Femina.cz » Magazín » Cestování » Pálava: Dovolená v kempu mezi bílými skalami

Pálava: Dovolená v kempu mezi bílými skalami

Pálava: Dovolená v kempu mezi bílými skalami

Magazín: Cestování | autor: (weronika9) | vydáno 19. 07. 2011

Stále ještě nevíte, kam pojedete na dovolenou? Nemáte tolik peněz, abyste si mohly dovolit každoročně vyrazit k moři? Nechce se inspirovat českými krásami a uvidíte, že vy i vaše rodina budete naprosto spokojeni!

Pálava je chráněná krajinná oblast nacházející se v Jihomoravském kraji na hranici s Rakouskem. Dostat se tam je opravdu snadné. Stále pojedete podle značení na Brno a v Brně na Mikulov. Z Hradce Králové jste za dvě hodiny na místě! Tato oblast mě uchvátila svou dech beroucí přírodou, skládající se převážně z vinic, skal a vodních ploch. Jakmile se vymotáte z brněnských silnic, ucítíte, že vzduch je mnohem svěžejší a voňavější.

Ubytování
Pro ubytování bych rozhodně doporučila autokempy. Ze svých vlastních zkušeností mohu říct, že je to ten nejlepší způsob jak dokonale splynout s tamní přírodou. Kempy nabízí ubytování v chatkách či bungalovech, ale mají obvykle i spoustu místa pro karavany a stany. Sociální zázemí je velice pěkné, na každém kroku najdete umývárny a toalety. Ale pozor, aby nedošlo k mýlce – nejsou cítit na kilometry! Jsou krásně čisté, voňavé. A ani vařit si nemusíte – kempy zpravidla nabízí spoustu restaurací a občerstvení!

Koupání
Koupaliště a plochy pro rekreační vodní sporty jsou ve velké laguně, nikoli přímo v nádržích. Na nádržích si můžete půjčit šlapadlo, motorový člun či si zaplatit školu surfu. Laguna je převážně písčitá, s oblými kamínky na dně. Ve větších hloubkách jsou pak rostliny, které udržují vodu i přes velmi teplé letní počasí čistou a bez sinic.

Program
Přesto si ale říkáte, co budu v kempu celé dny dělat? Toho bych se vůbec nebála. Kemp nabízí spoustu aktivit. Pro děti je tu Inka Rybářová se svým klaunem, divadla, soutěže, dětská hřiště, skákací hrad, minigolf, volejbal, tennis, tobogán do vody, trampolíny a spoustu dalšího.

I dospělí si přijdou na své. Ať jde už o vystoupení kapely Merlin každý pátek, či o promo akce různých organizací, jako jsou například Jaggermeister a Axe a párty s nimi spojené, ale i vystoupení travesti skupiny Hanky Panky, cimbálovky, ochutnávky vín a dalších různých akcí. Každý den je navíc v provozu letní kino, které nabízí spoustu zajímavých filmů.

Kulturní památky
Jednou z významných památek Pálavy je například  Lednicko – valtický areál, jenž je zapsán v UNESCU. Rozhodně bych doporučovala jeho návštěvu, zámek je nádherný a co teprve ty zahrady a botanický skleník! Budete nadšeni a ve skleníku si vy i vaše děti budete připadat jako v pravé džungli.

Dále můžete navštívit Dolní Věstonice, kde byla nalezena Věstonická Venuše. Najdete zde regionální muzeum, kde se dozvíte spoustu zajímavých informací. Dalším zajímavým zámkem je jistě Mikulov. Budete nadšeni i ze sklepení tohoto zámku, protože zde se nachází jeden z největších sudů na víno. Navštivte i zříceniny Dívčí hrady a Sirotčí hrádek, jenž se tyčí nad lagunami. Ale nezapomeňte si fotoaparát, budete nadšeni, jaký výhled poskytují! A pro ochlazení navštivte jeskyně Na Turoldu nebo některý z vinných sklípků. Tam vám bude zaručeně dobře!

Sportovní vyžití
Touto překrásnou krajinou vede spousta cyklostezek, takže milovníci kol si jistě přijdou na své. Ale kolo si s sebou neberte. V kempu vám půjčí nová horská kola jak pro děti, tak pro dospělé za pár korun a nebudete se muset bát, že vám vaše vlastní kola někdo ukradne, když budete momentálně pryč.A co víc dodat? Užijte si krásnou dovolenou minimálně tak, jak si jí užívám každoročně já. Doufám, že se vám bude v kraji vína a tradic líbit a že se tam budete rádi vracet.

Další články z rubriky

Komentáře (21)

Datum Autor Nadpis
12. 09. 2011 Werushka7 Pálava (reakcí: 0)
12. 09. 2011 jajapetrovic lednice (reakcí: 0)
01. 08. 2011 helenadon dovolená (reakcí: 0)
27. 07. 2011 kralicek Pálava (reakcí: 0)
26. 07. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
25. 07. 2011 Lafik Pálava (reakcí: 0)
24. 07. 2011 lucyly Pálava (reakcí: 0)
23. 07. 2011 Lydia001 Pálava (reakcí: 0)
21. 07. 2011 brontik Pálava (reakcí: 0)
20. 07. 2011 cristll Pálava (reakcí: 1)
20. 07. 2011 Lucie skály (reakcí: 1)
20. 07. 2011 vivonikas palava (reakcí: 0)
20. 07. 2011 vivonikas palava (reakcí: 0)
20. 07. 2011 beruš ... (reakcí: 0)
20. 07. 2011 ivetinkav - (reakcí: 0)
20. 07. 2011 Daniela76 Pálava (reakcí: 0)
20. 07. 2011 ladouch - (reakcí: 0)
20. 07. 2011 Celgil výlet (reakcí: 0)
20. 07. 2011 evik56 Pálava (reakcí: 0)
19. 07. 2011 AdeLL ... (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream Pleťový krém 50 ml

SheaCream je vyživující, hydratační a regenerační pleťový krém vyrobený ze Shea neboli Karité másla.

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 27. 10. 2016

Naše tipy

Dnešní horoskop

Býk

27. 10. 2016 Horoskop Býk

Dnes se obrň notnou dávkou trpělivosti, protože budeš pořád něco hledat. Začne to ráno klíčemi od bytu, pak telefon, ... Celý horoskop

Karta dne

Pět mečů
Situace, kterou jsi právě řešila, nedopadne přesně podle tvých představ. Ve skrytu duše jsi věřila, že se problém vyřeší a ty ho jednou provždy zameteš pod koberec. Ne...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Halloweenský týden i výklady karet na Fem...

Nový týden bude nejen o den kratší, protože nás v pátek čeká svátek, ale také u nás na Femině ve znamení Halloweenu. ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist