Femina.cz » Magazín » Hubnutí » 8 tajemství hubených holek

8 tajemství hubených holek

8 tajemství hubených holek

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie | vydáno 10. 02. 2015

Máme pro vás 8 tipů, jak to dělají štíhlé holky, že zůstávají stále hubené a přesto se netrápí šílenými dietami. Chce to je trochu fištrónu a logické uvažování... Takže jak to dělají štíhlé holky?

Štíhlé holky doma vaří

Domácí strava se nemusí rovnat stravě kalorické. Přece jen, nebudeme asi vařit na sádle jako naše babičky a raději zvolíme kvalitní olej. Nejen, že to vaření doma vyjde daleko laciněji a připravíte si to, co skutečně chcete, ale dokonce je podle nejnovějších výzkumů možné při vaření spálit až 85 kalorií za hodinu, takže když si za cíl vytyčíte nějaký složitější recept, který trvá třeba 3 hodiny, máte štíhlou linii v kapse. Navíc mají štíhlé holky ještě jednu fintu, jak si při vaření udržet linii - žvýkají a melou ústy jako o závod. Úplně nejlepší vaření je to, kdy si pustíte hudbu a při přípravě jídla si trochu zavrtíte boky, ještě u toho žvýkáte žvýkačku nebo popíjíte sklenku bílého vína.

Štíhlé holky se často smějí

Smějte se po dobu 10 minut denně a budete štíhlejší - můžete spálit až 40 kalorií a ještě se zahrnete endorfiny, neboli hormony štěstí.

Štíhlé holky snídají

Snídaně je nejdůležitější jídlo dne - to nám říkaly už naše babičky a měly rozhodně pravdu. I štíhlé holky to vědí a proto si k snídani bohatě dopřávají sladké i slané pokrmy. Ráno musí tělo z něčeho čerpat. Když si koupíte nové auto, tak v něm chcete z autoservisu taky odjet a ne ho domů dotlačit. Ne nadarmo se říká "snídej jako král, obědvej jako rádce a večeř jako chuďas...".

Štíhlé holky chodí pěšky

Pohyb je důležitým faktorem, podílejícím se na krásné postavě. Nemusíte trávit hodiny v posilovně, o to méně, pokud při cestě ze cvičení zabloudíte do kavárny a nalijete do sebe obří vídeňskou kávu se šlehačkou. Raději si odpusťte cestování autem a projděte se. Nebo až budete plánovat nákupy, zkuste na ně jít a ne jet. A zkuste si vybírat místo, kde nakupujete. Nejen, že na trzích nakoupíte zaručeně čerstvější potraviny, ale krásně se při tom i projdete. Do práce nebo z práce taky můžete pěšky. No, nekoukejte tak - chcete být štíhlá, nebo ne?

Štíhlé holky dbají na držení těla

Člověk hned vypadá lépe když se narovná, nehrbí se a má pěkné držení těla. Proto radíme - propadněte Pilates. Tento druh cvičení vás krásně protáhne a naučí vás i správně dýchat a správně se "nosit". Věděli jste, že správným dýcháním taky spalujete víc kalorií?

Štíhlé holky nezapomínají na svačinu

Štíhlé holky si nikdy nezapomenou vzít s sebou nějakou tu dobrou svačinku. Ne nadarmo se říká, že jen sytý člověk je skutečně spokojený. Proto jezte během celého dne a pokud jste naučená se hlídat, tak každé tři hodiny. Dopřejte si ovoce, zeleninu, celozrnné obiloviny, libové maso a další zdravé "neřesti".

Štíhlé holky si rády hrají

Zkuste přeprogramovat váš mozek z úmorného cvičení na zábavný pohyb. Pozvěte si domů přátele a zahrajte si nějakou pohybově náročnější hru jako například Twister apod. Využijte také krásného počasí a vyrazte do přírody - lyžování, sáňkování, turistika, skateboarding, poznávání přírody - jakákoliv činnost, která vás bude bavit bude lepší než domácí lenošení u televize. 

Štíhlé holky si dopřávají

Dieta, nebo štíhlost obecně bývá často mylně spojováná s odříkáním si všeho dobrého. Jistě, vždycky je dobré vyřadit z jídelníčku tuky a zbytečné cukry - ať už v podobě čokolád, či tučných mas a jiných nepřátel štíhlé linie. Dobré však je myslet na to, že pro vaše zdraví a štíhlost je nezbytné obohatit svou stravu o vitamíny a vlákninu. Nebojte se proto zařadit do svého jídelníčku víc bobulovitého ovoce, jako například borůvky, brusinky, jahody nebo ostružiny - jejich sladká chuť uspokojí vaše chuťové pohárky a sacharidy vám zase dodají energii.

Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (4)

Datum Autor Nadpis
18. 02. 2016 TO ŠEDÉ PÍSMO JE VÁŽNĚ GENIÁLNÍ!!!!!! (reakcí: 0)
11. 04. 2015 Stepan Hmm, ale neplatí to pro každého ;-) (reakcí: 0)
10. 02. 2015 AlexandraAlexis ... (reakcí: 3)
10. 02. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

24. 03. 2017 Horoskop Střelec

Šéf ti dnes svěří úkol, který však bude vyžadovat tvé plné nasazení a dost hodin práce přesčas. Jestli se rozmýšlíš, ... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist