Femina.cz » Magazín » Hubnutí » 5 tipů, jak konečně zhubnout efektivně a trvale

5 tipů, jak konečně zhubnout efektivně a trvale

5 tipů, jak konečně zhubnout efektivně a trvale

Magazín: Hubnutí | autor: Lucie Feiková | vydáno 12. 02. 2014

Ideální postava? Relativní pojem! Ale vždy platí, že každá žena se chce cítit dobře a lákat obdivné pohledy okolí, a proto často podstupuje drastické diety. Ale co daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů? Je příliš vysoká! Co takhle začít jednou pro vždy správně a v létě na sebe být hrdá? Jak? Takhle!

Metod, jak zhubnout je celá řada. Některé trochu fungují, jiné vůbec, přitom zaručený výsledek neslibuje nic. Přesto existují obecné rady, jak si dopomoci k lepší kondici a nižší váze, aniž byste si ničily zdraví nebo se musely obávat návratu váhy na původní hodnotu. V první řadě je třeba si uvědomit, co tělo chce a co potřebuje.

1. Stanovte si reálný cíl

Než začnete s hubnutím, stanovte si opravdu reálný cíl, kterého chcete dosáhnout. Pokud to opravdu myslíte se svou postavou a zdravím dobře, pak vězte, že tohle nebude dieta, ale doživotní styl! Jen tak se vám totiž podaří dosáhnout toho, co jste si vytyčily, a váhu si udržet. 

2. Slepě se neřiďte internetovými poradnami

Ačkoli poradny slouží k lepší informovanosti o způsobu a návodu na hubnutí, mohou vám způsobit více problémů, než si myslíte. Co poradna, to jiný názor, o odbornících ani nemluvě, každý člověk je jiný. Mimochodem, aby odborník mohl fundovaně odpovědět na vaše dotazy, měl by znát vaši celkovou anamnézu, jinak může svému „svěřenci“ i ublížit. Platí, že co funguje na jednoho, druhému může uškodit. Logicky se tak nabízí jediné možné řešení. Navštivte odborníka, který vám připraví dietní jídelníček na míru a vezme v patrnost váš konkrétní zdravotní stav a váhovou situaci. 

Taková komplexní lékařská prohlídka zahrnuje klasické interní vyšetření, ale i biochemické, metabolické, případně i psychologické. Po vyhodnocení výsledků odborník stanoví vhodný redukční program, který zahrnuje i doporučené pohybové aktivity. Nepodceňujte proto osobní návštěvu nutričního poradce, dietologa nebo praktického lékaře

Šok! Sociální sítě prodlužují váš smutek po rozchodu

Šok! Sociální sítě prodlužují váš smutek po rozchodu

Máte za sebou rozchod či rozvod? Zapomeňte svoje heslo k profilu na sociální síti! Jedině tak se ...

3. Hubněte pomalu!

Výkyvy váhy a příliš rychlé tělesné změny nevěstí nic dobrého! Hubnete-li rychle, kila se vám rychle vrátí zpět. Bez trpělivosti to opravdu nepůjde! Myslete na to, že čím pomaleji budete hubnout, tím déle a jistěji si kilogramy udržíte. Obecný vzorec úbytku váhy je jasný. Ideální „rychlost“ hubnutí se pohybuje od půl až jednoho kilogramu za týden! 

4. Chraňte svaly!

Je zásadní soustředit se na hubnutí tuků, nikoli svalové hmoty. Řada žen hubne tak, že se nejprve „odvodňuje“. Mají radost, že váha jde rychle dolů, ale přitom jim poměr tuku v těle zůstává stejný. Jak vypadá správná cesta? Aby tělo ztrácelo tuky, je třeba mít sestavený vyvážený jídelníček na míru. Rozhodně nepomohou přípravky na hubnutí a jiné reklamní chytáky! Hubnout bez námahy nelze, a proto vás čeká i nějaké to odříkání a pěstování tvrdé vůle. Menší porce několikrát denně a žádný hlad, to je snad jasné! 

5. Obklopte se (vhodnými) spolubojovníky! 

Vůle hraje v hubnutí zásadní roli. Pro to, aby se vám ji podařilo zlomit, je dobré vyzbrojit se stejně odhodlanými spolubojovníky s pozitivním přístupem, kteří chtějí také zhubnout nebo ozdravit svůj životní styl. Domácí a jiní odpůrci mohou naopak vaši snahu snadno překazit. 

Proto se zdržujte ve společnosti stejně motivovaných lidí. Seznamte se s novou kamarádkou na nějaké cvičební hodině nebo v posilovně. Najděte si hubnoucí společníky na sociálních sítích, nebo do svého nového zdravého životního stylu zapojte celou svou rodinu a motivujte se navzájem. 

„Hubnoucího parťáka“ jistě najdete i na našich stránkách Feminy, protože určitě nejste jediná, která se sama sobě chce letošní léto líbit! Ve dvou, nebo i ve více, se to lépe táhne a my vás v tom nenecháme! 

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (12)

Datum Autor Nadpis
18. 07. 2016 Věra Sama bych to nedala (reakcí: 0)
12. 10. 2015 Verča Efektivní hubnutí bez jojo efektu (reakcí: 0)
25. 03. 2014 Zuzka Zdravé chudnutie (reakcí: 0)
24. 03. 2014 Kisska hubnutí (reakcí: 2)
17. 03. 2014 Irena Hubnutí (reakcí: 0)
12. 03. 2014 Božka :) (reakcí: 0)
11. 03. 2014 Zuzana110 Chudnutie zdravo a natrvalo (reakcí: 0)
19. 02. 2014 Nikitka kouč (reakcí: 0)
13. 02. 2014 Jana Jídelníček (reakcí: 0)
13. 02. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
13. 02. 2014 glady ... (reakcí: 0)
12. 02. 2014 Linda ... (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

25. 03. 2017 Horoskop Blíženec

S partnerem to nebude vůbec růžové, zvykl si na tvoji péči a tobě došlo, že tě jen využívá. S klidnou hlavou mu sděl ... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist