Femina.cz » Magazín » Cestování » Moskva: Překvapí vás svojí krásou

Moskva: Překvapí vás svojí krásou

Moskva: Překvapí vás svojí krásou

Magazín: Cestování | autor: Viktoria Halaková (vivonikas) | vydáno 29. 06. 2011

Moskva nabízí místa přímo jako z pohádky, na která vám nebude stačit asi ani měsíc, abyste je všechny stihli projít a viděli je na vlastní oči. Už samotná procházka po slavném bulváru, nebo náměstí vás přenese do historie a vy si představíte, jak to tam asi vypadalo v minulosti.

Moje dovolená v Moskvě byla nezapomenutelným zážitkem, a mám pro vás několik tipů, co byste si, až tam pojedete, neměli nechat ujít.

Stalinovy katedrály, konkrétně Lomonosova univerzita, odkud se vám nabízí krásný výhled na město z opačné strany. Nesmíte zapomenout ani na hotel Ukraina, který leží na ohybu řeky Moskva a pokud si zaplatíte vstupné, vyvezete se až na 32. poschodí, odkud uvidíte 365º panorama a město vám bude ležet jako na dlani. Nedaleko od hotelu se do výšky vypíná budova Ministerstva zahraničních věcí. Je to stavba obrovských rozměrů, na kterou se nebudete moci přestat dívat. Taky si na ni ráda vzpomenu, dodnes mám její fotografii vyvěšenou před sebou na stěně. Ještě byste si mohli prohlédnout hotel Leningradskaja a obytný dům Kotělničeskaja naberežnaja.

•    Trhy, kde zažijete opravdu skvělou atmosféru. Nejkrásnější je asi Izmajlovo. Uvidíte tady nejen tradiční dřevěnou architekturu, ale potkáte tady množství zajímavých lidí možná i krajanů, tradičních jídel a řemesel, která uvidíte na vlastní oči a samozřejmě si koupíte suvenýry, jichž je zde nespočetné množství. Možná jste o tom už slyšeli, možná i ne, ale tradiční matrjošky nepochází přímo z Ruska, ale z Japonska. Nejkrásnější matrjošky jsou ty s tradiční pestrou výzdobou. V jedné sošce můžete najít i přes 12 matrjošek různé velikosti. Každá z nich, i ta nejmenší je bohatě zdobená.•    Cirkus – Tohle bylo po prvé, co jsem si vystoupení v cirkusu užila naplno a nelitovala jsem peněz za lístky. Budete-li mít dostatek financí a času, určitě se jděte podívat, nebudete toho litovat a zaručeně se o zážitku budete se svými příteli bavit po zbytek večera.

•    Balet – Nevěřila jsem, že se na balet někdy vůbec dostanu, protože mně to nikdy moc nezajímalo. Pokud máte podobný názor, zaručeně ho změníte po tom, co uvidíte ruský balet a tradiční Lebedi jezero (Labutí jezero). Je to neopakovatelný zážitek.•    Hřbitov – Zní to možná trochu morbidně a ptáte se proč navštívit zrovna hřbitov. Odpověď je – protože tady odpočívají velikáni a uvidíte i klášter, který stojí za návštěvu. Zajímavostí je jeho historie, která má svůj počátek již v 16. století, když Ivan Hrozný nařídil, aby jeho dcera Anna, stejně jako později i sestry Petra Velikého, byla pohřbena ve Smolenském chrámu. Na koci 19. století však nebylo uvnitř klášterního komplexu místo, takže byl založen současný hřbitov. Většina hrobek je zdobena bustami zesnulých, které charakterizují jejich život. V zimním období vám tady může naskakovat husí kůže, ale procházka v letním období je rozhodně příjemnější.

•    Metro – Pokud jste už slyšeli o tom, že moskevské metro je jedno z nejkrásnějších, tak tato informace je na 100% pravdivá. Určitě si nesmíte nechat ujít možnost vidět ho na vlastní oči, protože tahle zkušenost se nezapomíná. V metru potkáte ty nejrůznorodější lidi a to nemluvím o národnostech. Mám na mysli způsob oblékání a předměty, které s sebou převáží. Kromě toho můžete zajít do muzea moskevského metra, které se taky nachází pod zemí v prostorách metra. Uvidíte tam množství zajímavých věcí a dozvíte se plno zajímavých faktů a informací. Věděli jste například, že při stavbě metra bylo použito více než 20 druhů mramoru a také některých drahých kovů? Atmosféru přeplněného metra, nebo jiného dopravního prostředku v našich podmínkách jste už jistě na vlastní kůži zažili. Ale metro totálně plné až tak, že jste nemohli mimovolně změnit směr a museli jste se nechat vést, kdo ví kam několika tisícovým davem jste asi nezažili. Tady je to zcela normální, ale ani zdaleka příjemné. Proto vám radím, abyste se vyhýbali metru v čase, kdy je celá Moskva v pohybu - do práce, do školy a zpátky domů.

•    Máselný týden – Je to období před Velikonoci a Rusové se loučí se zimou. Pokud se v tomto období dostanete do Moskvy, nenechte si rozhodně ujít návštěvu Rudého náměstí, kde uvidíte městečko Maslenica s dřevěnými krámky a otevřenou scénou. Konají se tedy folklorní i popové koncerty a v určitý den se tady vrší věž z obřích blin. V poslední den můžete potkat karnevalový průvod a večer si můžete vychutnat pohled na překrásný ohňostroj.

Další články z rubriky

Komentáře (40)

Datum Autor Nadpis
20. 02. 2014 glady ... (reakcí: 0)
11. 02. 2013 Lucka Doprava - Moskva (reakcí: 0)
23. 09. 2011 zdenkar Moskva (reakcí: 0)
22. 07. 2011 11789 Moskva (reakcí: 0)
19. 07. 2011 helenadon vzpomínky (reakcí: 0)
09. 07. 2011 xxmilixx oo (reakcí: 0)
07. 07. 2011 fericire Moskva (reakcí: 0)
06. 07. 2011 helenadon velkolepé (reakcí: 0)
06. 07. 2011 nathia * (reakcí: 0)
05. 07. 2011 zdenkar Moskva (reakcí: 0)
04. 07. 2011 AlexaA Moskva (reakcí: 0)
03. 07. 2011 mipal Moskva (reakcí: 0)
01. 07. 2011 pegonela Moskva... (reakcí: 0)
01. 07. 2011 Lydia001 Moskva (reakcí: 0)
01. 07. 2011 sonak Moskva (reakcí: 0)
30. 06. 2011 josef7777 Moskva: Překvapí vás svojí krásou (reakcí: 0)
30. 06. 2011 brontik Moskva (reakcí: 0)
30. 06. 2011 weronika9 Moskva (reakcí: 0)
30. 06. 2011 jijina Moskva (reakcí: 0)
30. 06. 2011 diesonne Moskva (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Lancome Tvarující řasenka Grandiôse Extrême

Vykouzlí extrémně temné a dokonalé řasy...

Testy kosmetiky: Dekorativní | vydáno 23. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Střelec

24. 03. 2017 Horoskop Střelec

Šéf ti dnes svěří úkol, který však bude vyžadovat tvé plné nasazení a dost hodin práce přesčas. Jestli se rozmýšlíš, ... Celý horoskop

Karta dne

Síla
Přichází období, kdy s velmi jasnou přesností víš, jak využít svoji vnitřní sílu a ženskou energii k získání všeho, oč jsi až doposud bez úspěchu usilovala. Když spojí...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist