Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Chcete zhubnout? Začněte běhat!

Chcete zhubnout? Začněte běhat!

Chcete zhubnout? Začněte běhat!

Magazín: Hubnutí | autor: Renata Jarošová | vydáno 08. 04. 2010

Nebaví vás chodit do fitness centra, hodiny cvičení nestíháte, protože jsou v čas, kdy pracujete nebo chcete být s přáteli. Jak tedy zhubnout, abyste do léta vypadaly skvěle?

 

Vyzkoušejte ranní běhání. Nastartujete tak své tělo a hlavně metabolismus k rychlejšímu spalování. Uvidíte, jak pak přebytečná kila půjdou dolu. Ze zkušenosti můžeme potvrdit tvrzení, že nejhorší je, se vůbec donutit k prvnímu vyběhnutí.


V prvních týdnech pravidelného běhaní můžete očekávat, že vás bude bolet celé tělo a budete se cítit unaveni. Ale když se vám podaří překonat několik prvních strašných běhů, budete šťastná, že jste pro sebe začala něco dělat. A hlavně budete mít vyhráno! Vaše tělo si zvykne na pravidelné běhání. Postupem času se vám bude lépe dýchat a ucítíte, jak se vám zlepšuje kondice. A jestli chcete ještě urychlit proces hubnutí, přečtěte si článek Zdravý životní styl.

Jak začít?
Ze začátku je lepší běhat na měkčím povrchu. Jestli máte možnost, vyrazte raději do přírody. Při běhu na lesních cestách budete mít mnohem lehčí pocit a hlavně měkký došlap. Ale pokud nebydlíte ve městě, vyražte rovnou na asfalt.


Připravte se, že první běh nebude nejlepší. Možná si budete připadat, že běhání je pro vás něco nepřirozeného, ale chce to jen vytrvat a udržet si pravidelnost. Nepředpokládejte, že uběhnete poprvé desítky kilometrů za světový čas. Na počet kilometrů se nedívejte, důležitá je doba, kterou běhání věnujete.


Před každý pohybem i při běhání, i přesto, že se vám zdá, že to není náročná činnost pro svaly, byste se měly rozcvičit. Nemusíte podstupovat žádný náročný strečink, ale měly byste protáhnout celé tělo. Po té se můžete pustit do samotného běhu.


Běhání byste pravidelně měli věnovat alespoň 30 minut. Prvních pět minut začněte rychlou chůzí a následně střídejte běh a chůzi s určitou časovou pravidelností. Vše ale záleží na vaší kondici. Nenechávejte si vnucovat nějaká „osvědčená“ pravidla od druhých osob. Rady typu: "Musíte běhat plnou pul hodinu!" ve vás vytvoří akorát odpor k běhání. Běhejte tak, abyste to udýchala a neměla pocit, že za dalších sto metrů zkolabujete. Je to přeci vaše tělo, a jedině vy poznáte, co je pro vás dobré. Pokud potřebujete poradit, jak co nejlépe při běhání dýchat, podívejte se na článek Trénujte správné dýchání.

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
23. 03. 2017 Miriam běh (reakcí: 0)
22. 03. 2017 Hachi plan (reakcí: 0)
20. 03. 2017 VeroniCa motivace (reakcí: 2)
20. 02. 2013 lidka2 + (reakcí: 0)
21. 02. 2012 lyricalka :-) (reakcí: 0)
21. 05. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
10. 04. 2011 stepanecka Je možnost... (reakcí: 0)
13. 03. 2011 krockovapavla :) (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Goldwell Modelovací pasta na vlasy Stylesign Texture

Ideální pro jemné vlasy...

Testy kosmetiky: Vlasová | vydáno 27. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Ryby

28. 03. 2017 Horoskop Ryby

Partner tě velmi příjemně potěší, nejen, že ti hned ráno vysekne pochvalu, jak moc ti to sluší, ale ještě zajistí rom... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist