Femina.cz » Magazín » Hubnutí » 5 nejúčinnějších tipů, jak se zbavit tuku na břiše

5 nejúčinnějších tipů, jak se zbavit tuku na břiše

5 nejúčinnějších tipů, jak se zbavit tuku na břiše

Magazín: Hubnutí | autor: Jana Hlavatá | vydáno 09. 09. 2013

Máte tzv. tukovou pneumatiku na břiše a nevíte co s ní? Musíte si kupovat volnější kalhoty, aby vám břicho nevyselo přes okraj kalhot, nebo raději nosíte volnější halenky, aby nebylo vidět nic? Změňte stravovací návyky a začněte se hýbat. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Toužíte po plochém břiše, ale při pohledu do zrcadla vidíte jen vzedmuté tričko, pod nímž se rýsují záhyby vašich tukových polštářků? Nečekejte na zázraky, ale pusťte se s chutí do toho. Změňte své stravovací návyky, začněte se pravidelně hýbat. A hlavně – vyhýbejte se stresu.

Zařaďte do jídelníčku bílkoviny 

Hlídáte si, kolik tuků a cukrů za den sníte? Nezapomínejte ani na bílkoviny, mají totiž nejvyšší sytivost. Zařadíte-li do jídelníčku denně odpovídající množství bílkovin, nebudete mít hlad a svému tělu dopřejete důležitý zdroj energie. Bílkoviny jsou navíc nezbytným předpokladem pro tvorbu svalů. Bílkoviny jsou základním stavebním kamenem svalů.  Bohatým zdrojem na bílkoviny jsou luštěniny, libové maso a mléčné výrobky.

Proč mají muži rádi mrchy a ne hodné holky?

Proč mají muži rádi mrchy a ne hodné holky?

Také vás to zaskočilo? Ano, realita je bohužel taková. Hodné holky jsou v dnešní době skupinou oh...

Jezte pravidelně a pětkrát denně

Tělo neošálíte. Budete-li mu jídlo dopřávat nepravidelně po troškách, oplatí vám to zpomaleným metabolismem a tvorbou tukových zásob na břiše, hýždích a stehnech. Dbejte proto nato, abyste jedli pravidelně, minimálně pětkrát denně. Za ideální interval mezi jednotlivými jídly se uvádějí tři hodiny. Ke snídani, obědu a večeři tak přidejte dvě svačiny. A chodíte-li pozdě spát, můžete si dopřát i malou a zdravou druhou večeři. 

Hýbejte se alespoň 40 minut třikrát do týdne

Chcete-li se zbavit tukových polštářků na břiše, které se vás urputně drží, bez pohybu, věřte mi, to nepůjde. K plochému bříšku vám dopomůže kombinace spalování tuků a posilování břišních svalů. Abyste vaše tělo přinutili brát energii právě z tukových zásob, musíte se hýbat alespoň 40 minut v kuse v tepové frekvenci, která dosahuje 60 až 75 procent vaší maximální tepové frekvence. Výpočet je snadný: 220 – váš věk * 0,60. Je-li vám 35 let, pak by se váš tep měl pohybovat v rozmezí 111 až 138 tepů za minutu.  

Nalaďte se na podzim a ozdobte svůj domov nádhernými dekoracemi.

Nalaďte se na podzim a ozdobte svůj domov nádhernými dekoracemi.

Podzim - pro mnohé čas plískanic, krátkých dnů a delších nocí, dešťů, tmy a mlhy. Zapomeňte jedno...

Vyhněte se stresu a dostatečně odpočívejte

Vědci prokázali, že ukládání tuků v oblasti břicha u žen způsobuje stres a s tím související hormonální nerovnováha. Ve stresových situacích produkuje ženské tělo více androgenů, tedy mužských pohlavních hormonů, které usnadňují ukládání tuků právě v oblasti břicha. Ženy pak mají postavu typu jablko. Tuk však neobaluje břicho jen zvenčí, ale i uvnitř. Orgány jsou pokryté tukem, což může zapříčinit různé zdravotní komplikace. Rada proto zní, snažte se vyhýbat stresu a odpočívejte.

Nezapomínejte na vlákninu

Vláknina je pro naše tělo velmi prospěšná. Denně bychom měli sníst v průměru 30 g vlákniny, obvykle však konzumujeme sotva polovinu. Proč je vláknina důležitá? Protože nás nasytí, zpomaluje vstřebávání sacharidů do krve, tudíž nám nehrozí zrádné kolísání hladiny cukru v krvi. Zároveň zlepšuje naše trávení, zvyšuje objem stolice a je velmi účinným pomocníkem v boji proti zácpě. Zdrojem vlákniny je zelenina, ovoce, luštěniny a celozrnné pečivo.

Foto: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
22. 10. 2015 Zdeňka Já si půjčuju Lipo Laser domů, vždycky super (reakcí: 1)
12. 09. 2013 Petiiik Chyba v úvodním odstavci ;) (reakcí: 0)
10. 09. 2013 Sylfida ... (reakcí: 0)
10. 09. 2013 Zuzana Zdravé hubnutí (reakcí: 0)
10. 09. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)
10. 09. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
09. 09. 2013 soffka ... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Nivea Pečující olej do koupele Beauty Oil

Dopřejte si péči jako v lázních u vás doma!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 23. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

23. 02. 2017 Horoskop Blíženec

Dnes se raději nepouštěj do žádných sporů, raději ustup a odejdi. Malé nedorozumění se totiž může zvrtnout v pořádnou... Celý horoskop

Karta dne

Paže pentaklu
Na cestě k tobě je skvělá zpráva ohledně tvých financí! Tvé plány, které ses rozhodla uskutečnit, se pomalu ale jistě naplňují! Jen tak dál, neboj se postupovat stále ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist