě. Dopřejí si tu bavorskou klobásku, tu milánské špagety a kila jdou zase nahoru. Které země jsou pro dietářky nejnebezpečnější?

Podle jednoho britského průzkumu 80 % lidí na dovolené váhu neřeší a vrací se tak s bagáží těžší klidně o 3,4 kg. Ne, nejsou to zavazadla, nýbrž nadbytečné tuky, které s sebou vlečeme z prázdninovénho pobytu.

Destinací, kde se nejvíce přibírá, jsou Spojené státy americké. Ne nadarmo patří Američané k nejobéznějším lidem planety. Nejen fast foody, ale i tolik populární bufety typu sněz, co můžeš, se na štíhlé linii nutně musí podepsat. Možná by mohlo být jistým varováním, že kila nabraná dvoutýdenním přejídáním, shazujeme zpravidla měsíc i dva. Pokud nejste zrovna hubeňour, který si může dovolit sníst na co přijde, měla byste se i velmi hlídat v sousedním Karibiku – ten zaujal na prázdninové mapě tloušťky hned druhé místo. Nic naplat – karibské rumy jsou doslova kalorickou bombou.

Celebrity pod lupou aneb Co všechno schová photoshop?

Celebrity pod lupou aneb Co všechno schová photoshop?

Také si občas nad nějakým bulvárním nebo módním plátkem povzdychnete, jak se ty celebrity mají, ž...

A co Evropa? Vybavují se vám štíhlí Francouzi a naivně se domníváte, že návštěva Země galského kohouta s vaší linií nezamává? Ale kdeže! Francie společně s Itálií obsadily dělené třetí a čtvrté místo. Kdo by si také odepřel tučné sýry, křupavé bagetky a výborné víno? Anebo je snad libo pravá italská pizza, cappucino, panna cotta? Vězte, že v průměru se po dovolené v těchto zemích plné gurmánských zážitků přibírají 3 kila!

Hlídat si kila na dovolené ale nemusí znamenat vzdát se laskomin úplně. Jsme přeci na prázdninách a tělu i mysli neuškodí, dopřejeme-li si doušek dobrého vína či sladký dezert. Jen by člověk neměl zapomínat na míru. Klidně ochutnejte všechny vyhlášené delikatesy, ale samozřejmě ne najednou a držte se významu slova ochutnat, tedy nikoliv nacpat se jimi. Úplně ale raději zapomeňte na jídla, která jsou výjimečná jen tím, že jsou hodně tučná, a proto byste si je doma nikdy nedala. Řeč je zejména o hranolkách připravovaných na obrovském množství přepáleného tuku. Ačkoliv... Kdo by je neochutnal například v Belgii – zemi, kde vznikly a kde se dají koupit téměř na každém kroku.

Dobře – dáte-li si jednou hranolky či cokoliv příšerně nezdravého jednou, nic se zpravidla nestane, zvolíte-li k večeři zdravější pokrm.

A co vy? Hlídáte si na dovolené kila, nebo si ráda dopřejete? Je pro vás dovolená noční můrou? Kolik jste nejvíce přibrala?

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
27. 08. 2013 Domca19871 dovolena (reakcí: 0)
13. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
13. 08. 2013 ladouch . (reakcí: 0)
13. 08. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)
13. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

24. 03. 2017 Horoskop Blíženec

Muž, se kterým tě pojí pracovní záležitosti, tě natolik okouzlí, že docela ztratíš rozum a úplně mu podlehneš. A to n... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist