Femina.cz » Magazín » Cestování » Nebaví vás aprílové počasí? Vydejte se za teplem. Víme, kam vyrazit k moři před sezónou!

Nebaví vás aprílové počasí? Vydejte se za teplem. Víme, kam vyrazit k moři před sezónou!

Nebaví vás aprílové počasí? Vydejte se za teplem. Víme, kam vyrazit k moři před sezónou!

Magazín: Cestování | autor: redakce | vydáno 09. 04. 2015

Aprílové počasí se svou nezaměnitelnou nepředvídatelností je tady. A tak není jisté, jestli bude za hodinu sněžit, pršet, nebo hřát sluníčko. Možná už toho máte také plné zuby a chtěli byste si konečně užít sluníčko a jeho hřejivých paprsků. Není nic snazšího, vydejte se za teplem už teď. Máme pro vás skvělé tipy, kam vyrazit!

Ideálním řešením mohou být před startem turistické sezóny destinace jako Turecko, Egypt nebo Kanárské ostrovy.

Turecko zve na dlouhé písčité pláže i výlety do středověku

Dovolená v Turecku teď nabízí příjemné jarní teploty v hodnotách kolem 17 až 20 stupňů Celsia, zejména v oblasti Alanye, tedy nejteplejší, a pro turisty zároveň velmi zajímavé oblasti na slunné Turecké riviéře.

Pobřeží lemují několik kilometrů dlouhé pláže, které se pozvolna svažují do průzračně čistých a teplých vod Středozemního moře. Ceny ubytování v této oblasti jsou velmi příznivé. Alanya leží na malém poloostrově a bývala významným centrem starověkých i středověkých civilizací. Nabízí proto také řadu atraktivních historických památek a přírodních zajímavostí.

Za sluncem a vysokými teplotami do Egypta

Ještě vyšší teploty a téměř výhradně slunečné dny vám v těchto dnech může zaručit dovolená v Egyptě. V tamním největším letovisku u Rudého moře a přístavu Hurghadě se teď teploty pohybují kolem 23 až 26 stupňů a nebe je prakticky bez mráčku.

Původně malá rybářská vesnice, která zažila v 70. letech minulého století obrovský rozmach cestovního ruchu, nyní láká především na dlouhé písčité pláže. Dále nabízí možnost vyrazit na spoustu výletů do hlavních egyptských turistických center, jako jsou Káhira či Luxor, kde je k vidění řada staroegyptských památek včetně pyramid, chrámů nebo pohřebiště v Údolí králů a královen.

Velkým lákadlem je bez pochyby i potápění v Rudém moři, při němž můžete prozkoumat překrásné korálové útesy. Hurghada vám také umožní nahlédnout do života v typickém arabském městě s bazary a mešitami.

Na Kanárských ostrovech oceníte noční život, barevné písky a atraktivní nákupy

Teploty mírně nad dvaceti stupni v současnosti slibují i španělské Kanárské ostrovy. Na příjemnou dovolenou zvou Gran Canaria, Lanzarote či Fuerteventura.

První jmenovaný Gran Canaria láká hlavně do jižních letovisek San Augustín, Playa del Inglés a Maspalomas, která jsou z letiště ve městě Las Palmas snadno dostupná po dálnici. Klidnější San Augustín je ideální pro odpočinek, Playa del Inglés je vyhlášeným centrem pro mladé s hotelovými komplexy a nákupními středisky a v noci to tam opravdu žije. Oblíbené je i letovisko Puerto Rico, odkud je možné podnikat zajímavé výlety na lodi. Vyřádí se tam také příznivci rybolovu.

Na Lanzarote jsou nejkrásnější pláže v jižní části ostrova, zbytek lemují lávové útesy. Příjemné jsou na tomto ostrově vyhlášené černé a bílé písky. Poznáníchtiví turisté mají možnost se vydat například do národního parku Timanfaya.

A konečně druhý největší ostrov mezi Kanárskými ostrovy Fuerteventura se nachází sto kilometrů od afrického pobřeží. Má nejdelší pobřeží, na kterém je přes 150 přírodních širokých pláží. Vyprahlou krajinu vnitrozemí oživují větrné mlýny i světlé fasády vesnických domů. Nezapomenutelný výlet si můžete užít třeba při návštěvě bývalého hlavního města tohoto ostrova, do vesnice Betancurie, která připomíná severoafrickou oázu.

Tak co? Ještě se vám chce mrznout v České republice?

Foto zdroj: Thinkstockphotos.com, cestuj.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
13. 04. 2015 stana1 - (reakcí: 0)
09. 04. 2015 Bobina1 - (reakcí: 0)
09. 04. 2015 pepina . (reakcí: 1)
09. 04. 2015 Viky17 - (reakcí: 0)
09. 04. 2015 lucik21 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

25. 03. 2017 Horoskop Beran

Trucuješ a odmítáš vyrazit s partnerem k jeho rodině? Děláš velkou chybu, protože bys na rodinném setkání potkala zaj... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist