Femina.cz » Magazín » Cestování » Objevte kouzlo panenské přírody Azorských ostrovů

Objevte kouzlo panenské přírody Azorských ostrovů

Objevte kouzlo panenské přírody Azorských ostrovů

Magazín: Cestování | Komerční prezentace | vydáno 16. 10. 2013

Nebaví vás sychravý podzim v našich končinách a pohlížíte, kam byste mohli vyrazit? Máme pro vás prima tip. Zavítejte na Azorské ostrovy. Navštívíte nejzápadněji položené území Evropy, zažijete jedinečnou atmosféru sopečných ostrovů uprostřed Atlantského oceánu, okouzlí vás barvitá přístavní městečka, malebná jezera a vodopády a bujná exotická vegetace. Poznejte spolu s námi nádherné Azorské ostrovy, přezdívané jako „Portugalská perla“!

Na cestě z Evropy do Ameriky

Charakter Azorských ostrovů předurčila jejich poloha na třetině cesty mezi Evropou a Amerikou. Když jej v 15. století osídlili portugalští kolonisté, stala se z nich důležitá zastávka lodí na cestě do Nového světa. Později zůstaly ostrovy díky své poněkud odlehlé poloze uchráněné masového přílivu turistů.  Azorské ostrovy jsou tvořené skupinou devíti ostrovů, které se rozdělují na tři skupiny. Ve východní části najdete největší z ostrovů São Miguel, kde žije více než polovina z 250 tisíc obyvatel. Zdejší hlavní město Ponte Delgada s půvabným historickým centrem lemovaným rybími restauracemi je skvělým výchozím bodem pro výlety k sopečným jezerům a termálním pramenům.

 

Poznejte krásy Zeleného ostrova

São Miguel, přezdívaný také jako „Zelený ostrov“, nabízí svým návštěvníkům úchvatné přírodní krásy. Rozhodně byste si neměli nechat ujít městečko Sete Cidades s překrásnou dvojící kráterových jezer, z nichž jedno je azurové a druhé došeda zbarvené. Můžete se také vydat na prohlídku ananasových a čajových plantáží – Azorské ostrovy jsou jediným místem v Evropě, kde se pěstuje čaj!

Ochutnejte specialitu Cozido de Furnas

Na východní straně ostrova naleznete městečko Furnas, nezvykle položené přímo v kráteru sopky! Může se pochlubit jednou z největších atrakcí Azorských ostrovů, kterou je specialita Cozido de Furnas připravovaná v horké sopečné půdě. Jedná se o skvělý dušený pokrm z masa, klobás a zeleniny, který se vaří po dobu 6-7 hodin v obrovském hrnci metr pod zemí a který poté můžete ochutnat v místní restauraci. 

 

Pico – největší hora Portugalska

Ve střední části Azorského souostroví je situovaný druhý největší z ostrovů Pico. Jeho dominantou je stejnojmenná nejvyšší hora celého Portugalska (2 351 m), jejíž svahy jsou porostlé sopečnými vinicemi. Pokud nemáte dobrou kondici k pokoření tohoto vrcholu, můžete se na ostrově Pico věnovat pozorování velryb nebo třeba koupání v největším bazénu se slanou vodou na světě.

Příznivé subtropické klima

Na vaší dovolené na Azorských ostrovech vás přivítá subtropické podnebí, na které má příznivý vliv teplý Golfský proud. Denní teploty zde šplhají k 16-25 °C a v podobném rozmezí se pohybuje také teplota oceánské vody. Přestože se nejedná o vyhlášenou destinaci ke koupání, rozhodně si zde přijdou na své také milovníci písečných pláží. Ty jsou většinou tmavé, protože Azorské ostrovy jsou sopečného původu. 

Zdroj: cestuj.cz

Další články z rubriky

Komentáře (7)

Datum Autor Nadpis
17. 02. 2014 lidka2 . (reakcí: 0)
02. 01. 2014 Jirka Luxus (reakcí: 1)
24. 10. 2013 ivcutkova Nádhera (reakcí: 0)
17. 10. 2013 lucik21 ,,, (reakcí: 0)
17. 10. 2013 glady ... (reakcí: 1)
16. 10. 2013 pepina . (reakcí: 2)
16. 10. 2013 martinnatr . (reakcí: 2)

Testy kosmetiky

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dermacol Dřevěná tužka na oči 12H

Dlouhodobé krytí a intenzivní barvy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 20. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Kozoroh

20. 02. 2017 Horoskop Kozoroh

Touha být opět nezávislá v tobě probudí velkou sílu a ty začneš s velkou rychlostí měnit vše, co ti již neslouží nebo... Celý horoskop

Karta dne

Osm pentaklu
Nyní jsi v období, kdy můžeš dokázat a předvést, jaké talenty v tobě „dřímají“. Máš velkou příležitost dosáhnout úspěchu ve všech oblastech, o kterých máš pochybnosti ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Módní policie

TOPlist