Femina.cz » Magazín » Hubnutí » 3 účinné cviky pro krásně ploché bříško. Stačí vyzkoušet...

3 účinné cviky pro krásně ploché bříško. Stačí vyzkoušet...

3 účinné cviky pro krásně ploché bříško. Stačí vyzkoušet...

Magazín: Hubnutí | autor: Jana Hlavatá | vydáno 11. 10. 2013

Povislé bříško přelévající se přes kalhoty žádné z nás na sebevědomí rozhodně nepřidá. Máte-li podobný problém, vyhlaste své tukové pneumatice válku. Ke krásně zpevněnému bříšku vám pomohou cviky, které doporučují osobní trenéři mnoha hollywoodských hvězd.

Každá žena je jiná, proto vám tu nebudeme tvrdit, že pokud budete týden, dva týdny či měsíc pravidelně cvičit následující sestavu, budete mít břicho pevné jako nikdy před tím. Tělo každé z nás funguje jinak, proto některá z nás bude mít krásné bříško rychleji než ostatní. Ale vytrváte-li a k pravidelnému pohybu přidáte i zdravou životosprávu, dočkáte se i vy. 

Šlapání na kole: Klasika, která má výsledky

Při tělocviku na základní i střední škole patřilo šlapání na kole vleže k tradičním klenotům mnoha tělocvikářek. Taky jste nad tímto cvikem ohrnovaly nos? Kdybychom byly bývaly více šlapaly a méně tlachaly o klucích, asi bychom dnes měly plochá bříška radost pohledět.

Pokud si nepamatujete, jak se tento cvik správně provádí, rádi vám poradíme. Lehněte si na záda. Nohy pokrčte v kolenou a rozkročte na šíři pánve. Ruce složte pod hlavou. Lopatky zdvihněte asi 20 až 30 centimetrů nad zem, stejně tak pokrčené nohy. Levou nohu natáhněte, nepokládejte ji však na zem, a pravé koleno přibližujte k hrudníku a současně k němu nasměrujte levý loket. Nohy vystřídejte. Pravým loktem se snažte dotknout levého kolena a tak pořád dokola. Cvik opakujte dvanáctkrát, vždy šestkrát na jednu nohu. A poté si celý cyklus ještě jednou zopakujete. Chcete-li si jízdu na kole trochu ztížit, mezi jednotlivými střídáními udělejte vždy kratičkou pauzu, v níž spojíte obě nohy a zvednete je ke stropu, jako byste se snažily udělat svíčku. Poté opět pokračujte v jízdě na kole. Nezapomínejte pravidelně dýchat.

Zaručený návod na štěstí? Známe ho!

Zaručený návod na štěstí? Známe ho!

Někteří lidé jsou ochotní jít na cestě za štěstím i přes mrtvoly. Přesto stále nenacházejí, co hl...

Spalovač: Na spalování tuků to nejlepší

Když se podíváte do zrcadla, nemůžete se soustředit na nic jiného, než na ten ošklivý, z džínů drze přetékající tukový polštář? Příště, až se na vás bude váš věrný tukový přítel znovu usmívat, zamávejte mu na rozloučenou. Hlavní slovo totiž bude od nynějška patřit spalovači, neohroženému bojovníkovi proti tukovým buňkám.

Položte se na záda, natažené ruce vzpažte za hlavu. Nohy pokrčte v kolenou. Zpevněte celé tělo a připravte se na zdvihání trupu a střídavé propínání nohou. Natáhněte pravou nohu a rolujte trup do sedu. Natažená noha by měla být vždy rovnoběžná se stehnem pokrčené nohy. Ruce by měly být rovnoběžně s nataženou nohou. Poté trup opět položte na zem, ruce vzpažte a vystřídejte nohu. Natáhněte levou nohu a trup rolujte do sedu. Dbejte na pravidelné dýchání a snažte se neprovádět cvik kmitem, nýbrž se zapojením vašich břišních svalů. Zacvičte si dvě sady po dvanácti opakováních – tedy šest opakování na každou nohu. Cítíte to pálení? To právě drtíte nepohodlné tukové zásoby ve vašich útrobách. Chcete-li jim přitopit ještě o něco více, dopřejte si sérii spalovače se zvýšenou zátěží. Začněte ve stejné výchozí pozici. Natáhněte obě nohy, přitáhněte trup. Paže a nohy jsou v paralelní pozici. V pozici vydržte třicet vteřin a vše pravidelně prodýchejte. Myslete na to, abyste měly zatnuté hýžďové, břišní i stehenní svaly. Cvik opakujte třikrát až pětkrát.  

Rozvádíte se? Máme pro vás návod na přežití

Rozvádíte se? Máme pro vás návod na přežití

Pro některé rozvod znamená vysvobození, pro některé zase noční můru. Pokud patříte do druhé skupi...

Zkracovačky: Upečte si pekáč buchet

Připomíná vaše břicho místo vytouženého pekáče buchtiček spíš velikonoční mazanec? Nevzdávejte se bez boje. Existuje cvik, který váš nadýchaný mazanec hezky opracuje. A jednoho dne si po dobrém obědě nebudete hladit bochánek, nýbrž ploché, hezky tvarované bříško. To za trochu námahy stojí, ne?!

Lehněte si na záda. Nohy pokrčte v kolenou. Ruce vzpažte za hlavu. Zpevněte svaly, pravidelně dýchejte a připravte se na pořádnou porci zkracovaček. Zvedněte lopatky, nohy zůstávají přilepené k zemi, stejně tak hýždě, bedra i trup. Zvedejte pouze lopatky. Pamatujte, že nejde o rychlost, ale o správné provedení celého cviku. Hlídejte si, abyste měly hlavu vztyčenou. Brada by rozhodně neměla být přilepená k hrudníku. Doporučené dávkování jsou dvě sady vždy po dvanácti provedeních. Pokud cítíte, že potřebujete větší zátěž, stačí, když zvednete nohy nad podložku a natáhněte je, chodidla směřují ke stropu. Zbytek cviku zůstává shodný s první variantou.

Video: Zacvičte si s námi

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
28. 02. 2014 misule14 Jízda na kole (reakcí: 0)
28. 10. 2013 Bludimira Brisko (reakcí: 0)
17. 10. 2013 glady .. (reakcí: 0)
12. 10. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
11. 10. 2013 jana519 *** (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

24. 03. 2017 Horoskop Kozoroh

Dnes budeš mít energie na rozdávání. Než abys ale drtila rodinu úklidem, raději si udělejte společný výlet. Nebo se p... Celý horoskop

Karta dne

Sedm mečů
Můžeš se cítit vyčerpaná a stát téměř na pokraji sil díky porážce, kterou jsi právě prožila. Pokud jsi o něco důležitého přišla a nezískala jsi to právě čestným způsob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist